Anot jos, stichinė sausra nuo birželio 16 iki liepos 9 dienos buvo fiksuota Elektrėnų savivaldybės ir Trakų bei Varėnos rajonų savivaldybių teritorijose.

Birštono ir Švenčionių rajono savivaldybėse buvo fiksuotas pavojingas meteorologinis reiškinys – sausringas laikotarpis. Teigiama, kad sausa buvo daugelyje Lietuvos rajonų, tačiau nei pavojingos, nei stichinės sausros rodikliai nebuvo pasiekti.

Anot tarnybos, nors stichinė sausra ir pasitraukė, nuostoliai žemės ūkiui ir kitiems sektoriams šiemet gali būti didesni nei praėjusiais metais, kai sausra buvo apėmusi 24 savivaldybes.

Naujausiais tarnybos duomenimis, sausringos sąlygos vis dar išlieka Elektrėnų, Kėdainių ir Trakų apylinkėse. Drėgmės trūkumas fiksuojamas Alytaus, Kelmės, Pasvalio, Radviliškio, Šakių rajonuose, taip pat ir kai kur Rytų Lietuvoje.

Teigiama, kad šalies vakaruose – Klaipėdos, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Pagėgių, Plungės, Rietavo, Šilalės, Šilutės, Telšių apylinkėse ir Kalvarijos savivaldybėje fiksuojamas drėgmės perteklius.

Papildyta.

Ekstremalios situacijos dėl sausros atšaukti neketinama

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai (LHMT) paskelbus, kad stichinė sausra iš Lietuvos jau pasitraukė, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ekstremalios situacijos atšaukti dar neketina.

„Kol kas atšaukti (ekstremalios situacijos. – ELTA) nesvarstoma“, – teigiama ŽŪM atsakyme Eltai.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (36)