Darbas – puiki galimybė tobulėti
Kęstutis sako, kad nuo pat jaunystės juto – intensyvus darbas prekyboje jį tikrai „veža“. „Pajutau, kad būtent čia galiu daug pasiekti, tereikia stengtis ir dirbti. Aš visada norėjau tobulėti, mokytis, siekti daugiau, nei turiu šiandien. Kiekvienam vadovui reikalinga empatija, noras padėti žmonėms ir sugebėjimas prisitaikyti prie aplinkybių. Tai, manau, ir mano stipriosios savybės. Be to, man visada buvo smagu padėti žmonėms – tiek kasdien sutinkamiems, tiek savo darbuotojams. Aš džiaugiuosi, kad jie pas mane ateina ne tik su klausimais, bet ir su rūpesčiais ar patarimų prašymais“, – sako Kęstutis.
O prisitaikyti prie besikeičiančių situacijų visiems teko išmokti – tai ir buvęs karantinas, ir karas Ukrainoje, kai norisi padėti nuo karo pabėgusiems žmonėms, kuriems reikia prisitaikyti prie naujos šalies bei darbo vietos. „Buvau vienas iš pirmųjų „Rimi“ vadovų, priėmusių į darbą ukrainiečius. Viena darbuotoja jau grįžo į tėvynę, o kiti du sėkmingai adaptavosi kolektyve. Per tą laiko teko konsultuoti ukrainiečius dėl darbo paieškų, pristatyti jiems Lietuvos įstatymus. Visada patariu pirmiausia ieškoti tokio darbo, kurį jau dirbo gimtinėje, nes mūsų sferoje visada lengviau tiems, kurie turi panašios patirties“, – sako parduotuvės vadovas.
Darbuotojų įvairovė – šių dienų realybė
Jau daugiau nei 14 metų prekybos tinklas „Rimi“ prisideda keisdamas visuomenės nuostatas apie žmonių įvairovę ir daro tai įdarbindamas skirtingo amžiaus, tautybės bei fizinių galimybių darbuotojus. Tokie žmonės dirba ir Kęstučio Mikulėno vadovaujamame kolektyve. Ar tai iššūkis vadovui? „Kolektyvas yra gyvas organizmas: jis nuolat pildosi įvairiais žmonėmis. Nors mes visi labai skirtingi, man padeda daugiametė darbo patirtis: moku susivaldyti, susivokti sudėtingose situacijose, stengiuosi suprasti visus savo kolektyvo narius. Pats ieškojau įmonės, kurioje galėčiau jaustis saugus, būčiau vertinamas kaip visavertis darbuotojas, todėl noriu, kad taip jaustųsi ir mano kolektyvo nariai“, – sako K. Mikulėnas.
Parduotuvės vadovas pasakoja, kad „Rimi“ socialinė politika atitinka jo lūkesčius: jį žavi požiūris į žmogiškąsias vertybes, kai darbuotojas vertinamas kaip asmenybė ir kiekvienas gali save realizuoti įmonėje. „Jau dabar parduotuvių kolektyvai yra labai įvairūs, o ateityje jie tik įvairės, todėl mes – už tolerantišką požiūrį į bet kurį savo darbuotoją. Mūsų įmonėje sudarytos galimybės dirbti žmonėms su įvairia negalia, vyresniems ir jaunesniems, mokantiems lietuvių kalbą ir kitataučiams, turintiems kitokias pažiūras. Aš džiaugiuosi tuo, kad tie žmonės turi darbą ir galimybę užsidirbti, geriau gyventi, kad jie yra mūsų kolektyvo dalis ir dalyvauja visose mūsų veiklose“, – džiaugiasi K. Mikulėnas.
Savo hobiu užkrėtė pavaldinį
Jau dešimtmetis, kai Kęstutis, kadaise pradėjęs rytais bėgioti neilgas distancijas ir pajutęs naudą sveikatai, kasdien nubėga po dešimt kilometrų. „Pabėgiojus net diena kitaip nušvinta! Turiu kelis sau mielus maršrutus, o mėgstamiausias – bėgti per Baltąjį tiltą, palei Nerį ir Vingio parką. Jei nepavyksta pabėgioti iš ryto, būtinai susiruošiu vakare. Esu savo hobiu „užkrėtęs“ ir keletą kolegų: turiu darbuotoją, kuris labai stebėdavosi, kaip galiu laisvai nubėgti tiek kilometrų. Pasiūliau ir jam pabandyti nuo trumpų atstumų – žmogui, kuris turi negalią, šita veikla labai tiko ir jis bėgioja iki šiol“, – džiaugiasi parduotuvės vadovas, planuojantis su kolegomis jėgas išbandyti ir rugsėjo 11 d. vyksiančiame „Rimi Vilniaus maratone“.