Rezervuota 70 proc., užsakinėja ir paskutinę minutę

Orų prognozės birželio 22–24 d. kol kas žada gana lietuvišką vasarą – iki 20 laipsnių šilumos, saulės, debesų ir šiek tiek lietaus šeštadienį.

Paklausta, koks viešbučių užimtumas Palangoje Joninių savaitgalį, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Laura Taučiūtė sakė, kad jis – labai įvairus, o vidurkis siekia apie 70 proc.:

„Natūralu, kad iki savaitės galo jis pakis, nes žmonės stebi orus, o jie keičiasi. Kol kas prognozuoja, kad bus šilta, viliamės, jog poilsiautojų sugužės ir bus pasiektas geras rodiklis.“

Laura Taučiūtė

Paprašyta palyginti su praėjusiais metais, pašnekovė teigė, kad skaičiai išlieka panašūs, jei smarkiai nelyja: „Kadangi pernai oras buvo visai neblogas, viskas yra labai panašu. Nėra išankstinio šimtaprocentinio užimtumo, bet lietuviai taip jau mėgsta daryti – laukia, stebi orus, būna, kad ir paskutinę minutę užsakinėja.

Aišku, tada pasiūla jau yra kur kas mažesnė, kaip aš sakau, kiekvienas turime savo mėgstamą vietą, tad visada geriau rezervuoti iš anksto ir būti ramiems, negu laukti paskutinės minutės ir gauti tik tai, kas yra likę. Bet kitiems taip patogu, todėl daro tai ir paskutinę minutę.“

Kainos siekia nuo 60 iki 280 eurų už naktį

L. Taučiūtė, kalbėdama apie viešbučių kainas nakčiai Joninių savaitgalį, sakė, kad vidutinės pasakyti neįmanoma, nes tai priklauso nuo daugelio aspektų:

„Viskas labai priklauso nuo to, kur norite apsistoti – 2, 3, 4 ar 5 žvaigždučių viešbutyje. Jų kainodara – kardinaliai skirtinga. Taip pat skiriasi, kokį kambarį užsisakote: ar tai yra standartas, ar liuksas, ar apartamentai. Ar jis skirtas dviejų, ar keturių asmenų šeimai.

Palanga birželio viduryje

Aš galiu pasakyti, kad dviem asmenims paros kaina prasideda nuo 80 eurų. Žiūrint į pigesnius – 2–3 žvaigždučių – viešbučius, būna ir už 60 eurų. Tad galima sakyti, kad viešbučių kainos prasideda nuo 60–70 eurų už parą, bet rezervuojant 4 ar 5 žvaigždučių viešbučius ta kaina pakyla – siekia ir 250, ir 280 eurų už naktį.

Kiekvienas renkasi pagal savo galimybes. Bet, kuo žmogus anksčiau renkasi, tuo turi didesnę galimybę pasirinkti tai, kas jam yra finansiškai gerai, be to, išsirenka savo mėgstamą viešbutį.“

Didžioji dalis kainų nekėlė

Pasiteiravus, ar valstybinių švenčių progomis viešbučiai pakelia kainas, L. Taučiūtė teigė, kad šiemet didžioji dalis kainų nekėlė ir jos liko tokios pat kaip ir pernai:

„Prieš savaitę turėjome valdybos susitikimą, apklausėme narius, tai galiu atsakyti, kad šiemet didžioji dalis asociacijos narių nekėlė kainų, jos yra tokios, kokios buvo pernai. Prisiima didesnę atsakomybę sau, nes turime didelę konkurenciją su užsieniu, žmonės taip pat renkasi ir kaimo turizmą, ir kitas vietas poilsiui. Bet didžiausią pagrindą sudaro užsienis, nes lietuviai mėgsta išvažiuoti svetur.

Net restoranai, kurie turi didesnį PVM, nekelia kainų. Kai kuriais atvejais yra net keletu eurų mažiau, negu būta, nes reikia išsilaikyti, tad nori pritraukti svečių. Atvažiavę į Palangą svečiai pajaus, kad nesiskiriame nuo kitų miestų ir esame tokie pat patrauklūs kaip ir Vilnius, Kaunas, restoranų, viešbučių kainodara ta pati.“

Palanga

Rasite ir už 30, ir tūkstantį eurų

Peržvelgėme ir viešbučių užsakymo platformą „Booking“, kurioje, antradienio duomenimis, birželio 22–24 d. rodo 116 galimų apgyvendinimo vietų pasiūlymų (dviem asmenims) ir nurodo, kad 93 proc. vietų šiai datai jau yra užimta.

Norintiems dviem asmenims už dvi paras nakvynei išleisti ne daugiau kaip 100 eurų, pasirinkimas yra išties mažas. Siūlomos vos trys vietos, viena jų – kempinge įrengtame traukinio vagone-hostelyje, kur dvi lovos dviem žmonėms už dvi paras keturių lovų kambariuke atsieitų 76 eurus, o atstumas nuo Palangos centro – 4,5 km.

Už 30–50 eurų nakvynę (vienai nakčiai dviem asmenims) dar siūlomos bent septynios vietos, tačiau jos nuo Palangos nutolusios 11–21 km.

