Ne paslaptis, kad atostogos keliaujant su šia dvirate transporto priemone paprastai atsieina pigiau nei kad keliaujant mašina ar viešuoju transportu, tačiau labai svarbu tokiai kelionei tinkamai pasiruošti.

Kaip išsirinkti dviratį?

Prieš įsigyjant šią transporto priemonę svarbu sau atsakyti į klausimus, kur važiuosiu ir kaip dažnai tai darysiu. Dviračiai skirstomi į hibridinius (jais galima važiuoti beveik visur), plento (sportiški ir greiti), turistinius (jie skirti išvykoms į gamtą, kas dienai į darbą), miesto (skirti važinėti kieta danga), kalnų (tinka keliauti raižytomis vietovėmis, minkšta danga), BMX (įvairiems triukams atlikti).

Laisvalaikiui labiausiai tinka hibridiniai dviračiai. O, pavyzdžiui, miesto dviračiais nerekomenduojama važiuoti nedidelius atstumus. Labai svarbu išsirinkti tinkamo dydžio dviratį, kitaip gali kentėti sąnariai ir stuburas. Būtina tinkamai sureguliuoti balnelio ir vairo aukštį bei atstumą tarp jų, įsigyti specialius batus, pritaikyti padelius ir nepamiršti bent du-tris kartus per metus patikrinti, ar nustatyta dviračio padėtis vis dar yra vietoje. Jei ne, sureguliuoti dviratį iš naujo. Kai pedalas atsiduria žemiausiame taške koja turi būti visiškai ištiesta, rankos ant vairo turi būti laikomos kiek sulenktos (apie 140 laipsnių kampu).

Dviratį geriausia pirkti specializuotose dviračių parduotuvėje, nes šios susisiekimo priemonės iš gamyklų atkeliauja dėžėse, tad labai svarbu, kas jas surenka – prekybos centro darbuotoja ar patyręs meistras. Bet kaip surinktas dviratis pavažinėjus jau po mėnesio gali tekti keisti kai kurias detales.

Kaip važiuoti?

  • Pradedantiesiems dviratininkams per dieną patariama nuvažiuoti bent 10 kilometrų. Pamažu atstumą reikėtų didinti iki 25-50 kilometrų, o vėliau jį pritaikyti prie kelionės tikslo ilgio.

  • Jeigu norite pagerinti savo sveikatą, dviračiu turėtumėte važinėtis lygiu plentu ir bent valandą laiko.

  • Norintys sulieknėti turėtų atsiminti, kad dviračiu reikėtų važiuoti lėtai ir ramiai, tačiau didesnius atstumus, o ne lėkti iš visų jėgų ir greitai nuo jo nulipti.

  • Keliaujant dviračiu rekomenduojama valgyti lengvai virškinamus produktus, kuriuose gausu angliavandenių, baltymų, vitaminų ir mineralinių medžiagų. Pavyzdžiui, bananus, košes ir razinas.

  • Važiuojant dviračiu rekomenduojama kvėpuoti per nosį. Jeigu oro nepakanka, vadinasi, važiuojate netinkamu ritmu. Širdies dūžiai turėtų būti 120-140 dūžių per minutę.

Dviračio priedai

  • Dviratis turi būti tvarkingas. Jeigu ketinate juo keliauti ilgesnį atstumą, pasiimkite atsarginę kamerą ir įrankių. Būtinai turėkite ir vaistinėlę su būtiniausiais medikamentais.

  • Nėra būtina, tačiau jeigu dviračiu ketinate važinėti bet kokiu oru, Jums reikėtų įsigyti purvasargius.

  • Jeigu ketinate vežtis vaikus, Jums reikės specialios kėdutės. Jos paprastai tvirtinamos ant bet kokio tipo dviračių. Tiesa, vaiką lengviau vežti dviračiu dideliais ratais ir storesnėmis padangomis.

  • Jei mėgstate važiuoti ilgus atstumus, įsigykite gertuvę, kurią patogu vežtis specialiame laikiklyje.

  • Jeigu ketinate pasiimti bagažo, jo svoris neturėtų viršyti 20-25 kilogramų.

  • Jeigu ketinate dviračio ratų padangas pūsti degalinėse, nereikėtų pamiršti, kad šie aparatai pritaikyti oro pripildyti didesnį tūrį. Reikia atidžiai stebėti pučiamą padangą, kad ji nesprogtų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)