Mokymai – ir privalomi, ir laisvai pasirenkami

„Norime suteikti savo darbuotojams maksimalias galimybes tobulėti. Komandos nariams kasmet organizuojami privalomi kursai, taigi šiais metais išoriniuose ir vidiniuose mokymuose dalyvavo visi mūsų darbuotojai. Įsitraukimas į neprivalomas mokymo programas kiekvienais metais skiriasi, tačiau darbuotojai visuomet yra labai aktyvus. Šiemet išskirtinį šįmet dėmesį skyrėme lyderystės temai, kurios mokymai organizuojami visų lygių vadovams. Taip pat didelio susidomėjimo sulaukė bendradarbiavimo ir komunikacijos seminarai“, – kalba „IKI Lietuva“ generalinė direktorė Nijolė Kvietkauskaitė.

„Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė Monika Milė patvirtina, kad darbuotojai kelia savo kvalifikaciją dalyvaudami įvairiuose išoriniuose mokymuose, seminaruose ir konferencijose. Įmonė taip pat kompensuoja studijas universitetuose ir skatina darbuotojų įsitraukimą į įvairius projektus.

Anot ekspertės, itin svarbios kompetencijų ugdymui yra ir vidinių trenerių programos, leidžiančios darbuotojams kelti savo kvalifikaciją ir padedančios augti jų kolegoms.

„Mūsų darbuotojai kiekvienais metais gerina bendrąsias kompetencijas – emocinio intelekto, bendradarbiavimo ir komunikacijos, lyderystės, laiko planavimo ar kompiuterinio raštingumo. Taip pat pagilina ir jų pareigybę atitinkančius specifinius įgūdžius, kurie gali būti susiję su viešu kalbėjimu, pristatymų ruošimu, projektų valdymu, duomenų analitika ar kitomis užduotimis“, – komentuoja prekybos tinklo atstovė.

Į skaitmeninę erdvę perkelti mokymai pasiekia visus

Greta vietinių vidinių ir išorinių mokymų „Iki“ darbuotojams taip pat siūlomos ir tarptautinės stažuotės.

M. Milė pastebi, kad darbuotojams renkantis neprivalomus mokymus ar seminarus jau ne pirmus metus populiariausiomis temomis išlieka laiko planavimas, anglų kalba, streso valdymas ir emocinis raštingumas.

„Mokymai vyksta darbo valandomis, stengiamės organizuoti juos gyvai – pastebime, kad tai garantuoja didesnį įsitraukimą ir efektyvumą. Tačiau susėsti ir mokytis gyvai ne visuomet lengvai įgyvendinama užduotis, nes didelė dalis „Iki“ komandos yra pasiskirsčiusi po įvairius Lietuvos miestus. Rūpindamiesi darbuotojais visuomet ieškome kitų sprendimų ir čia mums labai padeda nuotoliniai mokymai. Norėdami pasiekti kuo didesnę auditoriją organizuojame įvairias nuotolines konferencijas ir internetinius seminarus“, – sako „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovė.

Pasak M. Milės, nuolatinis bendrinių ir profesinių kompetencijų ugdymas bei palaikymas ne tik užtikrina geresnę atmosferą darbe, kolegiškumo ir bendradarbiavimo principus, bet ir leidžia darbuotojams neatsilikti nuo naujausių rinkos tendencijų bei reikiamus įgūdžius įgyti anksčiau nei šie tampa „savaime suprantami“.

Tarptautinei „Rewe“ grupei priklausantis prekybos tinklas „Iki“ Lietuvoje veikia nuo 1992 metų. 242 parduotuves visoje Lietuvoje turintis „Iki“ mažmeninės prekybos tinklas – vienas didžiausių šalyje. Tarp didžiausių šalies darbdavių esanti bendrovė yra įdarbinusi apie 5,5 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas kartu su „Pixevia“ Vilniuje atidaręs penkias autonomines parduotuves su „Iki“ prekių ženklu. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ ir nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.