Jūs esate žinomas ir jums sekasi. Ar gyvenate pagal amerikietišką svajonę?

Amerikietiška svajonė reiškia maksimalų mums suteiktų galimybių ir talentų išnaudojimą. Amerika sukuria tokią aplinką, kurioje kiekvienas bet kokio amžiaus asmuo skatinamas dėti pačias didžiausias pastangas, nes kiti jį palaiko. Mano tėvas – imigranto iš Turkijos sūnus – įkūnijo šią idėją mano sieloje.

Aš supratau, kad už sunkų darbą būsiu apdovanotas, o tai dar labiau sustiprino mano sėkmingą elgesį. Gyvenimas pagal amerikietišką svajonę reiškia didesnės vizijos, nei galėtum pasiekti, siekimą, tuo pačiu nuolankiai pripažįstant, kad reikia padėti ir kitiems.

Jūs esate pirmasis Holivudo Šlovės alėjoje paminėtas turkas. Ar galėjote tikėtis kažko panašaus?

Aš net nesvajojau apie žvaigždę Šlovės alėjoje. Vaikystėje svajojau tapti geriausiu pasaulyje širdies chirurgu. Laikui bėgant supratau, kad geriausias širdies chirurgas turi skleisti žinią, kaip gyventi, kad išvengtum širdies operacijos. Mano žmona Liza parodė man žiniasklaidos galią. Ji padėjo sukurti mano karjerą su Oprah Winfrey, o ši išmokė kaip perduoti svarbią informaciją didelei auditorijai. Jos svarbiausias patarimas buvo tai, kad žmonės keičiasi pagal savo jausmus, o ne pagal savo žinias. Todėl turėtume kreipti dėmesį į emocijas, o ne žinias.

Kaip jūs gavote žvaigždę?

„Sony Pictures Television“ kuria ir visam pasauliui parduoda šou Daktaras Ozas. Studija manė, kad aš esu nusipelnęs apdovanojimo ir pateikė paraišką.

Maiklas Džeksonas, Muhamedas Ali… ir Mehmet Öz!! Kaip jaučiatės būdamas taro žmonių, kurie taip pat turi savo žvaigždes Šlovės alėjoje?

Aš nuolankiai esu šalia jų ir gerbiu pasaulį pakeitusį jų sunkų darbą bei nepaprastą talentą. Aš taip pat vertinu kiekvieno apdovanoto asmens tikslų pasiekimo įvairovę. Tai reiškia, kad kiekvienas gali gauti žvaigždę, jei tik susikoncentruos ties teisingais tikslais.

Kaip manote, kodėl tapote žinomas, kai yra tūkstančiai gydytojų?

Aš pasinaudojau didžiule galimybe prieš 15 metų ir nusprendžiau kalbėti už Kolumbijos universiteto sienų. Kai kuriems nepatiko, kad aš bandžiau paaiškinti sudėtingas sveikatos problemas visuomenei, bet bėgant laikui, tai tapo nauju standartu. Auditorija tapo protingesnė ir pradėjo užduoti savo gydytojams įdomesnius klausimus.

Kas pasikeitė, kai jums suėjo 40 metų? Kas pasikeitė jūsų gyvenime?

Aš pradėjau daugiau klausyti savo žmonos, kad būčiau pasirengęs atsakyti į Opros skambutį. Jei anksčiau tikslas buvo išgelbėti 10 tūkstančių gyvybių operuojant, tai paskui tikslai išaugo iki 10 milijonų žmonių gyvenimų pokyčių, suteikiant jiems galingos informacijos.

Kaip galėtumėte apibūdinti įžymybės gyvenimą? Pavyzdžiui, ar jums yra sunku nueiti į parduotuvę ir vaikščioti gatve?

Pasirodymas viešumoje yra sudėtingas, nes žmonės nori nuotraukų ar patarimų, smalsauja, ką aš valgau ar kur einu. Neturiu daug privatumo. Tačiau tai yra nedidelė kaina už mano puikius draugus ir pagalbą.

Pasaulyje nėra labai daug žymių gydytojų. Ar jų reikėtų daugiau?

Mums reikėtų daugiau žymių mokslininkų, kad daugiau jaunų žmonių sužinotų apie juos ir norėtų kopijuoti jų sėkmės istorijas. Aš gerbiu garsius sportininkus, nes jie yra pavyzdžiai būsimoms kartoms. Tas pats turi būti taikoma ir gydytojams.

Jūs turite daug pasaulyje žymių draugų. Koks vardas jūsų telefone yra pats žymiausias? Ar esate kiaurą parą pasiruošęs spręsti jų sveikatos problemas?

Mano telefone yra daug žymių žmonių telefono numerių, bet man pati svarbiausia yra mano žmona. Bet kuris draugas gali susisiekti su manimi bet kuriuo metu ir jo šlovės lygis nėra svarbus.

Jūs minėjote, kad Covid krizės metu žmonės turėtų daug mylėtis. Kodėl?

Seksas mažina įtampą ir vienišumą, kurie kelia didžiausią riziką karantino metu. Jei mylėsitės su mylimu žmogumi, papildoma infekcijos rizika bus labai maža, nes jūs vis tiek esate su tuo žmogumi.

Kaip arti, jūsų nuomone, yra Covid krizės sprendimas?

Viso pasaulio ligoninės ir gydytojai įgijo COVID-19 gydymo patirties. Daugelyje šalių atliekami skiepų tyrimai. Veiksmingi skiepai gali būti pristatyti jau pirmaisiais 2020 metų mėnesiais. Virusas lėtai plis tarp žmonių, kol bus išrasti skiepai. Jei mes kreipsime dėmesį į socialinio atstumo taisykles, dėvėsime kaukes ir laikysimės asmens higienos, mes užkirsime virusui kelią užkrėsti daug žmonių.

„Daktaras Ozas. Šeimos gydytojo patarimai“ – šeštadieniais ir sekmadieniais 8.35 val. per TV1.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)