Nakvynė akyje tarp dinozaurų
Radailių dvare pernai rugpjūtį atsimerkusi „Akis“ kaip mat tapo turistų traukos centru, nes pasiūlė išties netradicinį poilsį. Kaip pasakoja Radailių dvaro vadovė Donalda Laukienė, namelis medyje įsikūręs netoli dinozaurų parko, tad čia apgyvendinti poilsiautojai gali lankytis parke tiek dienos, tiek nakties metu.
Patekti į „Akį“ ne taip ir paprasta – visi savaitgaliai birželio ir liepos mėnesiais jau užimti, laisvą savaitgalį pavyktų rasti tik rugpjūčiui. Tiesa, darbo dienomis čia patekti paprasčiau.
Vis rečiau renkasi tradicinį stovyklavimą: norisi patogumų
Įprastai miško viešbučius galime rasti toli nuo miesto šurmulio, tačiau būna ir išimčių – pavyzdžiui, Anykščiuose esantis miško viešbutis „TekaTeka“. Jo įkūrėja Reda Šiukščiuvienė pastebi, kad vis daugiau lietuvių atranda stovyklavimą gamtoje su visais patogumais (angl. glamping).
Teritorijoje yra trys palapinės, viena nuo kitos nutolusios iki 100 metrų. Teritorija aptverta, įrengtos kameros saugumui užtikrinti. Taip pat poilsiavietėje yra dušai, tualetai, virtuvėlė su visais indais ir puodais. Poilsiautojai skatinami patys pasigaminti maistą, nenaudoti pusfabrikačių – taip siekiama tvarumo.
Stovyklavietėje įrengta bendra laužavietė vakarais kviečia poilsiautojus susipažinti, pabendrauti ir pasidalinti dienos įspūdžiais. R. Šiukščiuvienė pastebi, kad yra dvi poilsiautojų grupės – vieni nori išbandyti visas apylinkių pramogas, kol kiti ilsisi pačioje stovyklavietėje.
Miško viešbučiuose sulaukiama įvairių svečių. Anot viešbučio įkūrėjos, didžioji dalis jų – lietuviai, tačiau tekę priimti svečių iš Vokietijos, Nyderlandų, Argentinos. Miško viešbučių lankytojai įprastai būna 25–55 metų amžiaus.
„Vasaros sezono metu, po Joninių, padidėja šeimų skaičius. Kai prasideda vasaros atostogos, poilsiautojai atvyksta su vaikais, kurių amžius labai įvairus – nuo kūdikių iki paauglių. O pavasarį ir rudenį sulaukiame daugiau porų, norinčių ramiai pabūti gamtoje, apsidairyti po Anykščius“, – sako R. Šiukščiuvienė.
Kelmės rajone – indėniškos pramogos vigvamų apsuptyje
„Pailsėti čia atvyksta įvairiausių profesijų žmonės – nuo laisvo oro direktorių iki tų pačių žurnalistų, kurie neišvengiamai mėgsta pailsėti. Daug žmonių nori individualaus poilsio, tačiau čia yra vykę ir policijos sąskrydžiai, ir klubų inauguracijos. Čia viskas orientuota į praeities šimtmečius, pagal juos rengiame įvairias programas“, – sako įkūrėjas Viktoras.
Vigvamų–tipių apsuptyje, čia laukia tikros indėniškos pramogos – šaudymas iš lankų, tamahauko mėtymas, jodinėjimas žirgais, indėniška pirtis.
Po nakvynės kupole pabunda nuo paukščių čiulbėjimo
Teritorijoje yra jurta ir keturi kupolai, įrengti su visais patogumais – didysis ir trys mažieji. Šalia kiekvieno įrengta kepsninė, yra pirtis.
Taip pat čia yra dviračiai, paspirtukai. Juos išsinuomavę poilsiautojai mėgsta keliauti į Birštoną, susipažinti su kurortu. K. Vasiliauskaitė pastebi, kad toks poilsis ypač populiarėja tarp žmonių, vyresnių nei 30 metų.
„Šiuo metu ypač aktyvėja brandesni, vyresnio amžiaus žmonės, kurie keičia savo gyvenimo kryptį – tie, kurie seniau daug dirbdavo, o dabar dirba mažiau ar tiesiog derina poilsį ir darbą. Tad nemažai sulaukiame 50–60 metų žmonių“, – pastebi ji.
„Kupoluose žmonės mėgsta poilsiauti net ir žiemą. Kupolo viduje šilta, bet tuo pačiu esi gamtoje, viskas ranka pasiekiama ir miegi komfortabilioje palapinėje – sienos plonos, paukšteliai girdisi rytais. Kas pripratę prie visiškos tylos, tai juos net prižadina paukšteliai, nes viduje jie intensyviai girdisi“, – sako K. Vasiliauskaitė.