Paskyrą „Orai ir klimatas Lietuvoje“ įkūręs meteorologas G. Valaika savo įraše socialiniame tinkle paaiškino, kad toks reiškinys yra gana įprastas, tačiau dažniausiai formuojasi antroje vasaros pusėje:

„Tokie vandens viesulai yra visiškai įprastas reiškinys, tik paprastai šie dažniau formuojasi antroje vasaros pusėje, kai vandens paviršius jau būna pakankamai šiltas, o virš jo užslenka vėsesnė oro masė.“

Jo teigimu, pamatyti vandens viesulą – sėkmė, nes reiškinys trunka tik keletą minučių: „Kadangi tokie vandens siurbliukai gyvuoja vos keletą minučių, dalies jų niekas taip ir nepamato. Arba pamato, tik nenufotografuoja. Na, o šį kartą pasitaikė gražus, tik labai jau „kūdas“ vandens viesulas.“

Baltijos jūroje užfiksuotas vandens viesulas

Meteorologas paaiškino ir tai, ar toks vandens viesulas yra pavojingas: „Toks reiškinys yra labai lokalus ir iš meteorologinio radaro nepastebimas. Taip pat tokie viesuliukai nėra labai pavojingi ir vos užslinkę ant sausumos greitai išnyksta. Blogiausia, ką jie gali padaryti, – apversti mažas valtis, aptaškyti vandeniu, o paplūdimyje – pakelti dulkes ir nuversti lengvas pavėsines ar pan.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)