Kaip rašoma draudimo bendrovės „If“ pranešime spaudai, įmonės atliktas tyrimas atskleidė, kad 34 proc. Lietuvos gyventojų turi vasarnamį ar sodybą, kurioje planuoja apsilankyti šią vasarą. Tarp apklaustųjų vyrauja ir kiti gana įvairūs atostogų vietos pasirinkimai: 31 proc. atostogas leis draugų ar giminių būstuose, 28 proc. apsistos viešbučiuose ar svečių namuose, 27 proc. renkasi kiek aktyvesnes atostogas su palapinėmis, o kai kurie net ir keliones su nameliu ant ratų.

Apklausa parodė aiškią lietuvių tendenciją vis dažniau atostogoms išvykti iš namų, tačiau tai neretai tampa puikia proga vagišiams pasidarbuoti ištuštėjusiuose būstuose. Draudimo bendrovės „If“ turto žalų grupės vadovė Ieva Rapkauskė tikina, kad būtent vasarą padaugėja įsilaužimų, ir pataria savininkams išvykstant atostogų pasirūpinti be priežiūros paliekamo būsto apsauga, taip pat nepamiršti į keliones pasiimamo turto.

„Prieš planuojant išvykti į kelionę nors ir trumpam, svarbu saugiai jaustis ne tik dėl namuose paliktų daiktų, bet ir dėl daiktų, kurie keliauja kartu. Jų kartais būna labai mažai, jei kelionė trumpa, o sykiais atrodo per daug – ypač, kai keliaujama su visa šeima.

Vieni dažniausiai fiksuojamų atvejų kelionėse – sudaužomi, pavagiami ar tiesiog pametami mobilieji telefonai ir akiniai. Taip pat nemažai dingsta dviračių ar suniokojami įvairūs žmonėms svarbūs daiktai.

Neretai žmonės pamiršta arba tiesiog nežino, kad apdraudus būstą draudimas galioja ir jame esančiam turtui bei daiktams, kuriuos pasiimate, paliekate automobilyje, namo kieme, sandėliuke, garaže ar ūkiniuose pastatuose“, – teigia turto žalų grupės vadovė.

Išvydami nepamirškite apsaugoti būsto – 3 pagrindiniai pavojai vasarą

Draudimo bendrovės „If“ duomenimis, trys dažniausiai pasitaikančios būsto žalos vasarą yra santechnikos gedimai ir būstų užpylimai, kurie sudaro trečdalį kasmet fiksuojamų nuostolių, gamtos jėgos – beveik penktadalį, o kiek daugiau nei 10 proc. sudaro įsilaužimai ir vagystės. Svarbu atkreipti dėmesį ir į ypač pavojingus gaisrus. Nors tai nėra taip dažnai nutinkanti nelaimė, tačiau ugnies sukelti nuostoliai būna skaudžiausi. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistika rodo, kad per metus įvyksta apie 8 tūkst. gaisrų, iš kurių net ketvirtadalis – gyvenamosios paskirties objektuose.

„Išvažiuojant poilsiauti svarbu nepamiršti, kad namai paliekami be priežiūros. Šie metai, o ypač vasaros pradžia, parodė, kad vieną akimirką šviečia saulė ir, atrodo, bus šilta bei maloni diena, kitą akimirką kyla stiprus vėjas ar tenka kur nors slėptis nuo smarkaus lietaus. Kai tokiu nenuspėjamu oru leidžiamės į keliones, gamtos jėgos namams gali pridaryti daug žalos: virsti medžiai, liūtys apgadinti stogus ir net įvykti nuošliaužų.

Vasara pasižymi ne tik atostogų ar gamtos stichijų aktyvumu, bet ir vagysčių gausa. Ilgapirščiai gali ilgą laiką stebėti tam tikrus namus ir laukti progos, kai juose nebus šeimininkų. Žmonės neretai būna įsitikinę, kad užrakinus visas duris jų namai ir turtas tampa saugūs, tačiau reikia pripažinti, kad vagišiams nėra sunku įsilaužti į namo vidų, rūsius ar susirinkti kiemuose paliktus daiktus, todėl papildomų saugumo priemonių imtis būtina “, – pabrėžia I. Rapkauskė.

Draudimo bendrovės „If“ atliktoje apklausoje dalyvavo kiek daugiau nei 1 000 respondentų iš Lietuvos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją