Šeštadienio popietę „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovų laukia intriguojantis susitikimas su puikiai visiems atpažįstamu lietuviškos muzikos scenos veidų – „16 Hz“ grupės nariu, kompozitoriumi ir muzikos kūrėju Skaidriumi Varslausku. Laida „Pirmi kartai“ žada atskleisti vyro gyvenimo užkulisius, įdomiausias istorijas, asmeninius hobius bei padovanoti muzikantui unikalią patirtį, išbandant ką reiškia sėdėti už galingo traktoriaus vairo.

Žinomas vyras pasakoja, kad grupės pavadinimas susijęs su paprastąja fizika – 16 hercų yra dažnis, nuo kurio gerai išlavinta žmogaus ausis pradeda girdėti garsus. O štai pravardę Hardas atlikėjas gavo dar jaunystėje, laidoje pasidalindamas įdomia istorija.

„Kai dar mokiausi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, į bendrabutį atsivežiau magnetofoną, kolonėles ir garsiai klausydavausi roko muzikos. Būtent tuomet vienas geras draugas pradėjo sakyti, kad „jis tai ten hardas, nes hard roko klauso“. Ir nors namiškiai į mane kreipiasi vardu, muzikiniame pasaulyje šis pseudonimas prilipo ir lydi iki šių dienų“, - laidoje atvirauja atlikėjas.

Šiemet grupė „16 Hz“ mini savo 30 metų jubiliejų. Tai buvo trys dešimtmečiai ne tik muzikos, bet ir neįtikėtinų patirčių, Skaidriui prisimenant, kaip grupės kelias vingiavo nuo kuklių pradžių iki plataus pripažinimo.

„Kai mus pradėjo kviesti nuo Seimo narių iki nusikalstamo pasaulio vadų, tuomet supratome, kad esame populiarūs. Parduotuvėje prašydavo pasirašyti, kartais net ant krūtinės, visokių būdavo dalykų“, - su šypsena veide dalinasi pašnekovas.

„16 Hz“ narys Skaidrius Varslauskas

Be koncertinės veiklos, Skaidrius taip pat tęsia ir savo tėvų pradėtą verslą – jis vadovauja vaikų dainavimo ir choreografijos mokyklai Kaune. Vyras pripažįsta, kad darbas su vaikais yra be galo prasmingas, o kiekvienas pasirodymas miesto šventėse ar mugėse suteikia džiaugsmo, stebint augančią muziką mylinčią kartą.

„Muzikavimui ir koncertams yra paskirti savaitgaliais, o be grupės veiklos, aš pasirinkau savo tėvų kelią. Jie turėjo vaikų pop chorą ir kuomet išėjo į pensiją, aš perėmiau šeimos veiklą. Taip atsirado Kaune dainavimo ir choreografijos mokyklėlė, kuria džiaugiuosi, nes dirbti su vaikais yra labai smagu“, - pasakoja Skaidrius.

Nors muzikos pasaulyje netrūksta šurmulio ir intensyvaus ritmo, laidos pašnekovas sako žinantis, kaip pabėgti nuo kasdienio triukšmo. Vienas iš jo didžiausių pomėgių – žvejyba, kuri suteikia šimtaprocentinę ramybę ir poilsį.

„Žvejyba man didelis malonumas. Pabėgi nuo triukšmo, balagano, koncertų, žmonių. Lieki vienas su gamta, paukščiukai čiulba, vanduo teka, net nesvarbu, pagauni kažką ar ne – svarbu, kad pavyksta pailsėti. Visgi, iš didesnių laimikių yra tekę pasidžiaugti 7 kg lydeka arba 5 kg karšiu. Ir tik pats po to tą žuvį ruošiu vakarienei, nes žinau, kad niekas geriau neparuoš“, - juokauja vyras.

