Vis dėlto, pašnekovas pabrėžia, kad šampano mylėtojai pasaulio šalyse nusivilti neturėtų. Vyndariai negailėjo pastangų, kad iš šiemetinio derliaus pagaminti gėrimai džiugintų ir skoniu, ir kokybe. Šampano namų atstovas sutiko papasakoti, kokiomis nuotaikomis Šampanės vynuogių augintojai ir vyndariai užbaigia pastarąjį sezoną.
Derliumi patenkinti
Vieni seniausių Šampanės regione, kone penkių šimtmečių istoriją skaičiuojantys šampano namai gėrimus gamina iš nuosavuose vynuogynuose auginamo derliaus. „Philipponnat“ laikosi iš kartos į kartą perduodamų gamybos tradicijų – gaminti šampaną, kuriame dominuoja Pinot Noir vynuogės.
Vis dėlto, šios veislės vynuogės garsėja ne tik unikaliu iš jų gaminamų gėrimų skoniu, bet ir jų struktūra bei santykiu su laiku. Tad T. Jorez neslepia, kad regiono vyndarių nuotaikos šiemet atitiko permainingus orus.
„Reagavome taip, kaip esame įpratę: atidžiai stebėjome padėtį ir daugybę valandų leidome dirbdami vynuogynuose. Kai reikėjo, tiesiog dirbome dar daugiau. Aptarnaudami viso pasaulio klientus, kurie tikisi nepertraukiamai tiekiamos aukščiausios kokybės produkcijos, negalime sau leisti nesėkmės“, - pabrėžia pašnekovas.
Anot jo, vynuogių auginimo sezono užklupusių iššūkių, šių metų derlius yra gana geras. Nors vynuogių surinkta mažiau negu įprastai, skirtingai nei daliai kitų regiono gamintojų, šie šampano namai didelių derliaus nuostolių nepatyrė ir vynuogėmis sako esą patenkinti.
Ką iš šio metų derliaus pavyks sukurti, T. Jorez sako kol kas esą sunku prognozuoti. Gėrimų skonį ir brandą vyndariai vertinsią sausį-vasarį, kai bus ragaujami baziniai vynai.
Svarbiausia taisyklė – kokybė
Taigi, nei pagamintų gėrimų kiekiui, nei kokybei prasti šių metų orai neatsilieps. T. Jorez pabrėžia, kad Šampanės regione taikoma unikali vyno rezervo sistema padeda kompensuoti derliaus nuostolius. Gaminant šampaną, praktiškai visi geriausi gamintojai maždaug trečdalį jo komponentų pasitelkia iš rezervinio vyno, laikomo ąžuolinėse statinėse. Nuolatinis vyno rezervas kaupiamas ir atnaujinamas kasmet, pasitelkiant aukščiausios kokybės tų metų derliaus dalį. Taigi gėrimo turėtų būti išpilstyta panašiai tiek, kaip ir ankstesniais metais.
„Pagrindinė taisyklė, kurios laikomės kurdami savo šampaną, yra „jokių kompromisų“. Privalome būti griežti ir kartais, jei kas nors padaroma nepakankamai gerai, to turi būti atsisakoma. Kalbant apie stilių, kaip visada liekame ištikimi mūsų terroir principams“, - pasakoja pašnekovas.
Žvelgia optimistiškai
Jei šimtmečių istoriją skaičiuojančių šampano namų nedėkingi orai galėjo ir neišgąsdinti, pastaraisiais metais visame pasaulyje netrūko iššūkių, kuriems pasiruošęs nebuvo niekas. Tiesa, T. Jorez sako, kad pandemija ir karantinas didesnio poveikio darbams vynuogynuose nepadarė. Didžioji dalis veiklos vyksta gryname ore, 17-oje hektarų šampano namams priklausančių vynuogynų. Tik keliauti į juos darbuotojai pradėjo atskirai, nuosavu transportu.
Tačiau įmonės eksporto direktorius pripažįsta, kad kuriam laikui sustojus prekybai, nerimo netrūko. „Žmonės nežinojo, ko tikėtis. Tačiau mes nutarėme tiesiog nepanikuoti ir kalbėtis su savo partneriais“, - sako T. Jorez.
Įveikti netikrumo laikotarpį bendrovei pirmiausia padėjo veiklos strategija. „Philipponnat“ pardavimai vykdomi daugelyje šalių, vykdomi įvairiais kanalais, tad veikla vienose rinkose padėjo kompensuoti svyravimus kitose.
Ne mažiau svarbų vaidmenį atliko ir bendrovės komandos susitelkimas. „Esame šeimos valdomi šampano namai, ir tai atsispindi „Philipponnat“ veiklos filosofijoje bei vidaus kultūroje. Šeimos dvasia juntama kasdienėje veikloje: komandos nariai pasikliauja vienas kitu, padeda vieni kitiems ir skuba į pagalbą kilus bet kokiems sunkumams. Šampano namų darbuotojai ir vadovybė be kalbų sutaria ir dar dėl vieno dalyko: jokių išlygų, kai kalbama apie kokybę. Arba darome gerai, arba nedarome visai,“ – komentuoja T. Jorez.
Tad į artimiausią ateitį šampano namai „Philipponnat“ žvelgia su optimizmu. Bendrovė ketina ir toliau stiprinti pozicijas tarptautinėje rinkoje, pamažu plėstis. Šampano namai jau ir šiuo metu vynuoges augina tvariai: vynuogynuose nenaudojami herbicidai, pasitelkiamos ekologiškos trąšos, tačiau netrukus ketina pereiti prie organinės vyndarystės.
Užsakymo nr.: PT_88515503