Galimų nugaros skausmo priežasčių itin daug

Ne visada tiksliai diagnozuojama, kas sukelia nugaros skausmą, tokiu atveju tai vadinama tiesiog nespecifiniu nugaros skausmu. Kitais atvejais, nugaros skausmo priežastys gali būti gana apibrėžtos. Pavyzdžiui, nugara tikrai gali suskausti ją patempus, sužeidus, taip pat už to gali slypėti ir rimtos medicininės diagnozės, tokios kaip tarpslankstelinio disko išvarža ar tam tikrų nervų uždegimas.

Tačiau šios priežastys tikrai ne vienintelės. Dažnai nugaros skausmą patiria žmonės sergantys artritu, besilaukiančios moterys, neteisingai sportuojantys ar per ilgai sėdimą darbą dirbantys. Kai kurios nugaros skausmo priežastys gali būti tokios, apie kurias net nepagalvojote, pavyzdžiui, aukštakulnių avėjimas ir net depresija ar nerimas.

Šį priežasčių sąrašą būtų lengva tęsti, tad svarbiausia žinutė, kurią turite prisiminti – nugaros skausmas gali būti pakankamai klastingas ir tikrosioms jo priežastims rasti gali prireikti ne vieno specialisto.

Sumažinti nugaros skausmo riziką galite ir patys

Yra dalykų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, siekiant išvengti nugaros skausmo. Jei nugaros skausmas nėra ūmus, bet vis reguliariai aplanko, gali būti, kad jums reikalinga pasikonsultuoti su kineziterapeutu dėl taisyklingų pratimų, skirtų nugarai stiprinti. Žinoma, tam reikalinga ne tik juos žinoti, bet ir reguliariai atlikti, tačiau taip galite ženkliai prisidėti prie savo pagerėjusios būklės.

Kartais ir pačiam lengva nuspėti negalavimo priežastis, pavyzdžiui, jei nugaros skausmas atsirado po to, kai kėlėte ką nors sunkaus. Neteisingai šį veiksmą daro daugelis žmonių, tačiau internete galima lengvai rasti informacijos, kaip tokį judesį atlikti teisingai, nesuteikiant nugarai per didelės apkrovos.

Kai kuriems asmenims nugaros diskomfortas ženkliai palengvėja ir po to, kai jie pasirenka tinkamesnį lovos čiužinį. Tad jei miegate ant seno ir išsidėvėjusio, o gal net ant nepatogios ar miegui neskirtos lovos, išbandykite ir šį būdą.

Dėl nugaros skausmo gali būti kaltas gyvenimo būdas

Nenuostabu, kad nugaros skausmas turi stiprias sąsajas su jūsų propaguojamu gyvenimo būdu. Daugiau nei galime įsivaizduoti žmonių galėtų jaustis ženkliai geriau, jei atkreiptų dėmesį į keletą savo dienotvarkės aspektų.

Žinoma, pirmiausia reikia pradėti nuo sporto ir subalansuotos mitybos. Būdamas fiziškai aktyvus sau padėsite ne tik stiprindamas nugaros raumenyną, bet ir lengviau kontroliuosite svorį, išvengsite antsvorio ir visų jo sukeltų pasekmių. Be to, fizinė veikla leis lengviau išvengti lėtinių ligų, kurios taip pat per vieną ar kitą mechanizmą gali sietis su skausmingais negalavimais.

Negalima galvoti apie sveiką gyvenimo būdą, jei nesilaikote tinkamos mitybos principų. Nors gali kilti klausimų, kaip ji siejasi su nugaros skausmais, bet čia, lygiai taip pat kaip kalbant apie fizinį krūvį, turime žinoti, jog ji reikšminga įvairių lėtinių ligų vystymuisi, kurių galime išvengti, pasirinkdami tinkamesnius kasdienius įpročius.

Į tinkamo gyvenimo būdo sąvoką įeina ir dienos režimo subalansavimas. Jei visą dieną sėdite prie kompiuterio ar dokumentų, negalite tikėtis, kad jausitės gerai. Tad dienos bėgyje darykite nedideles pertraukėles, o nusistatytu metu išeikite pasivaikščioti ar pasimankštinti. Geriausia, jei baldai, prie kurių atliekate savo darbą, būtų ergonomiški, kartais tokius, dėl savo sveikatos, tenka įsigyti ir dirbant iš namų. Nedidelis indėlis į aplinkos pritaikymą jūsų poreikiams gali atnešti netikėtai gerų rezultatų.

Nors daugeliui lietuvių mintis, kad dalį savo laiko turėtų skirti psichinės sveikatos stiprinimui, – vis dar yra nauja, visgi, siekiant jaustis gerai, naudinga į dienotvarkę įtraukti bent keletą minučių pasirinktai praktikai: jogai, meditacijai, relaksacijos pratimams. Jei dar nespėjote prisijaukinti šių veiklų, galite šį laiką skirti tiesiog skaitymui, rankdarbiams ar kitai maloniai nuo rūpesčių atitraukiančiai veiklai. Taip sumažinsite patiriamą stresą, nerimą, depresijos simptomus, kartu ir raumenų įtampą, tad, tikėtina, ir nugaros skausmą.

Nugaros skausmas gali trikdyti kasdienį gyvenimą

Gerai, jei jus ištikusį ar reguliariai aplankantį nugaros skausmą galite suvaldyti mankšta. Tačiau kartais nutinka taip, kad nugaros skausmas stipriai trukdo jūsų suplanuotą dienotvarkę. Tokiu atveju jį numalšinti padės nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.

Sisteminė mokslinių straipsnių apžvalga, analizavusi 65-ias atliktas studijas, patvirtino, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo yra tinkami trumpalaikei tokių simptomų kontrolei. Tad jei susidūrėte su ūmiu nugaros skausmu po per didelio sporto krūvio, namų ruošos ar sniego kasimo, šie vaistai padės sušvelninti šias pasekmes.

Pavyzdžiui, „Dolmen“ raumenų skausmo atveju yra itin naudinga išeitis, nes padeda malšinti skausmą, o neseniai Lietuvoje atsiradęs geriamasis tirpalas gali būti suvartotas tiesiai iš paketėlio. Tai ypač patogu, jo net nereikia užgerti vandeniu. Vaistus reikėtų vartoti tik perskaičius pakuotės lapelį ir pasitarus su gydytoju arba vaistininku.

Žinoma, būkite atidūs ir pro pirštus nežiūrėkite į labai stiprų ar užsitęsusį nugaros skausmą, kuris gali signalizuoti apie rimtus sveikatos sutrikimus. Pavyzdžiui, jei nugaros skausmą lydi su niekuo nesusijęs svorio kritimas, kojų silpnumas, pakilusi kūno temperatūra, nugaroje jaučiate patinimą ar bet kokį kitą nerimą keliantį ženklą, – skubiai pasikalbėkite su savo gydytoju.

Užsakymo nr.: PT_86532743