Paskyrą „Orai ir klimatas Lietuvoje“ įkūręs meteorologas G. Valaika savo įraše socialiniame tinkle paaiškino, kad toks reiškinys yra gana įprastas, tačiau dažniausiai formuojasi antroje vasaros pusėje:
„Tokie vandens viesulai yra visiškai įprastas reiškinys, tik paprastai šie dažniau formuojasi antroje vasaros pusėje, kai vandens paviršius jau būna pakankamai šiltas, o virš jo užslenka vėsesnė oro masė.“
Jo teigimu, pamatyti vandens viesulą – sėkmė, nes reiškinys trunka tik keletą minučių: „Kadangi tokie vandens siurbliukai gyvuoja vos keletą minučių, dalies jų niekas taip ir nepamato. Arba pamato, tik nenufotografuoja. Na, o šį kartą pasitaikė gražus, tik labai jau „kūdas“ vandens viesulas.“
Meteorologas paaiškino ir tai, ar toks vandens viesulas yra pavojingas: „Toks reiškinys yra labai lokalus ir iš meteorologinio radaro nepastebimas. Taip pat tokie viesuliukai nėra labai pavojingi ir vos užslinkę ant sausumos greitai išnyksta. Blogiausia, ką jie gali padaryti, – apversti mažas valtis, aptaškyti vandeniu, o paplūdimyje – pakelti dulkes ir nuversti lengvas pavėsines ar pan.“