Kaip atpažinti ar Jūsų vaikui yra ADHD?
Vaikų ir paauglių ADHD simptomai yra aiškiai apibrėžti ir paprastai pastebimi iki 6 metų amžiaus.
Nedėmesingumas (sunku koncentruoti dėmesį ir jį fokusuoti):
- trumpas dėmesys ir lengvai išsiblaškęs;
- daromos neatidžios klaidos
- nesugebėjimas atlikti užduočių, kurios yra varginančios ar reikalaujančios daugiau laiko;
- atrodo, kad negali klausytis ar vykdyti nurodymų;
- nuolat besikeičianti veikla ar užduotis;
Hiperaktyvumas ir impulsyvumas:
- negali sėdėti ramiai, ypač ramioje ar tylioje aplinkoje;
- nesugebėjimas susikoncentruoti ties užduotimis;
- per didelis fizinis judėjimas;
- perdėtas kalbėjimas, pertraukia pokalbius;
- veikimas negalvojant;
- mažai arba visai nejaučia pavojaus.
Šie simptomai gali sukelti rimtų problemų vaiko gyvenime, pvz., nepakankamus pasiekimus mokykloje, prastą socialinį bendravimą su kitais vaikais ir suaugusiaisiais bei drausmės problemas. ADHD gali sukelti nerimo sutrikimą, fizinius negalavimus, elgesio ir miego sutrikimus ar mokymosi sunkumus.
Ką daryti, jeigu Jūsų vaikas turi ADHD sutrikimą?
Jei jūsų vaikas turi ADHD, mūsų Vaiko raidos klinikoje yra teikiami Ergoterapijos ir Audio neurosensorinės terapijos užsiemimai, Specialiojo pedagogo pratybos. Dirbame su tėvais ir mokytojais, siūlydami strategijas, padėsiančias ADHD sergantiems vaikams tvarkytis kasdieniame gyvenime.
Ergoterapeutai dirba su vaikais, kad suskirstytų užduotis į mažus pasiekiamus žingsnelius. Tai neleidžia jiems jaustis priblokštiems dėl užduoties ir nežinoti, nuo ko pradėti. Tai gali būti paprastos užduotys, pvz., kasdienių namų darbų tvarkymas. Manome, kad vaizdinės informacijos naudojimas yra geriausias būdas padėti vaikams, sergantiems ADHD. Pavyzdžiui, galime naudoti paprastas vaizdines diagramas, „spalvų kodavimą" ir (arba) kontrolinius sąrašus.
Ergoterapeutai siekia tinkamai, tikslingai ir smagiai reaguoti į pojūčius, kad vaikas galėtų atlikti kasdienę veiklą namuose ir mokykloje. Taip pat pateikia strategijas, skirtas tėvams padėti valdyti savo vaikų elgesį namuose, o mokytojams – padėti valdyti vaiko elgesį klasėje. Specialistai naudoja specialią programą, kad išmokytų vaikus reguliuoti savo emocijas ir elgesį. Padeda lavinti vaikų rašymo ranka įgūdžius, rankos stiprumą, akių ir rankų koordinaciją, pirštų miklumą ir manipuliavimo rankomis įgūdžius. Taip pat lavina pagrindinę vaikų jėgą, gerina pusiausvyros ir bendrosios koordinacijos įgūdžius.
Mamos balso magija vaikams, turintiems ADHD
Vaiko raidos klinika yra vienintelė klinika Lietuvoje, turinti Audio neurosensorinę terapiją, kuri yra vienas iš efektyviausių metodų, galinčių padėti gydant ADHD. Mamos balso terapija sprendžia pagrindines ADHD, autizmo, jutimo suvokimo ir kitų vystymosi problemų priežastis. Pagrindinis šios terapijos principas yra stimuliuoti smegenis mamos balsu. Smegenys stimuliuojamos žemo ir aukšto garso dažnių kaita, kurių stiprumas yra nuolat mažinamas arba stiprinamas, neleidžiant smegenims atsipalaiduoti. Per ausį perduodami impulsai keliauja į smegenis ir suaktyvina jų veiklą.