Galintys sau leisti už naktį mokėti 60–100 eurų, platformoje ras apie 20 siūlomų variantų. Kai kurie jų nuo miesto centro nutolę vos 0,5 km, tačiau už tokią kainą yra pasiūlymų ir už keliolikos kilometrų nuo kurorto.

Nuo 100 iki 150 ir nuo 150 iki 200 eurų už naktį dviem asmenims leidžia pasirinkti iš kiek daugiau kaip 40 variantų (abiem atvejais).

Palangos paplūdimys

Prabangiausias rastas variantas su privačiu baseinu dviem asmenims už dvi paras siekia 1146 eurus, nuo Palangos centro nutolęs apie 5 km.

Penkių žvaigždučių viešbučių kaina platformoje svyruoja nuo 588 iki 766 eurų už dvi naktis dviem asmenims (arba nuo 294 iki 383 eurų už naktį dviem asmenims). Tačiau yra ir trijų žvaigždučių viešbučių, kurie dviejų parų viešnagę dviem asmenims siūlo už 958 eurus (arba 479 eurus už naktį).

Vasaros užimtumo vidurkis – apie 50 proc.

Paprašyta pasidalyti vasaros viešbučių rezervavimo tendencijomis, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė L. Taučiūtė sakė, kad tai prognozuoti visada sunkiausia:

„Lengviausia kalbėti apie šį mėnesį, dar galima kalbėti apie liepą. Po kovido rezervuojant „Booking“ platformoje yra laisvesnis rezervacijų atšaukimas. Anksčiau rezervuodavai be galimybės atšaukti. Kadangi mūsų svečių iki 80 proc. siekia lietuviai ir tik apie 20 proc. užsieniečiai, lietuviai atostogas Lietuvoje planuojasi ne taip intensyviai.

Birželio mėnesio užimtumo vidurkis yra 50–60 proc., liepos vidurkis yra visiškai kintantis: vienu momentu jis gali siekti 50 proc., kitu, pamačius orus, svečias turi galimybę savo rezervaciją prieš penkias dienas atšaukti, ir tas skaičius gali labai pasikeisti. Rugpjūtį tas procentas yra mažiausias, nes žmonės tiek daug į priekį nerezervuoja.

Palanga birželio viduryje

Taigi liepą turime vidurkį apie 50 proc., rugpjūtį užimtumo vidurkis turbūt sieks apie 40 proc., bet čia yra apytikslūs duomenys, kurie birželio gale jau bus kitokie.“

Pašnekovės teigimu, jeigu orai geri, žmonės tikrai renkasi Palangą: „Ir kasmet ją renkasi vis daugiau Lietuvos gyventojų. Pavyzdžiui, šiemet Žolinė – ketvirtadienį, tikėtina, kad dauguma penktadienį pasiims laisvą ir turės keturias laisvas dienas. Jei oras bus prastas – žinoma, anšlago nebus. Bet, jei bus geras, Palanga bus pilna svečių.

Taigi palinkėsiu mums visiems gero oro, nes ir svečiui yra nuostabu, pailsi, ir verslas gyvuoja. Kad ir kaip būtų, nors ir dirbame ištisus metus, didžiausias svečių srautas ir uždarbis yra vasarą.“

Lietuvą ir Palangą atranda svečiai iš tolimų šalių

Kalbėdama apie svečius iš užsienio, L. Taučiūtė apgailestavo, kad jų sulaukiama mažai ir tie srautai nedidėja: „Užsienio svečiai sudaro ne daugiau kaip 20–25 proc., taip kad jų sulaukiame tikrai mažai dėl savo geopolitinės padėties ir jų tiek, kiek norėtume, nedaugėja.“

Tačiau yra ir gerų naujienų. Pašnekovės teigimu, Lietuvą ir mūsų šalies pajūrį atranda tolimų užsienio valstybių gyventojai:

„Lietuvą ir mūsų, vakarų, regioną, anksčiau atrasdavo kaimyninės šalys – Latvija, Estija, Vokietija, Skandinavijos šalys, nes yra ir keltų, ir tiesioginių skrydžių. Dabar atsirado naujas skrydis iš Amsterdamo. Tai labai nuostabu, nes Amsterdamo oro uostas yra didžiulis, per jį vyksta jungiamieji skrydžiai.

Keliautojai

Praėjusiais metais, dar net neturint tiesioginio skrydžio iš Amsterdamo, ne tik Palangą, bet ir Lietuvą vis labiau ėmė atrasti tolimesnės šalys: Japonija, Kinija, Amerika. Žmonės sako, kad pas mus yra vau, stebisi, kaip čia gražu.

Mes, lietuviai, norime karščių, o dauguma Europos šalių karščių nebenori, ypač Ispanija, Italija, kur praeitais ir užpraeitais metais tie karščiai buvo be proto dideli, alinantys. Tos šalys turi kitą iššūkį – ten yra per karšta ir užsieniečiai ima mažiau jas rinktis. Mus atranda kur kas labiau, nes oras daug geresnis, neturime kažkokių didelių stichijų. Tas procentas nėra didelis, bet tokią tendenciją tikrai pastebime. Ir labai džiugina, kad tolimesnės šalys atranda Lietuvą.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)