Šių specialistų trūkumą lėmė ir tai, kad Ilgą laiką inžinerinės specialybės Lietuvoje populiarumu nusileido socialinių ar humanitarinių krypčių studijoms.
Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) Technologijų fakultete rengiami aukštojo išsilavinimo inžinerijos ir informatikos mokslų specialistai, kurie šiuo metu itin paklausūs darbo rinkoje. Čia įgyvendinamos Elektros ir automatikos inžinerijos, Mechanikos inžinerijos, Informatikos ir Informatikos inžinerijos, Automobilių transporto inžinerijos, Statybos inžinerijos ir Nekilnojamojo turto matavimų inžinerijos studijų programos.
Nuo šių mokslo metų pradedama vykdyti nauja Sistemų administravimo V lygio studijų programa, studijos truks dvejus metus.
Šiuo metu visos fakultete vykdomos studijų programos yra atnaujintos pagal darbdavių rekomendacijas ir atitinka Vakarų Lietuvos darbo rinkos poreikius. Inžinerinių studijų programų kokybę įrodo aukšti absolventų įsidarbinimo rodikliai, geri darbdavių atsiliepimai bei didžiausi atlyginimai Vakarų Lietuvos darbo rinkos sektoriuje.
Tad jaunuoliai skatinami rinktis inžinerines studijas. Valstybė, skatindama rinktis studijų programas, susijusias su aukštos pridėtinės vertės sektoriumi ir skirtas regionų investiciniam patrauklumui didinti, skiria stipendijas šių specialybių studentams:
Informatika,
Informatikos inžinerija,
Mechanikos inžinerija,
Elektros ir automatikos inžinerija,
Automobilių transporto inžinerija.
Įstojusieji į valstybės finansuojamas studijų vietas pretenduoja gauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tikslines stipendijas – po 200 Eur per mėn. visus studijų metus.
2024 m. KVK šių specialybių studentams skirta net 50 stipendijų!
Elektros ir automatikos inžinerijos būsimieji pirmakursiai pretenduoja į 300 eurų vertės kas mėnesį mokamas stipendijas, kurias skiria AB „Ignitis grupė“.
Prie šios iniciatyvos prisideda ir nemažai Vakarų Lietuvos privačių kompanijų, kurios skiria 100–500 Eur stipendijas pažangiems inžinerinių specialybių studentams, o sudarius sutartį, garantuoja darbo vietą ir konkurencingą darbo užmokestį.
KVK studentai taip pat gali gauti Klaipėdos miesto savivaldybės 300 Eur/mėn. stipendiją 10 mėnesių (tik įstojus su konkursiniu balu ≥5,0).
Studijų programos absolventai premijuojami už parengtus aktualius regionui baigiamuosius darbus.
Kadangi visos inžinerinės studijos vykdomos ne tik nuolatine dienine, bet ir sesijine arba ištęstine forma, dauguma studentų tęsia darbus arba dirbti pradeda studijuodami jau antrame kurse.
Studijų Technologijų fakultete išskirtinumą lemia dėmesys praktiniams darbams ir profesinės veiklos praktikoms, kurių metu ugdomi praktiniai įgūdžiai, reikalingi profesinėms kompetencijoms įgyti, tad didelis dėmesys skiriamas praktinių darbų atlikimo bazėms: veikia modernus Transporto inžinerijos centras, GIS kompetencijų centras, Statybos darbų technologijos laboratorija, Elektros įrenginių montavimo laboratorija, kuriamos ir plečiamos Alternatyvių energijos šaltinių bei Pastatų inžinerinių sistemų valdymo laboratorijos.
Automobilių transporto inžinerijos studijų programos turinys orientuotas ne tik į nuolat tobulėjančių tradicinių transporto priemonių sistemas, bet ir į krovininį transportą bei alternatyviais energijos šaltiniais varomus automobilius. Neseniai įsigytas elektrinis automobilis bei specializuota mokymo įranga leidžia vykdyti elektromobilių diagnostiką ir techninę priežiūrą.
Transporto inžinerijos krypties praktinio mokymo ir taikomųjų tyrimų centro laboratorijose praktiniai / laboratoriniai darbai atliekami su realiais automobiliais.
Studentai laisvalaikį gali praleisti dalyvaudami automobilistų klubo „Studauto“ veikloje: tobulindami ekstremalaus vairavimo įgūdžius, dalyvaudami „slalomo“, „drifto“, „šonaslydžio“ ir kitose varžybose, transporto inžinerijos centre realizuodami savo idėjas: tobulindami ir modernizuodami savo automobilius.
