Kauno kogeneracinė jėgainė – nacionalinės svarbos ekonominis projektas. Kainavo ji 160 milijonų eurų, rašoma spaudos pranešime. Per metus šalia Kauno bus sudeginama apie 200 tūkstančių tonų atliekų. Jėgainė reikalinga tam, kad Lietuvoje nebeliktų sąvartynų. Tačiau Pakaunės gyventojams, jų tarp jų ir Kazlauskams, įtarimų kelia ekologinė jėgainės tarša. Neva ji bus didesnė, nei leidžia normos: „Tyrimai rodo, kad net patys geriausi filtrai nesustabdys tų mažųjų kietųjų dalelių, kurias mes įkvėpsime ir nuo kurių bus tas didelis siaubas patiriamas. Gydytojai savo tyrimais yra nustatę, kad 25 kilometrų spinduliu šešis kartus padidėja vaikų išsigimstamumas, odos vėžio (rizika), įvairios sarkomos. Graudu, kad mūsų politikai nusispjovė į žmones”.
Kad Livetos nuogąstavimai pagrįsti patvirtina profesorė, sveikatos mokslų ekspertė, Pasaulio sveikatos organizacijos konsultantė lėtinių ligų klausimais Irena Misevičienė. Pasak ekspertės, užsienyje veikiančios tokio tipo jėgainės yra gerokai aukštesnių ekologinių standartų. „Į viską reikia žiūrėti protingai. Ir viską vertinti su protu. Aš suprantu verslą, aš suprantu ekonomiką, bet negalime žmonių sveikatos aukoti šitiems dalykams jau vien dėl ateities kartų”.
Vietos gyventojai jau nerimauja dėl sode auginamų daržovių ir šulinių vandens kokybės. „Važiuoju vieną kartą iš darbo, galvoju, kad namas dega, nes nesimato per dulkes namo. Įsivaizduokite, visos užuolaidos, jau aš nekalbu apie namus, apie langus... Atsidaryti langų negalima net naktį, gyvename tai žiauriomis sąlygomis”, – KK2 laidoje išgyvenimais dalinsis šalia naujosios jėgainės gyvenanti Elena Megelinkienė.
Ar tikrai naujoji Kauno kogeneracinė jėgainė neatitinka aplinkosaugos reikalavimų? Ar tikrai kelia pavojų žmonių gyvybėms? Kur kraustytis iš namų Karmėlavoje planuoja Liveta ir Petras Kazlauskai? Visi atsakymai –šį antradienio vakarą, 19.30 val., laidoje KK2 per LNK.