Linksmybės pelkėje

Atsisveikinę su Valmiera, keliautojų pora Saulius Žvirgždas ir Gabrielė Tetenskaitė-Žvirgždė pajudėjo netikėta kryptimi – pelkės link.

„Sako, kad ten labai gera vieta pamedituoti ir susikaupti, pabėgti nuo miesto triukšmo“, – tikino jis. „Toks tikras antidepresantas, tai važiuosime patikrinti, kas gi yra tas vaikščiojimas pelkėmis“, – pridūrė G. Tetenskaitė-Žvirgždė.

Atrask Latviją su Gabriele ir Sauliumi

Atvykę į pelkės vietą („Sudas-Zviedru“ pelkė), keliautojai susitiko su patyrusiu pelkių gidu Kristaps, kuris pasirūpino specialia avalyne turistams ir nieko nelaukęs išsivedė į žygį.

„Batai primena sniego batus – pritaikyti bristi per pelkes, yra su skylutėmis, kad vanduo prasisunktų ir tu neužklimptum. Mūsų gidas sako, kad tai yra 8 tūkstančių metų senumo pramoga, kuria buvo užsiiminėjama ir Latvijoje, ir Estijoje. Ši pelkė yra 8 metrų gylio, o jos augalija, samanos, neturi ilgų šaknų, jos sudaro vos porą centimetrų ir auga vienos ant kitų“, – aiškino S. Žvirgždas. „Ką tik išsiaiškinau pavojingumo spalvas. Pasirodo, žalia samana yra pavojinga. Pavojinga ir tada, kai jų apskritai nėra, nes tikrai gali įklimpti giliai, net su šiais batais. Bet čia gelbsti žolė, kuri paskirsto vandenį po žeme ir tada gali jaustis kaip ant vandens lovos“, – pridūrė G. Tetenskaitė-Žvirgždė.

Atrask Latviją su Gabriele ir Sauliumi

Ši pramoga, pasak Sauliaus, tinkama ne tik sutuoktiniams ar sužadėtiniams. Čia galima atvykti su kompanija – atšvęsti darbo vakarėlį, netgi bernvakarį ar mergvakarį. O norintiems daugiau ekstrymo, pelkėje galima ir išsimaudyti ar su gido palyda pasivaikščioti ekstremaliais takais, be specialių batų.

Pasivaikščiojimas suaugusiam asmeniui su gidu čia kainuoja 25 eurus. Vaikui – 10 eurų.

„Vaikščioju ir jaučiu, lyg grįžčiau po gero vakarėlio, tik ne su savo batais – žemė juda, batai yra per dideli. Matyt, buvo vakarėlis pas Sabonį namuose“, – vaikščiodamas pelkynais juokėsi S. Žvirgždas.

Po dviejų valandų pasivaikščiojimo pelkėse, sutuoktinių pora rekomendavo būsimiems žygeiviams įsidėti užkandžių, pasiimti vandens, apsirengti patogia apranga, užsidėti šypseną ir pirmyn! Trumpiausias maršrutas – dvi valandos, tačiau vaikščioti galima ir visą dieną. Gražiausi vaizdai, patikino Saulius – anksti ryte, kylant saulei.

Atrask Latviją su Gabriele ir Sauliumi

Sigulda iš aukštai

Po rimtos kardio treniruotės pelkėse keliautojai pasuko Siguldos miesto link. Čia jiedu nusprendė užkąsti viešbučio „Sigulda“ restorane (Pils gatvė 6, Sigulda). 3 patiekalų pietūs su gėrimais dviems – 60 eurų.

Sočiais pilvais pora nusprendė išbandyti Siguldos keltuvą (Jana Poruka gatvė 14, Sigulda). Bilietas suaugusiam žmogui į vieną pusę kainuoja 12 eurų, į abi puses – 16 eurų. Bilietas vaikui į vieną pusę kainuoja 8 eurus, į abi puses – 12 eurų.

„Romantikos daug, ypač, kai kabinoje esi tik dviese. Kaip pasakytų Saulius, čia irgi gera vieta pasipiršti… Arba tiesiog pasimėgauti Gaujos upe ir miškingu kraštovaizdžiu“, – pasakojo G. Tetenskaitė-Žvirgždė.

Keltuvas iš Siguldos keliautojus nukėlė į Krimuldą, kur jiedu apžiūrėjo apylinkes. Pasivaikščiojus čia, tuo pačiu keltuvu galima grįžti atgal. Jis kursuoja kas pusvalandį. Sugrįžus į Siguldą, metas pasikultūrinti – atrasti Naująją Siguldos pilį (Pils gatvė 16, Sigulda). Kalavijuočių ordinas Siguldos pilį pradėjo statyti dar 1207 metais, o užlipus į pilies bokštą, kaip tikras senovės gyventojas, gali apžvelgti visas tave supančias Siguldos apylinkės.

