Pigiausias pirkinys atsieis vos 30 centų
Ko gero, pigiausia, ką galima nusipirkti Kalvarijos turguje, yra kojinės. Jos kainuoja vos trisdešimt euro centų.
Kiek brangiau gali pasipuošti moterys, kurioms liemenėlę bus pasiūlyta įsigyti už du eurus, o kelnaites – už eurą.
Yra ir tokių palapinių, kuriose visi drabužiai kainuoja vos vieną eurą.
Tiesa, ne visi prekybininkai savo siūlomas prekes nusiteikę parduoti vos už kelis eurus. Yra drabužių, kurie kainuoja 10 ar 20 eurų.
Turguje pigu, bet buvo pigiau
Suvalkietė Zita pastebi, kad po karantino kainos kilstelėjo ne tik prekybos centruose: „Nors nežymiai, bet Kalvarijos turguje kainos yra padidėjusios. Štai anksčiau pomidorų daigus įsigydavau už 80 euro centų, o šįmet tuos pačius daigus pirkau už 1,4 euro.“
Ji piktinosi, kad prekybininkai pakėlė kainas.
Tiesa, pašnekovė papasakoja apie jau anksčiau turguje prasidėjusį kainų kilimo fenomeną: „Seniau važiuodavome į turgų, kad apsipirktume pigiau, dabar pigiau yra prekybos centruose. Ypač kainas pakėlę yra ūkininkai.“
Ar turguje deratės? „Jei perku, eurą-du visuomet nusideru, o jei kainos nesumažina, norimo daikto tiesiog neperku. Žinau, kad paėjėjusi kiek toliau rasiu tokią pačią prekę, kurios kainą pardavėja tikrai sumažins“, – derybų patarimais dalijasi Zita.
Didžiausia turgaus problema – maža automobilių stovėjimo aikštelė
„Pirmą kartą Kalvarijos turguje lankiausi jaunystėje, prieš 30 metų“, – pasakoja suvalkietė Zita. Moteris prideda, kad į turgų atvykdavo apsipirkti iš Marijampolės.
„Turgaus, koks jis buvo prieš 30 metų, ir toks, koks yra dabar, lyginti nė negalima. Anksčiau ten buvo balos, niekas netvarkyta, o ir mažas – viena ketvirtoji šiandienio turgaus“, – esminius pokyčius pastebi pašnekovė.
Anot Zitos, į turgų sugūžėja ne tik visa Lietuva, bet ir kaimyninių šalių gyventojai: „Į Kalvarijos turgavietę suvažiuoja rusai, baltarusiai, lenkai, latviai.“
„Visgi didžiausia turgaus problema yra automobilių stovėjimo aikštelė. Ji maža, žmonės mašinas palieka stovėti kelkraštyje, tačiau ne visi jas pastato tvarkingai. Būtų geriau, jei turguje vietos automobiliams būtų daugiau“, – sako Zita.
Pirkėjai atvyksta tik pasižvalgyti
„Į Kalvarijos turgų pirkėjai užsuka važiuodami kur nors pro šalį. Matote, jie eina tuščiais maišais, nieko neperka, tik dairosi“, – į turgų susirinkusią auditoriją apžvelgia Kalvarijos turgaus prekeivė, čia dirbanti jau daugiau nei 10 metų.
Moteris svarsto, kodėl žmonės neperka turguje siūlomų daiktų: „Matyt, pandemija paveikė ne tik pardavėjus, bet ir pirkėjus – jie neturi pinigų.“
Vardo atskleisti nenorėjusi pardavėja patikina, kad antros koronaviruso bangos laukia su nerimu: „Visi daiktai, pirkti pavasarį, stovi iki šiol, prekyba buvo sustojusi. Baisu pagalvoti, kas laukia, jei viruso banga kartosis.“ Pašnekovė teigė, kad prekiaujamų batų ir drabužių kainų nedidino.
Kita drabužių pardavėja pasipiktino grubiu pirkėjų elgesiu: „Būna, jei nesumažinu norimo pirkti drabužio kainos, pirkėjai susinervina, keikiasi, net ima mėtyti drabužius.“
Mažiausiai turgaus blogybių įvardino Beata, pardavinėjanti jos mamos gamintus sūrius. Mergina sakė didelio karantino poveikio prekybai nejutusi, mat žmonės sūrių produkcijos pirkti nesiliovė.
Beata įvardijo, už kiek parduoda savo produkciją: „Džiovinti sūriai kainuoja 2 eurus, rūkyti – 15, o šviežūs sūriai – 10 eurų.“