Vis daugiau keliautojų tampa sąmoningesni

Draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo produkto vadovė Lina Aidukevičienė teigia, kad net ir tokioje situacijoje yra išeitis, padedanti jaustis ramiau. Kad netektų patirti finansinių nuostolių dėl atšauktos kelionės, pavėlavimo į skrydį ar jungties praradimo, drauge su medicininių išlaidų draudimu ji rekomenduoja įsigyti ir kelionės išlaidų draudimą. Šis sprendimas populiariausias tarp šeimų, kuriose auga maži vaikai bei keliaujančių į tolimus kraštus.

Jei kelionę tenka atšaukti

Kelionės išlaidų draudimas gali išties pasitarnauti. Specialistė sako, kad viena dažniausių situacijų, kuomet šiuo draudimu tenka keliautojams pasinaudoti, – neplanuotai atšaukta kelionė.

„Tokios situacijos pasitaiko dėl įvairių keliautojų ar jų artimųjų ligų, įvykusių nelaimių, ar, pavyzdžiui, dokumentų vagystės. Gana dažnai pasitaiko, kad dėl vaiko ligos tenka atšaukti kelionę“, – pasakoja pašnekovė.

Žalų statistika atskleidžia, kad dažniausiai išmokos mokamos dėl neįvykusios kelionės į kurortines ar egzotines šalis. Nuostoliai vidutiniškai siekia nuo 500 iki 2000 eurų vienam asmeniui.

Anot jos, įvykus netikėtai nelaimei, tačiau turint kelionės išlaidų draudimą, galima atgauti paslaugų tiekėjo negrąžinamas išlaidas, pavyzdžiui, pinigus už iš anksto apmokėtą nakvynę, transporto bilietus, suplanuotas ir jau apmokėtas veiklas.

Apsaugo nuo situacijų, kai pavėluoji į skrydį

„If“ atstovė nurodo, kad kelionės išlaidų draudimas itin praverčia ir nutikus kitoms gyvenimiškoms situacijoms. Pavyzdžiui, jei poilsiautojas pavėlavo į skrydį dėl pakeliui įvykusios avarijos ar blogų oro sąlygų. Dėl šios priežasties pasinaudojus kelionių išlaidų draudimu vidutiniškai išmokos svyruoja nuo 150 iki 500 eurų.

Ji papasakoja ir apie vieną retesnių atvejų, su kuriuo teko susidurti. Klientei dėl oro sąlygų buvo atšauktas reisas iš Vilniaus. Vežėjas suteikė pakaitinį reisą, tačiau jis buvo iš Rygos, o laiko iki skrydžio buvo likę vos 3–4 valandos. Visgi draudimo bendrovės klientė surizikavo spėti ir kelionę iki Rygos oro uosto tęsė nuomotu automobiliu. L. Aidukevičienė pasidžiaugia, kad klientė spėjo į reisą, o draudimo bendrovė „If“ jai atlygino neplanuotas išlaidas.

Apsaugo praradus jungiamąjį skrydį

Kelionės išlaidų draudimas galioja net ir tais atvejais, kuomet skrydžiai vėluoja ar yra atšaukiami dėl neprognozuojamų oro sąlygų ar lėktuvų techninių gedimų, o tai ypač aktualu keliaujant jungiamaisiais skrydžiais.

„Turbūt sutiksite, kad tokios situacijos visada nemaloniai koreguoja keliautojų planus. Pastebime, kad šios kelionių trikdžių priežastys tampa gana dažnos. Keliautojai pavėluoja išskristi ar, atšaukus pirminį skrydį, nespėja į jungtinius skrydžius“, – teigia asmens draudimo produkto vadovė.
Specialistė pasakoja, kad paskutinis tokio tipo atvejis nutiko visai neseniai. Keliautojui vykstant iš Indijos į Lietuvą, dėl oro sąlygų buvo atšauktas pirminis skrydis, ir vyras nespėjo į tolimesnius suplanuotus skrydžius.

„Dėl šių nepatogumų klientas patyrė išlaidų naujiems kelionių bilietams bei papildomoms nakvynėms laukiant skrydžių“, – sako ji.

L. Aidukevičienė nurodo, jog tokiais atvejais keliautojui gali tekti patirti apie 300–500 eurų išlaidų. Anot jos, pasitaiko ir tokių įvykių, kuomet keliautojui skrydžių bendrovė nepasiūlo alternatyvių skrydžių, taigi tenka pirkti naujus kelionės bilietus.

Apsaugo, net jei kelionę teko nenumatytai nutraukti

Kelionės metu gali atsitikti visko. Kelionės išlaidų draudimas gelbsti, jei tenka skubiai nutraukti kelionę ir grįžti į Lietuvą. Pavyzdžiui, taip nutikti gali dėl artimo žmogaus netekties, sunkios ligos ar patį keliautoją ištikusios nelaimės, pavyzdžiui, patirto sužalojimo.

„Vienas iš tokių atvejų – klientas nuvykęs slidinėti pirmąją atostogų dieną nukrito ir susilaužė raktikaulį. Kelionę teko nutraukti ir grįžti gydytis į Lietuvą“, – pasakoja L. Aidukevičienė.

Pašnekovė nurodo, kad tokiais atvejais išmokos dažniausiai svyruoja nuo 300 iki 1600 eurų.

Svarbu gilintis į draudimo sąlygas

Draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo produkto vadovė L. Aidukevičienė rekomenduoja prieš laukiančią kelionę ne tik pasirūpinti draudimu, tačiau ir kruopščiai įsigilinti, kokiais atvejais jis galios.
„Keliaujant gali atsitikti visko. Draudimas nėra šimtaprocentė apsauga nuo visų situacijų, todėl būtinai rekomenduojame susipažinti su draudimo sąlygomis, draudžiamaisiais ir nedraudžiamaisiais įvykiais, kurie yra aprašyti taisyklėse“, – sako pašnekovė.

Specialistė pabrėžia, kad turint papildomų klausimų, visada galima susisiekti su draudimo bendrovės konsultantais. Jie patikslins rūpimą informaciją bei išsklaidys visus neaiškumus. Anot jos, tik tiksliai žinodami, nuo ko esate apsaugoti, galėsite atostogų metu jaustis ramiau.
„Svarbu tai, kad kelionės išlaidų draudimas pradeda galioti po 3 dienų nuo draudimo poliso įsigijimo dienos. Todėl svarbu apsidrausti iš karto įsigijus kelionę ir ramiai laukti poilsio“, – teigia ji.

Kokie žingsniai, norint apsidrausti tokiu draudimu?

Apsidrausti lengvai ir greitai galima internetu if.lt. Tereikia pasirinkus kelionės draudimą, pasirinkti ir dominančias papildomas rizikas, pavyzdžiui, kelionės išlaidų draudimą.

Svarbu, jog kelionės išlaidų draudimas galioja pasirinktos sumos ribose. Tai reiškia, kad yra atlyginami faktiškai patirti nuostoliai, bet ne didesni, nei kelionės išlaidų draudimo suma.

Draudžiantis internetu, galima pasirinkti reikalingą kelionės išlaidų draudimo sumą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirenkama draudimo suma yra vienam keliautojui (apdraustajam). Pavyzdžiui, jei draudimą perkate dviem keliautojams ir pasirinkote 300 eurų draudimo sumą, jūsų bendra draudimo suma yra 600 eurų.