Šeštadienio „Pirmi kartai“ laidoje žiūrovų laukia įdomus eksperimentas – „16 Hz“ narys Skaidrius Varslauskas pirmą kartą išbandys savo jėgas vairuodamas traktorių, mat iki šiol jis nė karto nėra sėdėjęs už šios masyvios transporto priemonės vairo.

„Daug kas įsivaizduoja, kad traktoristas yra tiesiog paprastas žmogus, kuris atsisėda ir dirba su traktoriumi. Šiai dienai to nebėra – traktoriai yra išmanūs, dideli, galingi ir prabangūs. Gerai sukomplektuotas traktorius kainuoja apie ketvirtį milijono“, - pasakoja „East West Agro“ produktų grupės vadovas Mindaugas Cironka, atskleisdamas, kad šiuolaikiniai traktoriai turi pažangią įrangą, leidžiančią dirbti tiksliau ir komfortiškiau.

Skaidrius, išbandęs traktoriaus vairavimą, neslepia susižavėjimo: „Labai nustebino, nes labai komfortabilu, labai fainai ir tas manevringumas – galima apsisukti vienoje vietoje. Labai įdomu“, - džiaugiasi muzikantas.

Kitoje laidos temoje laukia net trejetas naudingų patarimų, aktualių žiūrovams. Pirmasis – siužetas apie kaulažolių tepalą. Tai natūralus preparatas, plačiai naudojamas siekiant sumažinti uždegimus, palengvinti raumenų ir sąnarių skausmus bei paskatinti audinių gijimą. Šio tepalo pagrindą sudaro kaulažolių augalas, kuris ilgą laiką buvo naudojamas gydant įvairias traumas ir sumušimus. Kaip teigia vaistininkas Rimvydas Blynas, kaulažolių tepalas gali padėti sumažinti uždegimą, palengvinti raumenų ar sąnarių skausmus bei skatinti audinių gijimą.

„Šis tepalas yra rekomenduojamas ne tik sergant artritu ar patiriant sąnarių skausmus, bet ir esant raumenų ar sausgyslių patempimams. Tepalas yra naudingas ir žmonėms, kurie kenčia nugaros skausmus arba jaučia raumenų įtampą po intensyvios fizinės veiklos“, - teigia vaistininkas Rimvydas Blynas.

Be skausmo mažinimo, kaulažolių tepalas skatina natūralų audinių gijimo procesą, todėl gali būti naudojamas kaip papildoma pagalba po traumų, kai reikia greitesnio atsistatymo. Jo naudojimas ypač aktualus sportuojantiems ar aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms. Kaulažolių tepalas, pavyzdžiui „Dr. Theiss“, yra puikus pasirinkimas ieškantiems natūralios pagalbos skausmui ir uždegimui malšinti, ypač kai kamuoja lėtinės sąnarių ar raumenų problemos, o taip pat – siekiant palaikyti raumenų bei sąnarių būklę po intensyvios fizinės veiklos.

Antrasis siužetas papasakos, jog dantų implantai tampa vis populiaresniu sprendimu žmonėms, norintiems atkurti prarastus dantis ir atgauti komfortą šypsotis bei kramtyti. Vis dėlto, daugelis pacientų baiminasi skausmo, didelių išlaidų ir ilgų procedūrų. Norintys išvengti skausmo ar sumažinti baimę, gali džiaugtis pažangiais technologiniais sprendimais ir įvairiais finansavimo būdais, leidžiančiais gydymą padaryti prieinamesnį ir patogesnį.

„Esant pacientų baimėms, turime visišką naujieną Europoje – technologiją, kuomet prieš leidžiant su adata, pabraukom su specialiu pieštuku, kuris nuskausmina dantenas ir vien tas adatos dūris yra nejaučiamas. Jeigu pacientas labai jaudinasi, galime pasiūlyti raminančiąsias dujas, na ir aišku turime intraveninę sedaciją, kuomet pacientas miega visos procedūros metu“, - laidoje pasakoja implantologijos klinikos „Dentaplanas“ gydytoja odontologė-periodontologė Aistė Navikienė.

