Lietuvos žiūrovai režisierių pažįsta ne tik iš filmų „Anglas ligonis“ (9 „oskarai“), „Šaltasis kalnas“ ar „Talentingasis ponas Riplis“, bet ir iš Lietuvos scenoje pastatytos Giacomo Puccinio „Madam Butterfly“. Pokalbis su A. Minghella įrašytas Lietuvos televizijos studijoje Vilniuje 2006 m. kovo 23 d., likus kelioms valandoms iki „Madam Butterfly“ premjeros Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Nemaža pokalbio dalis skirta Minghellos kaip kino režisieriaus patirčiai, jo požiūriui į kiną kaip meno formą. Žiūrovai išgirs, ką jam reiškia muzika, ką jis mano apie Holivudą ir kaip jaučiasi Lietuvoje. Kodėl kino režisierius ėmėsi operos?

A. Minghella: „Madam Butterfly“ labai aiški fabula, pats kūrinys itin gerai parašytas: jo tragiškai istorijai suprasti nereikia būti japonu ar amerikiečiu. Šią istoriją visi žinome iš Biblijos – neišsipildžiusi viltis susargdina širdį. Man ši opera yra apie tai, jog laikomasi įsikibus melo, nors ir įtariant, jog tai melas, kol galiausiai susiduriama su juo akis į akį pačiu skaudžiausiu, negailestingiausiu būdu. Tokiai tiesai suprasti nereikia mokslinio laipsnio, nereikia būti literatūros žinovu. Tai žmonijos patirtis, mūsų visuotinės mitologijos dalis. (Ištrauka iš interviu R. Sakadolskiui).

Anthony Minghellos Vilniuje paliktą pėdsaką – G. Puccinio „Madam Butterfly“ – įamžino LTV2. Kviečiame žiūrėti nemariąją operą kovo 24 dieną 17.25 val.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją