Lietuvoje vaistažolės populiarios
Panevėžio rajone vaistažolių ekologinį ūkį turinti Milnora Pšibišauskienė DELFI pasakojo apie tai, kaip sekasi realizuoti vaistažolių produkciją.
„Po truputį gyvename, dirbame, realizuojame, stengiamės, ieškome rinkų, kažkaip verčiamės. Jau septinti metai ir dar vis esame gyvi. Idėja auginti tokius augalus kilo dėl daugelio dalykų. Daug žemės neturime, todėl galima mąstyti apie sodą, daržoves ar vaistažoles, nes joms reikia ne daug vietos. Be to, mūsų išsilavinimas susijęs su žemės ūkiu. Mūsų ūkis yra ekologinis, nes mums patiems būtų nesmagu ir nepriimtina naudoti pesticidus. Todėl nusprendėme gauti sertifikatą, kad iš tiesų ūkininkaujame ekologiškai. Toks yra mūsų požiūris“, - sakė M. Pšibišauskienė.
Pašnekovės teigimu, populiariausios ūkyje – tradicinės vaistažolės: „Vaistažoles auginame pačias pagrindines ir tradicines, kur žmonės žino ir nereikia daug kalbėti ir aiškinti, nuo ko jos gydo. Mes gaminame arbatas ir jos yra įvairios - ežiuolė, čiobrelis, medetka, ramunėlės, mėtos, melisa ir įvairūs mišiniai šių žolelių.“
Ūkininkės teigimu, nėra lietuviai labai atitrūkę nuo gamtos: „Nereikia žmonėms aiškinti, kad čiobrelis ar liepžiedžiai gali padėti pagerinti sveikatą ar palengvinti negalavimą. Aš kalbu apie paprastą čiaudulį, kosulį, kuris mus užpuola rudeniop ir tęsiasi per visą žiemą. Perka žmonės ir domisi, pasiūlos yra nemažai, nes žolininkų kiekviename rajone yra ne po vieną.“
Pajaučia, kai žmonės pradeda sirgti
Pašnekovė pasakojo, kad žolininkai greitai pajaučia, kada prasideda ligų sezonas.
„Dėl užsakymų skaičiaus mes jau pajuntame, kada žmonės pradeda negaluoti ir užklumpa visokie peršalimai, nes tuomet padidėja perkamumas. Dabar jaučiasi, kad ligų sezonas jau prasidėjo. Tai yra sezoninis dalykas, užsakymai tęsiasi nuo rudens iki pavasario“, - sakė M. Pšibišauskienė.
Anot pašnekovės, vasarą buvusi sausra didelės įtakos žolelėms nepadarė: „Kadangi augalų yra daug, negalima sakyti, kad sausra visiems padarė vienodą įtaką. Sudžiovino truputėlį augalus, tačiau pas mus buvo ir lietaus, todėl negaliu sakyti, kad derlius labai nukentėjo, viskas su juo buvo gerai.“