Elektros ir automatikos inžinerija – aukštojo mokslo studijų programa tiems, kurie domisi elektros, elektronikos, automatikos, atsinaujinančių energijos šaltinių technologijomis. Studentai įgyja elektros, automatinio valdymo, robotikos, mechatronikos žinių, išmoksta projektuoti automatines valdymo sistemas bei elektros tinklus.
Neabejotinai tai yra viena perspektyviausių šio laikmečio profesijų. Labai geras absolventų įsidarbinimas bei darbo užmokestis. Prognozuojama, kad iki 2030 metų Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 energetikos specialistų, išmanančių alternatyvių energijos šaltinių eksploatavimą.
Atliepiant rinkos poreikius KVK studentai gali rinktis naują programos specializaciją „Atsinaujinanti energetika“, apimančią atsinaujinančius energijos šaltinius, saulės elektrinių įrengimą, galios elektroniką ir energetikos ūkio valdymą.
Mechanikos inžinerijos studijų programa skirta rengti mechanikos inžinierius, kurių darbas – projektuoti gamybos sistemas, modernizuoti pramoninius įrenginius, diegti mechatronines sistemas, kontroliuoti ir užtikrinti tinkamą jų eksploatavimą bei priežiūrą.
Dėl mažo stojančiųjų skaičiaus šios krypties specialistų trūkumas Lietuvoje priartėjo prie kritinės ribos, tampančios rimta kliūtimi ekonomikos augimui. Gamybos apimtys auga, pramonės įmonės skaitmenizuojasi, jose vyksta robotizacijos procesai, todėl Mechanikos inžinerijos studentų poreikis vienas didžiausių regione, tai patvirtina ir vieni geriausių įsidarbinimo bei darbo užmokesčio rodiklių. Dauguma studentų gauna darbo pasiūlymus ir dirba jau nuo antro kurso.
Informatikos studijų programa skirta tiems, kas domisi kompiuteriais ir programavimu. Studentai išmoksta kurti žaidimus, taikomąsias programas, interneto svetaines bei informacines sistemas. Studijų programos dalykų turinys kasmet peržiūrimas, papildomas nauja informacija, skiriant didelį dėmesį programavimo bei skaitmeninimo inovatyviems sprendimams.
IT specialistai reikalingi įvairiose įmonėse ir įstaigose kurti ir vystyti programinę įrangą, parinkti tinkamus kompiuterinių sistemų panaudojimo būdus, įgyvendinti efektyvius duomenų ir informacijos apdorojimo sprendimus.
Informatikos inžinerijos specialistai atlieka kompiuterių, informacinių ryšių bei sistemų priežiūros darbus įvairiose įmonėse: elektronikos ir kompiuterių verslo, bankuose, transporto, sveikatos apsaugos, švietimo ir kt., valstybiniame ir privačiame sektoriuje, įmonių IT padaliniuose.
Informatikos ir informatikos inžinerijos specialistų poreikį Vakarų Lietuvos regione rodo geri absolventų įsidarbinimo rezultatai.
KVK vienintelė Vakarų Lietuvos regione įgyvendina kolegines Statybos inžinerijos studijas. Statybos studijų programos absolventai dirba įvairiose statybos verslo įmonėse, taip prisidėdami prie Klaipėdos regiono urbanizuotos aplinkos kūrimo. Studentams sudaromos sąlygos atlikti praktiką atestuotose statybos įmonėse – savo srities lyderėse, vykdančiose įvairių objektų statybos darbus.
Dėl statybos inžinerijos specialistų trūkumo studentai įdarbinami įmonėse dar studijų metu.
Kolegijos studentai prisideda prie ES2010/31 direktyvos įgyvendinimo ir jau kelinti metai projektuoja energetiškai efektyvius pastatus.
KVK vienintelė Vakarų Lietuvos regione įgyvendina kolegines Nekilnojamojo turto matavimų inžinerijos studijas. Šie specialistai ypač reikalingi vystant nekilnojamojo turto objektus – atliekant statinių ir žemės sklypų kadastrinius matavimus, rengiant topografinius ir inžinerinių komunikacijų geodezinius planus, kuriant 3D skaitmeninius paviršių modelius.
Matavimams atlikti naudojami naujausi geodeziniai prietaisai ir technologijos: GPS įranga, stacionarūs bei mobilūs 3D skeneriai, bepilotės skraidyklės (dronai), GIS bei LIDAR technologijos.
Atnaujintoje studijų programoje didesnis dėmesys skiriamas naujoms studentų kompetencijoms – nekilnojamojo turto valdymui ir plėtrai.
Tad kviečiame Vakarų Lietuvos jaunuolius rinktis inžinerines studijas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir tapti ateities inžinieriais!