Klimato kaitos, natūralių iškasenų sekimo ir taršos problemos šiuo metu aktualios kaip niekada, tad visiškai nenuostabu matyti pasaulyje kylančią tvarumo idėjų bangą. Sėkmingas jų pritaikymas gali būti vienintelis mums prieinamas sprendimas, kovojant su prastėjančia žemės būkle. Daugybė lietuvių palengva prisijaukina tvaresnes įvairių prekių alternatyvas ir atsakingiau žiūri į vartojimą, tačiau, kaip teigia „EMP Recycling" Generalinis direktorius Darius Valeika, labiausiai pasistiebti reikėtų verslui– būtent jų vykdoma veikla daro daugiausiai įtakos mūsų visų gerovei.
Tvarumas ar tvarumo kaukė?
„EMP Recycling" atliekų rūšiavimu bei perdirbimu užsiima jau nuo 1999 m. ir tvarumo idėja visuomet buvo pagrindinė jų veiklos ašis. Įmonei augant, o elektronikos bei metalo atliekų perdirbimo procesams modernėjant, „EMP Recycling" kasmet pajėgia sugrąžinti vis daugiau vertingų žaliavų į žiedinės ekonomikos ciklą. Visgi pastebima - žiedinė ekonomika klestėtų dar labiau, jei į tvarias veiklas bei atliekų perdirbimą aktyviau įsitrauktų Lietuvos verslai. Elektronikos ir metalo atliekų perdirbimo lyderiai Lietuvoje „EMP Recycling" siekia padėti įmonėms įgyti ir išlaikyti tvaraus verslo vardą bei pritaikyti aplinką tausojančius sprendimus kasdieniniuose procesuose. Įmonė jau yra užmezgusi daugybę tvirtų partnerysčių su stambiais bei smulkiais Lietuvos verslais ir ragina kitas įmones nebijoti kreiptis. „EMP Recycling" siūlo įvairiapusę pagalbą verslui, nepriklausomai nuo dabartinės tvarumo situacijos. Generalinis direktorius Darius Valeika pasakoja, jog įvairiose internetinėse svetainėse neretai tenka pastebėti prie įmonių vertybių prirašytą tvarumo sąvoką, tačiau pataria verslams nedalinti tuščių pažadų, vertinant įmonės reputacijos klausimą.
Tvarumas prasideda nuo švietimo
Vienas efektyviausių būdų platinti tvarumo idėjas visuomet buvo švietimas, tad įmonės teritorijoje nuolat vyksta edukaciniai projektai bei organizuojamos ekskursijos įmonėms. Kaip pasakoja „EMP Recycling" Generalinis direktorius Darius Valeika, gyvai išvydus atliekų perdirbimo procesus sugriaunamas klaidingas įsivaizdavimas, jos tai nešvarus ar chaotiškas darbas. Apsilankiusieji gali iš arti pamatyti, kaip nenaudojamos metalo ir elektronikos atliekos virsta pramonei bei gamybai tinkamomis žaliavomis: aliuminiu, variu, plienu, žalvariu ir kt.
Šie procesai neabejotinai aktualūs verslui, kadangi darbuotojų pilnuose biuruose elektronikos prietaisai keičiami itin dažnai. Įmonėms nuolat tenka ieškoti sprendimų, kaip likviduoti neveikiančius kompiuterius, pelytes, klaviatūras ar monitorius. „EMP Recycling" ragina nežiūrėti į šią problemą atmestinai ir tinkamai tvarkyti elektronikos atliekas – jose randamos žaliavos gali būti perdirbtos ir grąžintos į žiedinės ekonomikos ciklą.
Tvarus verslas remiasi į rūpestį
Kartu su atsakingu požiūriu į resursų naudojimą, atliekų mažinimą ir tinkamą jų tvarkymą, kuriant tvarų verslą, lygiavertiškai svarbu ir tvarios verslo valdybos principai. Šie principai susideda ne tik iš pagrindinių darbuotojo teisių užtikrinimo ir „laiku mokamo atlyginimo". Pirmiausiai tai – socialinė lygybė, darbuotojų saugumas ir rizikų prevencija, bendruomenės kūrimas, verslo skaidrumas, tinkama etika, palankios struktūros, atskaitomybė, duomenų sauga, socialinė atsakomybė. Kaip teigia „EMP Recycling", kuriant tvarų verslą svarbus kiekvienas iš šių elementų. Aptarus tvaraus verslo reikalavimus, „EMP Recycling" primena, jog tvarumas iš tiesų yra paprasčiausias rūpestis: rūpestis aplinka, darbuotojais ir bendra ateitimi. Tvarumo kryptimi žengti nusprendusius verslus atliekų perdirbimo lyderiai drąsina susisiekti – tik bendradarbiaujant pavyks sukurti užtikrintą ateitį visiems.