Šiaurės vakarų Lietuvoje gyvenanti Laima pasakoja, kad ji arbūzus pradėjo auginti 2020 m., viskas prasidėjo nuo 4 pirktų augaliukų, o kasmet apsodinamas plotas vis didėja.
„Nedidelis tas mano pirmasis šių metų arbūzas, praėjusiais metais užauginau virš 10 kg arbūziukus, iš 14 daigų, praėjusiais metais užauginome virš 60 arbūzų, iš viso gavosi apie 160 kg derliaus. Šiais metais pasodinau apie 90 daigų, o arbūzų derliaus dar neskaičiavau”, – kalba Laima.
Kaip priduria ji, šiais metais taip pat bus ir didelių arbūzų, tik jie dar neprisirpę, o iš viso suskaičiuoja 15 skirtingų rūšių, tarp mėgstamiausių Laima išskiria „Padarok Severu” ir „Charleston Grey” rūšis.
„„Charleston Grey” ir „Karolina” kol kas didžiausius arbūzus užaugino. „Zviezda” rūšis yra viena gražiausių – tamsi odelė su geltonais taškučiais, primena nakties dangų, o tie taškučiai – lyg žvaigždutės. Bene labiausiai lauktas derlius yra būtent šios rūšies. Kiekvieną pavasarį, kai pasodinu arbūzus, visi galvoja kad nieko gero nebus, bet vasarai einant į pabaigą, visus nustebiname derliaus gausa. Pastebėjau, kad kasmet vis kita veislė užaugina gausesnį derlių, kadangi mūsų Lietuvos vasaros yra nepastovios”, – pasakoja arbūzų augintoja.
Pasak pašnekovės, neužtenka vien tik įmesti sėklytę į žemę, kad užaugintumei arbūzą, reikia įdėti nemažai darbo pasiruošiant, tačiau tai yra labai įdomi veikla, Laima taip pat pasidalijo didelių arbūzų paslaptimi.
„Dalį daigų skiepijau į moliūgus, taip užauga tvirtesni daigai, o dėl to užauga ir didesni arbūzai. Jie sėjami balandžio mėnesį. Gyvename šiaurės vakarų Lietuvoje, tai gan sudėtinga pavasarį išsaugoti pasodintus daigus lauke, ilgai šaltas oras laikosi, palyginus su kitomis Lietuvos vietomis, bet pavyksta vis tiek užauginti, įdėjus daug meilės ir darbo”, – pasakoja Laima.