Atrask Latviją su Gabriele ir Sauliumi

„Man patinka Sigulda todėl, kad kur benueitum viską gali pamatyti iš aukštai. Keltuve – fantastiškas vaizdas, Gaujos upė vinguriuoja. Dabar atvažiavome į pilį, užlipome į bokštą, iš čia atsiveria labai gera panorama – dar viena pilis. Čia praktiškai jautiesi toks kaip pilių ir Žiedų valdovas“, – stebėjosi S. Žvirgždas. „Be to, kad ši pilis iš išorės atrodo beprotiškai didingai ir gražiai, pasirodo, tai buvo ir tokia literatų rašytojų susitikimo vieta. Čia vykdavo ir puotos, ir įvairūs renginiai, kongresai, bet labiausiai ši vieta išgarsėjo būtent tada, kai čia vyko rašytojų susitikimai“, – pridūrė G. Tetenskaitė-Žvirgždė.

Siguldoje pramogų apstu visai šeimai – aplink pilį įsikūrusi gausybė dirbtuvių. Šalia pilies – vaikščiojimo lazdų dirbtuvės, į kurias užsukusi keliautojų pora pabandė senoviniu būdu pasigaminti jas patys. Kaip atskleidė Saulius, lazdos čia gaminamos iš šaltekšnio medelių.

Atrask Latviją su Gabriele ir Sauliumi

„Dirbtuvėse galite užsisakyti lazdų gamybos pamokėlę, įsigyti jau pagamintų lazdų arba sužinoti daugiau apie jų kilmę“, – pasakojo G. Tetenskaitė-Žvirgždė. Mažą lazdelę prisiminimui galima įsigyti ir už 1,5 euro. Didelių lazdų kainos prasideda nuo 12 eurų.

„Įėjimo į Siguldos rūmus bilietų kainos: suaugusiems – 4,5 euro, studentams ir pensininkams 2,5 euro, šeimos bilietas (du suaugę ir du vaikai) kainuoja 11 eurų. Apsilankymas Naujoje Siguldos pilyje ir Livonijos ordino Siguldos pilyje kainuoja 6 eurus“, – vardijo S. Žvirgždas.

Profesionalaus pirtininko procedūros

Po ilgos dienos ir tyrinėjimų, pavargusias rankas ir kojas jiedu atgaivino „Ziedlejas sveikatingumo komplekse“ (Ziedlejas Gaujmali, Sigulda). Čia galima ne tik apsistoti visam savaitgaliui, bet ir apsilankyti pirtyje – pailsinti savo kūną ir sielą. Profesionalus pirtininkas Rolands keliautojams aprodė komplekso siūlomas procedūras ir pasiūlė išbandyti pirtį.

„Specialiame pirties pastate, kuris iš vidaus apkamšytas tikra ėriuko vilna, pajusite tikrą atsipalaidavimą. Daugiau nei trijų valandų procedūroje būsite vanojamas, įtrinamas, masažuojamas ir netgi lepinamas garsų terapija. Patyręs pirtininkas sako, kad čia apsivalo siela ir nurimsta mintys“, – pasakojo S. Žvirgždas.

Gabrielė laidoje atviravo, kad prieš atvykstant čia ji buvo labai pesimistiškai nusiteikusi, mat nemėgsta pirčių ir jose esančio alinančio karščio, tačiau patikino, kad čia žmonės procedūras atlieka su meile, todėl ir potyriai malonūs.

„Labai su meile, labai su patirtimti, labai su rūpesčiu. Aš tikrai čia sugrįžčiau, ši vieta verta kiekvieno cento. Jeigu norisi atsigauti, paspausti „restart“ mygtuką savo smegenims, kūnui ir sielai, tai geresnės vietos kol kas nesu mačiusi ir patyrusi“, – įspūdžiais dalijosi G. Tetenskaitė-Žvirgždė.

Vilnos pirties ritualas dviems, trunkantis tris valandas, kainuoja 300 eurų. Atsipalaidavę ir pailsėję keliautojai nužingsniavo į šalia esantį namelį, kuriame apsistos nakčiai. Nakvynė dviems kainuoja 130–150 eurų.

Norintys stebėti visus Sauliaus ir Gabrielės nuotykius Siguldoje – žiūrėkite laidą ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją