Metalo ir elektronikos atliekų perdirbimo lyderiai Lietuvoje „EMP Recycling“ kasmet į žiedinės ekonomikos ciklą grąžina vis daugiau vertingų žaliavų, perdirbtų iš vartotojams nereikalingos buitinės technikos, automobilių dalių, elektroninių prietaisų. Visgi, kaip pastebi įmonės Generalinis direktorius Darius Valeika, atliekų supirktuvėse dažniausiai apsilanko jaunesnės kartos lietuviai. Kad priduoti nenaudojamas elektronikos atliekas perdirbėjams būtų lengviau, „EMP Recycling“ suteikia Atliekų taksi paslaugą – nemokamai jas išveža bei išneša iš namų. Nepaisant patogumo, priimti šį sprendimą taip pat dažniau renkasi jaunesnio amžiaus žmonės.

Skirtingas amžius – skirtingos komunikacijos priemonės

„EMP Recycling“ atstovai pasakoja, kad lietuviai kasmet darosi vis labiau sąmoningi ir tinkamą atliekų rūšiavimą pradeda laikyti ne pasirinkimu, o būtinybe. Šiai tendencijai įtaką galimai daro socialiniuose tinkluose padidėjęs edukacijos kiekis tvarumo temomis. Socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Instagram“ ar „TikTok“ tikrai netrūksta informacijos, kaip į kasdienybę įtraukti tvarumą bei ekologiją propaguojančius įpročius, gausu įdomių tvarių sprendimų bei informacijos apie prastėjančią Žemės būklę.

Visgi senjorai, mažiau laiko praleidžiantys internete, turi žymiai mažiau sąlyčio su šiomis idėjomis, tad atliekų perdirbimo įmonė siekia keisti jų požiūrį jiems priimtinais būdais. Nuo 2024 m. „EMP Recycling“ planuoja bendradarbiauti su Trečiojo amžiaus universitetu ir edukuoti senjorus apie perdirbimo, rūšiavimo bei kitų tvarių pasirinkimų svarbą. Tai ne tik įgalins vyresniąją kartą priimti šalies bei pasaulio ateičiai naudingus sprendimus, bet ir skatins senjorus šviesti savo vaikus, anūkus šiomis svarbiomis temomis.

Bendradarbiavimas su Trečiojo amžiaus universitetu

"Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas” puoselėja vertybes, kurios artimos ir „EMP Recycling“ – nuolatinį mokymąsi, bendruomenių aktyvavimą, bendradarbiavimą. Dėl vertybinio pagrindo sutapimo įmonė dar labiau džiaugiasi artėjančia galimybe siūlyti edukaciją senjorams. Kaip teigia „EMP Recycling“ Generalinis direktorius Darius Valeika , vyresniosios kartos švietimas turėtų susidaryti iš tvarių sprendimų svarbos paaiškinimo, supažindinimo su atliekų perdirbimo procesais bei praktinio tvarumo idėjų pritaikymo. Paskutinis elementas – bene svarbiausias, kadangi net turint tvirtą žinių pagrindą, svarbiausia yra veiksmai, padedantys kurti tvaresnę ateitį mums visiems.
„EMP Recycling“ Generalinis direktorius Darius Valeika pastebi, kad senjorai neretai pamirštami įmonių ir siekia šios klaidos nedaryti. Vyresnio amžiaus žmonės sudaro didžiąją dalį Lietuvos populiacijos ir jų priimami sprendimai daro didžiulę įtaką mūsų šalies bei pasaulio ateičiai. Tvarumo kelyje svarbus kiekvienas, kadangi visos neteisingai išmestos atliekos ne tik teršia gamtą, bet ir praranda savo potencialą virsti žaliavomis.

Kelyje į tvarumą svarbus kiekvienas

Į „EMP Recycling“ patekusi nenaudojama elektronika, buitinė technika, metalo atliekos yra perdirbamos ir iš jų išgaunamos vertingos žaliavos, kurių gamtiniai ištekliai nuosekliai senka. Tokiu būdu šios medžiagos grąžinamos į žiedinės ekonomikos ciklą ir gali būti toliau naudojamos daiktų, įrenginių, prietaisų gamybai, pramonėje ir statyboje. Kaip teigia „EMP Recycling“ Generalinis direktorius Darius Valeika, Lietuva turi daug išteklių, tačiau reikia mokėti jais pasinaudoti. Tai padarysime tik dirbant komandiškai ir šiame procese svarbus kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus.