Penktadienį, birželio 22 d., mėgstantieji senąsias tradicijas laukiami ant Alkos kalno – čia 18 val. prasidės Rasų šventė, skirta ne tik šiai progai, bet ir Alkos kalno 20-mečiui paminėti. Renginio metu nestigs senųjų ritualų, susijusių su ugnimi, vandeniu, gintaro dulkėmis, kupoliavimo ir kitų.
Kadangi Alkos kalnas, kuriame atstatyta pagoniška šventvietė su paleoastronomine observatorija, XV amžiuje stovėjusi ant Birutės kalno Palangoje, šiais metais mini dvidešimtmečio sukaktį, jam bus skiriamas ypatingas dėmesys. Susirinkusiesiems bus aiškinama, kaip veikė paleoastronominė observatorija – kaip, pagal čia įrengtus baltų dievų stulpus (jie skirti Perkūnui, Aušrinei, Žemynai, Austėjai, Ondeniui, Patrimpui, Patului, Velniui bei Ladai), saulei leidžiantis į jūrą, galima apskaičiuoti kalendorines šventes: Rasas, Gandro dieną, Užgavėnes, Kalėdas ir kt. Trumpai bus pristatyta ir Žemaičių alkos kalno istorija.
Veiklos penktadienį nestigs ir Šventosios upėje – čia prasidės Vikingų laivų varžybų dalyvių treniruotės. Aktyvios treniruotės vyks ir šeštadienio rytą, o pačios varžybos įvyks šeštadienį popiet. Dalyviai startuos 13 val. prie Beždžionių tilto.
Šias varžybas, kaip ir kasmet, organizuoja sporto klubas „Birštono Nemunas“. Pasak vieno iš pagrindinių šios sportinės atrakcijos organizatorių Dariaus Girto, jau tradicija Šventojoje tapusios „Vikingų“ laivų varžybos neabejotinai suteiks daug azarto ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams.
Kiekvieną komandą turi sudaryti dešimt narių – aštuoni irkluotojai, vairininkas bei būgnininkas. Šventosios upe komandos pasroviui turės įveikti pusės kilometro ilgio trasą – nuo Beždžionių tilto iki vadinamojo „Energetiko“ tiltelio. Tarpusavy vienu metu varžysis po dvi komandas. Rungtis, neabejojama, neprailgs nei sportininkams, nei žiūrovams, nes paprastai ši trasa įveikiama per keliolika minučių.
Joninių nuotaika šeštadienį pasklis ir Jūros gatvėje – čia, pėstiesiems skirtoje dalyje, šurmuliuos kermošius (jis švenotijškius bei kurorto svečius kvies ir sekmadienį), skambės smagi muzika, bus rengiami liaudiški žaidimai bei varžytuvės, kuriose dalyvauti bus kviečiami ir vaikai, ir suaugusieji. Be abejonės, ypatinga pagarba šią dieną bus skiriama Jonams ir Janinoms. Šventės atidarymas – 15 val.
22 val. Jūros gatvėje vyks grupės „Amberlife“ koncertas, o jam pasibaigus gražus reginys Joninių šventės dalyvius sukvies prie Šventosios upės – 23.30 val. nuo Beždžionių tilto iki Šventosios upės žiočių vyks ugnies plukdymas. Ties upės žiotimis bus įžiebtas Joninių laužas, o vidurnaktį dangų nušvies fejerverkai, skirti visiems Jonams ir Janinoms.
Šventosios verslininkai taip pat aktyviai rengiasi artėjančiai šventei ir žada pasirūpinti, kad Joninių savaitgalį Šventojoje netrūktų ne tik renginių, bet ir gardžių vaišių. Jau tapo tradicija, jog kartu su Joninėmis šventojiškiai skelbia aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Ta proga viešojo maitinimo įstaigos savo svečiams siūlo ne tik gardžių valgių, bet ir parengia pramogines programas.
Savaitgalį atrakcijų nestigs ir Palangoje – penktadienį čia prasidės tradicinis, jau šeštus metus organizuojamas Pirties ir SPA festivalis „Gintarinė Baltija“. Visą savaitgalį paplūdimyje ties jūros tiltu, Jūratės ir Kastyčio skvere, J. Basanavičiaus gatvėje bei „Atostogų parke“ vyks renginiai: ant jūros kranto įsikūrusiame mobiliame pirčių miestelyje bus galima pasikaitinti, pasivanoti, išbandyti sveikatinančias pirties procedūras. SPA miestelis vilios masažais, veido kaukėmis, grožio terapija, kvapų miestelis – kvapų terapija, aromaterapijos procedūromis, bus galima susipažinti su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, čia pat išbandyti jo poveikį. Veiks grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, kurioje bus galima įsigyti pirties reikmenų, tautodailininkų dirbinių, ekologiškų arbatų, muilų ir kt. Šį renginį organizuoja Lietuvos pirties-SPA federacija kartu su Palangos miesto savivaldybe.