Kokybiškas poilsis, kuris nereikalauja didelio biudžeto
Latvija yra arčiau, tad nenuostabu, kad ten apsilanko kone dvigubai daugiau tautiečių negu Lenkijoje. Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau žmonių pasiryžta nuvykti į Lenkijos pajūrį.
Kelionių organizatorius ir aktyvus keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius tikina, kad keliautojai poilsiu Lenkijos pajūryje aktyviau pradėjo domėtis po daugybės naujienų spaudoje apie stipriai išaugusias apgyvendinimo, maitinimo kainas Lietuvos kurortuose prie jūros – lietuviai ieškojo alternatyvos, rinkosi ir iš Latvijos pasiūlymų.
Anot jo, kai kurie poilsiautojai teigia, kad mūsų lietuviškasis pajūris jau „išsikvėpė“, nebestebina ir ne taip džiugina, todėl neturintys laiko ilgesnėms atostogoms prie Viduržemio jūros ar kituose Pietų Europos kurortuose, renkasi savaitgalio išvyką į Lenkiją.
„Lietuviai jau atrado Gdanską, Sopotą, Gdynę, tačiau dar tik pradeda atrasti miestą Helą – tai Helio pusiasalis, visai kaip mūsų Neringa, tik pigiau. Išsidėstęs apie 33 kilometrus nuo žemyninės Lenkijos dalies. Be to, įvažiavimas nemokamas“, – pasakoja kelionių organizatorius.
Akį patraukia pigūs skrydžiai
Dar vienas Lenkijos pajūrio privalumas, sako Makalius, yra tai, kad viena pigių skrydžių bendrovė skraidina tiesiogiai į Gdanską iš Vilniaus tris kartus per savaitę. Dabar rugpjūčiui galima rasti skrydžių už 70-90 Eur į abi puses.
Apgyvendinimo kainos, teigia Makalius, tap pat nesikandžioja. „Butą ar apartamentus, ar studiją su virtuvėle sezono metu galima gauti už 30-40 Eur, todėl keliaujant su didesne kompanija (4 žmonės), galima nemažai sutaupyti. Viešbučiai nėra pigūs, panašiai kaip ir Palangoje. Maitinimas – daugeliui kainos primena iki euro įvedimo buvusias kainas Lietuvoje“, – pasakoja jis.
Pasijusite kaip ponai
Anot jo, vienintelis minusas tai, kad vanduo kai kur žydėjo. „Ir garsusis Sopoto tiltas yra apmokestintas. Gal eurą ar pusantro reikia sumokėti, jeigu nori juo pasivaikščioti. Tačiau paplūdimiai pakankamai platūs, visur smėlis, kai kur net yra ir dušai", – sako Laurynas.
DELFI skaitytoja Jolanta pasakoja, kad praėjusį savaitgalį praleido Palangoje, o dar prieš tai buvusį – Gdanske. „Patiko ir ten, ir ten. Abu kurortai turi savo žavesio. Gdanske patiko tai, kad dideli paplūdimiai, nesijauti kaip šprotas skardinėje. Yra daug vietos. O Palangos paplūdimys buvo sausakimšas. Tai irgi smagu, bet jei nori ramybės, romantikos tenka sėsti į automobilį ir važiuoti kiek toliau“, – tikina moteris.
Anot jos, Gdansko pajūryje galima pavalgyti, kad ir už 3 Eur. Už nakvynę Jolanta mokėjo 25 Eur. „Palangoje kainos didesnės, nemeluosiu. Ir paplūdimyje esančiose palapinėse nevalgyčiau. Bet užtat kiek daug gerų restoranų turi Palanga. Kalbu ne apie J. Basanavičiaus gatvę, pamirškite ją“, – pasakoja pašnekovė.
Brangesnė kava
Portale numbeo.com galima palyginti Klaipėdos ir Gdansko pragyvenimui reikalingas išlaidas. Portalo duomenimis, pietūs nebrangiame restorane Klaipėdoje kainuoja 6 Eur, o Gdanske – 5,78 Eur. Skirtumas tikrai menkas. Tačiau alus Gdanske pigesnis. Čia už bokalą vietinio alaus paliksite 1,85 Eur, o Klaipėdoje apie 2,50 Eur. Kavos mylėtojai šiek tiek turės Gdanske nusivilti. Ten kava brangesnė nei Klaipėdoje.
Apgyvendinimo kainų lyginimui pasirinkome vėlgi Klaipėdą. Čia pigiausios nakvynės kaina tomis pačiomis dienomis dviem žmonėms prasideda nuo 40 Eur. Į kainą įskaičiuoti ir pusryčiai. Nakvynė viešbutyje, kuris portalo duomenimis, turi geriausią kainos ir aukšto įvertinimo santykį, prasideda taip pat nuo 40 Eur. Tik šį kartą pusryčiai nėra įskaičiuoti.