Pirmo karto potyriai Šventojoje

Vykdama savaitei atostogų į Šventąją, neturėjau jokių žinių ar išankstinės nuomonės apie šį kurortą. Kadangi ten nuvykau, kai šalį skalbė viena didžiausių audrų, tai pirmasis įspūdis nebuvo optimistinis. Tačiau pakako vos pusės dienos, kad mano nuomonė pasikeistų.

Galimybė apsistoti visai netoli jūros ir tuo pačiu turėti galimybę linksmybių vietas pasiekti vos per kelias minutes tikrai turi savo žavesio. Vis dar kankinančiai prisimenu laiką, kai iki Palangos centro reikėdavo eiti pusvalandį.

Man atrodo, kad Šventoji yra ta vieta, kur net būnant visai šalia linksmybių, galima pajusti ir ramybę. Čia pamačiau ir vieną gražiausių saulėlydžių savo gyvenime, pajutau laukinių paplūdimių skonį, bet ir patyriau vieną keisčiausių jausmų, kuomet padavėjas primygtinai spaudė palikti arbatpinigių.

Teko apsilankyti vienoje iš Šventosios kavinių vykusiame koncerte. Kai galų gale tą vakarą mano staliuką aptarnavęs padavėjas atnešė sąskaitą, už kurią sumokėjau kortele, paklausė, ar neketinu palikti arbatpinigių, atsakiau, kad neturiu grynųjų.

Jis atšovė, kad ne problema, nes galiu tai padaryti taip pat kortele. Aš atsakiau, kad dar pagalvosiu. Vyrukas galiausiai patapšnojo man per petį ir į ausį pasakė, kad kitą kartą galėsiu apsitarnauti pati.

Šventoji

Nepatogus viešųjų tualetų trūkumas

Pajutau vieną, mano manymu, esminių Šventosios minusų – tai viešųjų tualetų trūkumas paplūdimyje, ko visiškai nesijaučia būnant Palangoje. Taip, pajūrio zonoje barų tikrai netrūksta, kurių biotualetais galima pasinaudoti už atitinkamą kainą ar tiesiog būnant jų klientų. Tačiau ar jums girdėta frazė: „Aš tikrai nemokėsiu už apsilankymą tualete“? Turbūt ne vienas esame apie tai pagalvojęs.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius „Delfi“ informavo, kad viešųjų tualetų šią vasarą kurorte, įskaitant ir Šventąją, iš viso veikia 34.

Anot pašnekovo, iš jų Šventojoje konteineriniai arba stacionarūs viešieji tualetai yra įrengti 7 vietose bei dviejose vietose – biotualetai. Pagal galimybes viešųjų tualetų skaičius kurorte kasmet didinamas.

„Šią vasarą konteineriniai tualetai Šventojoje įrengti: Pėsčiųjų aikštėje, autobusų laukimo paviljone Mokyklos gatvėje, miestelio centre – Jūros gatvėje, prie vadinamojo beždžionių tilto, Prieplaukos gatvėje. Čia įrengti ir stacionarus, ir du konteineriniai tualetai. Taip veikia viešieji tualetai Ošupio take bei paplūdimyje prie centrinės gelbėjimo stoties. Biotualetai įrengti prie Žemaičių alkos ir prie miesto kapinių“, – sako G. Valinevičius.

Pašnekovo tikinimu, viešųjų tualetų eksploatacija, priežiūra ir tvarkymas miestui kainuoja per 300 tūkst. eurų.

Savivaldybės atstovas primena, kad poilsiautojų ir miesto gyventojų patogumui visi viešieji tualetai Palangoje, įskaitant ir Šventąją, yra nemokami.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)