Prakaitavimą sukelia ne tik aukšta oro temperatūra, bet ir stresas, nervingumas, susijaudinimas, tam įtakos gali turėti ir nusilpusi imuninė sistema. Tiesa, padidėjęs prakaitavimas gali būti ir onkologinių kraujo, skydliaukės ar plaučių ligų simptomas.
Gerkite ne kavą, bet žaliąją arbatą
Gausų prakaitavimą skatina stiprios kavos, alkoholinių gėrimų vartojimas. Prakaitas tampa nemalonaus kvapo, kai dažnai valgomas aštrus, riebus maistas.
Norėdami sumažinti prakaitavimą gerkite mineralinį vandenį, žaliąją arbatą. Atidžiai rinkitės drabužius, kad jie būtų pagaminti iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, iš lino, medvilnės. Būtinai skirkite laiko higienai: dažniau prauskitės po vėsiu vandeniu duše, išsiskuskite pažastų plaukus, nes, kitu atveju, nusėdę prakaito lašeliai turėt terpės bakterijoms daugintis.
Norėdami išvengti gausaus kojų prakaitavimo atidžiai rinkitės avalynę: patartina avėti natūralios odos avalynę, bet ne sintetinę. Ne mažiau svarbios yra ir kojinės: jos turėtų būti medvilninės, pusvilnonės, ne sintetinio pluošto. Vienas svarbiausių dalykų – jas būtina skalbti ir keisti kiekvieną dieną.
Kojų prakaitavimą mažina įvairios procedūros: išbandykite vonelės. Pavyzdžiui, mirkykite kojas vėsiame vandenyje su valgomąja ar jūros druska, galite įlašinti mėtų, arbatmedžio ir alavijo aliejaus. Nepamirškite pasirūpinti ir kasdienine pėdų priemonių naudojimu: įsigykite vėsinamuosius pėdų purškiklius, specialius dezodorantus. Minėtos priemonės gaivina ir saugo kojas nuo prakaitavimo bei blogo kvapo. Naudokite specialius kremus, akmenis ar dezodorantus.