VšĮ „Mes darom“ inicijuoja ir kitus aplinkosauginius projektus, tačiau būtent DAROM yra tapusi jų „vizitine kortele“. DAROM vykdoma nuo 2008 metų. Per tą laiką keitėsi visuomenė, keitėsi ir akcijos formatas. DAROM filosofija laipsniškai kito nuo aplinkos švarinimo link žmonių sąmoningumo didinimo, nuo „Surinkime kuo daugiau atliekų“ prie „Padarykime taip, kad atliekų rinkti nebereikėtų.“ Šiais metais, iš dalies ir dėl karantino, siekiant sumažinti perteklinius kontaktus, buvo panaudotas skaitmeninis formatas – kai kuriose savivaldybėse tradicinius DAROM punktus pakeitė mobiliosios aplikacijos su nuorodomis apie tai, kur rasti akcijos savanorius, dalinančius maišus, kaip patiems tinkamai surūšiuoti ir kur pristatyti surinktas šiukšles.
Ši VšĮ „Mes darom“ iniciatyva sulaukia daug visuomenės palaikymo. Kiek mažiau matomas, tačiau ne mažiau svarbus yra verslo įmonių įsitraukimas. DAROM rėmėjai prisideda prie akcijos organizavimo įvairiausiais būdais – teikdami logistines paslaugas, finansinę paramą, skatindami įmonės darbuotojų ir vietos gyventojų įsitraukimą. Kas motyvuoja verslo įmones prisidėti prie DAROM iniciatyvos? Kokios DAROM propaguojamos idėjos yra svarbios verslui ir kuo? Kokią naudą gauna ir kokią prasmę mato DAROM remiančios įmonės?
Į šiuos klausimus sutiko atsakyti kai kurie šių metų DAROM iniciatyvos rėmėjai – tai žemės ūkio, miškų ir komunaline technika prekiaujanti DOJUS įmonių grupė, atliekų tvarkymo bendrovė UAB Ekonovus ir duonos, užkandžių bei šaldytų gaminių gamintoja UAB Mantinga.
DOJUS įmonių grupės generalinio direktoriaus Donato Dailidės teigimu, parama DAROM buvo absoliučiai natūralus žingsnis, tiesiogiai susijęs su įmonės veikla. Žemės ūkio sektoriuje švari aplinka yra vienas iš resursų, todėl DOJUS Agro, priklausanti DOJUS įmonių grupei, savo ruožtu skatina įvairias gamtinę aplinką tausojančias iniciatyvas – siūlo savo klientams sprendimus, kaip ūkininkaujant optimizuoti degalų ir trąšų panaudojimą, kaip mažinti dirvožemio suspaudimą, rengia mokymus ir seminarus šiomis temomis, organizuoja sugedusių mašinų dalių bei detalių supirkimą, vėliau atiduodant jas perdirbimui – tokiu būdu yra taupomi resursai ir tausojama aplinka.
„Savo kasdieninėje veikloje mes praktiškai matome, kad aplinkos švara, dirvožemio kokybė yra svarbu tiek gyventojams, tiek vartotojams, tiek verslui, – teigia Donatas Dailidė. – Parama DAROM buvo skirta siekiant didinti žmonių sąmoningumą ir skatinti juos savo asmeniniais veiksmais ir asmeniniais pasirinkimais prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo.“
Atliekų tvarkymo bendrovės Ekonovus direktorius Romas Draskinis teigia, kad jų įmonei pagrindinės DAROM puoselėjamos idėjos, tokios kaip tvarumas, aplinkosauga, švari aplinka, yra itin artimos bei neatsiejamos nuo kasdienės veiklos. Įmonės vadovo teigimu, nors pastaruoju metu visuomenėje matomi reikšmingi pokyčiai – gyventojai tampa sąmoningesni, mažiau šiukšlinama, dažniau rūšiuojamos buitinės atliekos, tinkamai utilizuojama nebereikalinga buitinė technika – tačiau tobulėti dar tikrai yra kur.
„Visuomenė juda tinkama linkme, o mums, kaip įmonei, norėtųsi, kad ši tendencija tęstųsi ir toliau. Visi kartu turime siekti, kad vieną dieną visiškai neliktų tokių dalykų kaip prie konteinerių paliktų senų automobilių padangų ar užmiestyje miške išverstų statybinių atliekų, – teigia direktorius R. Draskinis. – DAROM buvo puiki proga mums prisidėti prie šio proceso ir jį paskatinti, todėl labai džiaugiamės šiuo bendradarbiavimu bei tikimės, kad jis tęsis ir ateityje.“
Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių gamintojos Mantinga generalinis direktorius Mantas Agentas pasakoja, kad jiems, kaip verslui, DAROM yra ne vienkartinė akcija, o kasdieninio gyvenimo praktika. Įmonėje, tešlos bei riebalų likučiai ir kitos bioskaidžios atliekos yra panaudojamos biokuro gamybai, perteklinė krosnių išskiriama šiluma ekoblokų pagalba surenkama ir panaudojama patalpų bei vandens šildymui, nuo popierinių sąskaitų pereita prie elektroninių, vietoj plastikinių maišelių naudojami popieriniai, nuolat diegiamos kitos aplinkai draugiškos iniciatyvos.
„Mes jungiamės prie DAROM akcijos, – teigia generalinis direktorius Mantas Agentas, – nes DAROM padeda skleisti tas idėjas, kuriomis vadovaujamės mes patys ir kurias mes siekiame populiarinti tiek tarp mūsų darbuotojų, mūsų produktų vartotojų, tiek visuomenėje, plačiąja to žodžio prasme.“
VšĮ „Mes darom“ komunikacijos vadovės Tomos Buivydaitės teigimu, rėmėjų parama, skirta DAROM iniciatyvai, yra reikšminga ne tik finansine prasme – tai svarbus žingsnis, parodantis verslo ir visuomenės brandą, socialinį solidarumą ir skirtingų sektorių bendradarbiavimą bei susivienijimą bendriems tikslams. „Norime, kad prisidėjimas prie mūsų iniciatyvų netaptų vien įrašu rėmėjo tvarumo ataskaitoje, – teigia Toma Buivydaitė, – siekiame ne tik ilgalaikių pokyčių, bet ir ilgalaikių partnerysčių, kai įsitraukimas į tvarias veiklas ar projektus būna abipusis.“
Daugiau informacijos: https://www.mesdarom.lt/tapk-remeju/
Užsakymo nr.: PT_87125415