Intriguoja naujos patirtys

G. Valantinas ženkliai prisidėjo prie to, kad realybe taptų tokie projektai, kaip Osle esantis pirmasis Šiaurės Europoje pastatas „Via Vika“, kuriam buvo pritaikytas uždaro dvigubo fasado technologinis sprendimas. Ši technologija pernai buvo įvertinta prestižiniuose fasadų dizaino ir inžinerijos apdovanojimuose „Façade 2022 Design and Engineering Awards“. Giedrius pasirūpino, kad iškiltų ir vienas aukščiausių Švedijos sostinę Stokholmą puošiančių dangoraižių „Stockholm New“. Pastarasis išsiskiria tuo, kad pradedant nuo apačios kiekvieno aukšto plotas yra šiek tiek didesnis nei ankstesniojo viršutiniame aukšte sudarant 8 metrų konsolę.

Naujų statybų mastai ir kompleksiškumas vyriausiojo „Staticus“ projektų vadovo nebestebina. Anot jo, net ir po paties didžiausio ir sudėtingiausio projekto seks dar įspūdingesnis. Labiausiai dabar intriguoja galimybė dirbti su naujais kolegomis, klientais ir partneriais.

„Kiekvieną kartą tenka dirbti su naujais architektais ir klientais. Laikui bėgant, keičiasi ir komanda –prisijungę kolegos pasižymi naujais įgūdžiais, kompetencijomis ir charakterio savybėmis. Pradžioje visada kažkiek nerimauji, bet taip pat žinai, kad tikrai pamatysi ir išmoksi kažką naujo. Žmonės, su kuriais dirbi, taip pat gali perimti tavo patirtį. Toks apsikeitimas žiniomis yra labai naudingas ir produktyvus“, – pastebi G. Valantinas.

Dalinimasis žiniomis – būtina įmonės stabilumo sąlyga

Pagrindinės vyriausiojo projektų vadovo atsakomybės – žinoti rinkos poreikius ir subtilybes. Mažiau tenka domėtis techninėmis detalėmis ir atskirų projekto užduočių įgyvendinimu, o dažniau – rengti pirminius projektų planus, dalyvauti derybose su klientu, vėliau – kuruoti kolegų darbą. G. Valantinas pastaraisiais metais užsiima būtent tuo – koordinuoja Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje ir Skandinavijos šalyse besidarbuojančių „Staticus“ projektų vadovų veiklą.

Stokholm New

„Mentorystė yra itin atsakingas darbas ir, norint jį gerai atlikti, reikia arba būti labai kantriam, arba turėti labai trumpą atmintį. Jei būsi kantrus, nepavargsi kartodamasis, o jei turėsi trumpą atmintį – aiškindamas kažką antrą kartą apie pirmąjį jau būsi pamiršęs, – juokauja jis. – Bet kuriuo atveju, nederėtų būti įsitikinusiam, kad kolegos viską įsisavins iš karto“.

G. Valantinas kitiems projektų vadovams pataria atsisakyti įpročio viską nešti ant savo pečių. „Aišku, gali imtis visko vienas ir krizinėse situacijose, trumpuoju laikotarpiu tai tikriausiai pasiteisins. Ir visgi, ilgalaikėje perspektyvoje tokie sprendimai atneš daugiau žalos nei naudos, nes kolegos praras galimybę mokytis vieni iš kitų ir dalintis unikaliomis patirtimis. O mokytis reikia, nes kuo daugiau įmonėje bus panašaus kompetencijų lygio darbuotojų, tuo stabiliau ji veiks“, – komentuoja pašnekovas.

Pataria atsigręžti į kolegas

Į Giedrių dėl savo iššūkių dabar kreipiasi kiti projektų vadovai. Tokiais atvejais jis organizuoja susitikimus su kolegomis, peržiūri priimtus sprendimus, suteikia grįžtamąjį ryšį.

„Nepriklausomai nuo užimamos pozicijos, kiekvienas gali pasiteirauti kolegų nuomonės. Dirbdamas „Staticus“ išmokau svarbią pamoką, kad fasadai yra žymiai daugiau nei stiklas ir profiliai – tai be galo sudėtingi projektai, kuriems būtinas komandos lankstumas ir glaudus bendradarbiavimas. Tad reikia mažiau laužyti galvą vienam ir dažniau atsisukti į kolegas“, – pataria vyriausiasis projektų vadovas.

Anot pašnekovo, siekiant paskirstyti darbo krūvį ir išplėsti specialistų būrį, būtina pasitikėti naujais kolegomis. Mažiau patirties turintys specialistai neišvengiamai darys klaidų, tačiau tik taip jie gali tobulėti. „Staticus“ atstovui mentorystė yra natūrali darbo dalis – jis aktyviai domisi visų naujų įmonės darbuotojų rezultatais, tiki jais ir džiaugiasi sėkme.

„Man visuomet įdomu žinoti, kaip naujai atėjusiam darbuotojui pavyksta pritapti mūsų įmonėje. Čia svarbus ir mano kaip mentoriaus vaidmuo – kaip aš padedu žmonėms greičiau įsilieti į kolektyvą ir siekti užsibrėžtų tikslų. Smagu matyti, kai naujų kolegų projektai įgauna fizinį pavidalą – sumontuotą fasadą – ir sulaukti teigiamų bei įkvepiančių klientų atsiliepimų. Tokios sėkmės istorijos mane motyvuoja labiausiai“, –apibendrina G. Valantinas.

Svarstantiems apie karjeros galimybes statybų sektoriuje G. Valantinas pataria išsikelti realistiškus tikslus. 2016 metais prisijungęs prie „Staticus“ jis pats kurį laiką turėjo pabūti projekto vadovo „šešėliu“. Dabar sako, kad tai buvo labai gera mokykla, o projektų vadovo asistento pozicija – greičiausias būdas susipažinti su skirtingais projektais ir šalių keliamais reikalavimais, kurie leidžia nuolat augti ir tobulėti.

Apie „Staticus“

„Staticus“ yra tarptautinė fasadų projektavimo, gamybos ir montavimo įmonių grupė, viena didžiausių šios srities įmonių Šiaurės Europoje. Grupėje dirba daugiau kaip 100 patyrusių inžinierių, o visa grupė turi daugiau kaip 600 darbuotojų biuruose Vilniuje, Stokholme, Osle, Vienoje, Bazelyje ir Londone. Glaudžiai bendradarbiaudama su užsakovais, įmonė teikia visas fasadų architektūros ir inžinerijos, gamybos, pristatymo, montavimo ir priežiūros paslaugas Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje ir Islandijoje bei Lietuvoje. „Staticus“, būdamas atsakingu šeimos verslu, visada renkasi aplinką tausojančius sprendimus ir nuolat mažina veiklos poveikį gamtai. Daugiau informacijos staticus.com.