Vaikas lyg grąžinamas į mamos įsčias, kur pradėjo formuotis neuronų jungtys, taip vaiko smegenys stimuliuojamos atkurti prarastas ar nesusidariusias jungtis pačioje pradžioje.
Vaikai, kurie nuolat lekia ir yra hiperaktyvūs geba geriau paskirstyti savo energiją ir žymiai pagerėja kasdienis funkcionavimas.
Specialusis pedagogas – pagalba vaikams
Vaiko raidos klinikoje specialiosios pratybos yra ypatingos tuo, kad pirmojo vizito metu yra ištiriami vaiko gebėjimai ir sunkumai, pateikiant įvairias užduotis, atsižvelgiant į amžiaus tarpsnį ir vaikų sutrikimus. Kiekvienam vaikui, kartu su jo tėvais, yra išsikeliamas konkretus tikslas, kuris atitiktų jo gebėjimus bei poreikius ir kurį susitikimų metu būtų galima įgyvendinti, atsižvelgiant į tėvų lūkesčius. Po kiekvienų pratybų tėvai yra konsultuojami apie vaiko daromą pažangą, atliktas užduotis, teikiamos rekomendacijos, kaip bendradarbiaujant būtų galima greičiau pasiekti išsikeltą tikslą. Šių pratybų metu naudojantis vaiko stiprybėmis siekiama lavinti jų sutrikusias funkcijas.
Neurosensorinė stimuliacija kartu yra integruojama ir į specialiosios pedagoginės pagalbos užsiėmimus, vaikams išklausius pirmąjį, audio-neurosensorinės stimuliacijos ciklą. Mamos balso terapija specialiųjų pratybų užsiėmimų metu:
- Padeda geriau išgirsti savo balsą, kuris leidžia įsiklausyti į taisyklingą garsų tarimą;
- Padeda geriau įsiklausyti ir atlikti jiems pateikiamas žodines instrukcijas;
- Padeda greičiau įsiminti ir užfiksuoti mokomąją medžiagą.
Vaiko raidos klinika tiki, kad visi vaikai turi turėti tokias pačias galimybes mokytis, žaisti, augti ir nesvarbu ar jo gyvenimas yra paženklintas negalia, liga, sutrikimu, ar tiesiog šiandien vaikui yra reikalingas pagalba. O tokia kompleksinė specialiojo pedagogo, Mamos balso terapijos ir ergoterapijos paslauga yra didelis žingsnis Lietuvos ugdymo sistemai.
Taip.. mes galim!
Vaiko raidos klinikos pagrindinis prioritetas yra vaikai, dėl to stiprėjant Jūsų vaikui – stiprės ir kitas vaikas – visas Klinikos pelnas yra paskirstomas vaikams. Klinika ne tik gydo, bet ir teikia paramą vaikui gydymui, renka lėšas vaikų reabilitacijai, moderniai įrangai įsigyti, specialistų tobulinimui ir dar daugeliui kitų dalykų, skirtų vaikams.
Prie vaikų gerovės GALI PRISIDĖTI IR TU!
Prisidėti galite ne tik pirkdami Klinikos paslaugas, bet ir paremdami:
VšĮ Vaiko raidos klinika
LT64 7300 0101 7019 8111
HABALT22, Swedbank
Paskirtis: Vaikams
Klinika turi paramos gavėjo statusą.
Galite paaukoti siųsdami SMS žinutę numeriu 1670, įrašę tekstą:
Parama5 (paaukosite 5 eurus)
Parama10 (paaukosite 10 eurų)
Turintiems klausimų apie paramos teikimą Klinika kviečia kreiptis į kristina@vaikoraidosklinika.lt
Vaiko raidos Klinika kviečia tapti gerumo Ambasadoriais ir padėti vaikams žengti pirmuosius žingsnius, sugrąžinti jiems juoką ir ramybę, nes taip.. mes galim!