Be baimės dėl skausmo, daugelis žmonių nerimauja ir dėl dantų implantacijos išlaidų. „Dentaplanas“ klinikoje, prieš pradedant gydymą, su pacientu yra parengiamas individualus gydymo planas, kuris pasak gydytojos, padeda pacientams geriau suprasti visą gydymo eigą ir tiksliai žinoti, kiek kainuos kiekvienas žingsnis. Verta paminėti, kad Lietuvoje kai kurie pacientai, ypač pensininkai, gali gauti kompensaciją už protezavimo procedūras iš Ligonių kasų. Ši kompensacija suteikiama iš karto ir gali būti panaudota klinikose, kurios yra sudariusios sutartį su Ligonių kasa. Tai suteikia senjorams daugiau galimybių rinktis dantų atstatymo paslaugas, leidžia išvengti finansinių sunkumų ir prisideda prie jų gyvenimo kokybės gerinimo.

„Kai pacientas atvyksta į kliniką, mes nepradedam jokio gydymo be plano. Tuomet ta baimė išsisklaido, nes pacientas laike žino kiek kada kas kainuos. Kitas svarbus momentas yra galimybė gauti medicininį lizingą, pavyzdžiui, kad ir lapkričio mėnesį rengiam specialų pasiūlymą, skirtą gydymui be pabrangimo, - teigia gydytoja.

Paskutinioji laidos tema aptars opią ir jautrią problemą – šlapimo nelaikymą. Tačiau kaip sako slaugos centro „Gemma“ slaugos vadovė Rasa Šulskienė, šlapimo nelaikymas yra problema tik tuomet, kai ji nesprendžiama.

„Apie 99 proc. mūsų pacientų turi šlapimo nelaikymo problemą. Amžius yra nuo 35 iki begalybės, todėl būna pacientai, kurie turi vidutinio laipsnio sutrikimą, kiti sunkaus laipsnio sutrikimą ir tik labai retu atveju lengvo laipsnio, kai čiaudint ar judant išsiskiria kažkiek to šlapimo“, - laidoje dalinasi pašnekovė.

Šlapimo nelaikymui spręsti dažniausiai naudojamos sauskelnės arba sauskelnės-kelnaitės, tačiau svarbu žinoti, kad tai – skirtingi produktai, skirti atsižvelgiant į įvairius paciento poreikius ir komfortą. Šiuolaikinės priemonės, tokios kaip „Dailee“, yra kuriamos su ypatingu dėmesiu kokybei: jos turi gerą skysčio sugerties lygį, yra plonos, diskretiškos, orui pralaidžios, elastingos ir lengvai naudojamos. Dėl šių savybių jos užtikrina malonų naudojimą, o nepatogumų dėl vizualumo ar nesandarumo iš esmės nelieka. Tinkamai pasirinktos priemonės ne tik palengvina pacientų gyvenimą, bet ir užkerta kelią galimiems sveikatos negalavimams. Geras oro pralaidumas apsaugo nuo odos problemų, o šlapimo nelaikymo priemonių lankstumas suteikia judėjimo laisvę.

„Šiuolaikinės sauskelnės, net neatsižvelgiant į pačią formą, ar kelnaitės, ar su lipdukais, ar juostinės, jos visos sugeria nemažai skysčio tūrio, yra diskretiškos, pakankamai plonos, patogios, elastingos ir pralaidžios orui. Dažniausias mitas, kurį girdim, kad reikėtų kuo storesnių, tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia sauskelnes padaryti plonas, nors jos sugers pakankamai daug tūrio“, - pasakoja vaistininkė Sigita Korbutaitė.

Laida „Pirmi kartai“ – tai puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu ribų nėra! Laidos vedėjo Tomo Grigaičio kalbinami herojai, jų asmeninės istorijos bei pasiryžti pirmi kartai – šeštadieniais, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją