Pirmajame pusfinalyje varžėsi „Il Senso“, Alen Chicco, Baiba, Joseph June, Noy, Petunija, Justė Kraujelytė, Gabrielius Vagelis, Rūta Mur ir Donata.
Dalyvių pasirodymus pirmajame pusfinalyje komentavo ir vertino kompozitorius, muzikos prodiuseris Vytautas Bikus, dainų autorė ir atlikėja Ieva Narkutė, LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, muzikos prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano bei kompozitorius ir muzikos prodiuseris Leon Somov.
Pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio „Pabandom iš naujo!“ akimirkos – galerijoje:
Balsavimų rezultatai
Pasibaigus tiesioginiam balsavimui paaiškėjo žiūrovų, komisijos ir bendroji balsų lentelė.
Komisijos balsai: Petunija – 12, Rūta Mur – 10, Justė Kraujelytė – 8, Gabrielius Vagelis – 7, Alen Chicco – 6, , „Il Senso“ – 5, Baiba – 4, Joseph June – 4, Donata Virbilaitė – 2, Noy – 1.
Žiūrovų balsai: „Il Senso“ – 12, Rūta Mur – 10, Gabrielius Vagelis – 8, Petunija – 7, Noy – 6,
Donata Virbilaitė – 5, Joseph June – 4, Justė Kraujelytė – 3, Alen Chicco – 2, Baiba – 1.
Toliau savo laimę projekte bando: Rūta Mur, Petunija, „Il Senso“, Gabrielius Vagelis, Justė Kraujelytė.
Atsisveikinti turėjo: Alen Chicco, Joseph June, Donata Virbilaitė, Noy, Baiba.
„Eurovizijos“ konkurse, kuris vyks gegužės 9–13 dienomis, susirungs atlikėjai iš 37 šalių. Nors 2022 m. didžiojoje „Eurovizijoje“ nugalėjo Ukrainos atstovai, dėl šalyje vykstančio karo gegužę per atrankas išrinktas Lietuvos atstovas vyks į Jungtinę Karalystę, Liverpulį.
Laidos eiga
„Il senso“
Visi keturi „Il Senso“ atlikėjai yra ne tik ilgamečiai scenos partneriai, bet ir draugai gyvenime: Indrė Anankaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė, Laimonas Bendaravičius bei Kasparas Damulis.
„Eurovizijos“ atrankai skirtą kūrinį „Sparnai“ kolektyvui parašė vienas geriausių ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio tenorų Merūnas Vitulskis.
„Vos išgirdę supratome, kad ši daina pakylėja aukščiau, jos melodija suteikia tikrus sparnus, o lietuviškas tekstas yra ypatingai jautrus. Norėjome, kad ją išgirstų kuo daugiau žmonių. Nusprendėme, kad nacionalinė „Eurovizijos“ atranka yra ypatinga vieta mums skleisti savo „sparnus“ ir balsus“, – teigia grupės nariai.
Operos solistų kvartetas įsitikinęs, jog „Eurovizija“ – nemenkas iššūkis: „Tai – mums visiems pirmasis kartas. Kokia atsakomybė dainuoti specialiai mūsų grupei parašytą M. Vitulskio dainą. Tuo pačiu – ir didelė garbė. O kaip nuostabu yra dainuoti lietuviškai, visiems mums pačia brangiausia kalba.“
Alen Chicco
Ryškus Lietuvos atlikėjas Alen Chicco šiais metais Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja su kūriniu „Do You?“
„Scenoje noriu parodyti, kad kartais mes galvoje susikuriame pasaką, bet nesuprantame, kad tai yra pasaka. Mane čia pastūmėjo ateiti ir Monika Liu, ji tikino, kad laikas. Ši daina kvepia „Eurovizija“, – pasakodamas anksčiau šypsojosi ekstravagantiškasis Alen Chicco.
Alen Chicco sakė manantis, kad šis kūrinys yra vienintelis toks šioje „Eurovizijos“ atrankoje, nes jame galima išgirsti miuziklo skambesį.
„Nežinau, ar dar kas nors šiose atrankose naudojo miuziklo dalykus. Žmonės patys mato energiją, kurią aš atiduodu.
Baiba
Po ilgo laiko į „Eurovizijos“ atrankas sugrįžo ir B. Skurstenė-Serdiukė, kuri atliko dainą anglų kalba – „When the Lights Go Out“. Dainos žodžiai, anot jos, nusako mintį, jog žmogus nėra vienas, jam būtina skleisti meilę.
„Atlikdami dainą tarptautine gestų kalba rodome ženklą – meilė ir norime skleisti tai visiems žmonėms pasaulyje. Šį rudenį turėjau nemažai netekčių, šis tekstas tapo man dar artimesnis po šių įvykių“, – kalbėjo B. Skurstene-Serdiukė.
Joseph June
Jaunasis muzikos kūrėjas Joseph June, kalbėdamas apie savo kūrybą, dažnai pamini, kad nenori, kad jo muzika taptų vienkartinė kaip kramtomoji guma, o kaip tik priverstų pamatyti įvairiapusišką gyvenimą.
Toks ir naujasis jo kūrinys „Vacuum“, su kuriuo dalyvauja „Eurovizijos“ atrankose. Dainoje atlikėjas kalba apie siekimą atsiriboti nuo visuomenės brėžiamų rėmų, negatyvumo ir leisti sau atsiskleisti visomis spalvomis.
„Kartais atrodo, kad būtų geriau gyventi vakuume, kur tavęs niekas neliečia, niekas tau netrukdo, o tik leidžia siekti savų tikslų“, – apie pagrindinę dainos mintį pasakoja Joseph June.
Po šių keturių pasirodymų savo nuomonę apie juos pasakė komisijos nariai. Atlikėja I. Narkutė teigė supratusi, kodėl pati nešoka dainuodama, tas pats, anot jos, pasakytina ir apie Joseph June pasirodymą.
„Man atrodo, jam geriau sektųsi, jei jis nešokų. Aš pernai taip mėgavausi jo tokiu atsainumu, jis taip gerai, laisvai jautėsi scenoje. Matau jo pasirodymą antrą kartą ir man tie judesiukai niekaip neprisiklijuoja prie dainos. Noriu pasakyti, kad mažiau yra daugiau, galbūt reikėtų kažką pakeisti“, – teigė I. Narkutė.
L. Somovas teigė, kad visos dainų versijos, kurias girdėjo pirmojo pusfinalio metu, yra patobulintos ir daug geresnės.
„Pavyzdžiui, „Il Senso“ pasirodyme dalykai, kurie buvo prailgę, šioje laidoje greičiau atsitiko. Ta daina greičiau susiklausė, nes kai kurios dainos trunka amžinybę“, – pastebėjo L. Somovas.
R. Zilnys teigė, kad vakaras prasidėjo labai gerai, minėjo, jog jam patiko Alen Chicco ekstravagancija.
„Jis – visiškas šaunuolis, man patiko ir šis jo kūrinys, kuriame jis pasakoja apie įsimylėtą žmogų, kad kartais visos iliuzijos susipina su realybe ir tu visiškai pasimeti. Manau, jei „Il Senso“ kitais metais ateitų kartu su Alen Chicco, būtų labai geras numeris – matytumėme klasiką ir ekstavaganciją“, – teigė R. Zilnys.
Noy
Jauniausias šių metų „Eurovizijos“ atrankų dalyvis N. Žebrauskas, prisistatantis sceniniu slapyvardžiu Noy, į didžiąją sceną lipa ne pirmą kartą.
Būdamas dar 16-os 2021 m. jis dalyvavo muzikiniame TV projekte „X faktorius“, kur savo pasirodymais tiesioginiame eteryje stebino komisiją ir žiūrovus. Šįkart jo ambicijos – dar didesnės.
„Dievinu muziką – ją kurti, dainuoti ir šokti. Jaučiu, kad gimiau būti scenoje. Man tik reikia scenos ir daug žmonių, – šypsojosi jaunasis atlikėjas. – „Eurovizija“ – tai šansas pasiekti vieną iš savo svajonių, nors pakeliui gali būti ne viena kliūtis. Būtent apie tai ir mano dainos žodžiai.“
Petunija
Daina „Love Of My Life“, su kuria Petunija šiemet dalyvauja „Eurovizijoje“, tai jautri baladė sužeistoms širdims.
„Praėję metai buvo sunkūs daug kam, norėjosi sukurti dainą tiems, kuriems dabar to labai reikia. Pati labai mėgstu šį konkursą ir sau jau esu sakiusi, kad sekantį kartą į atrankas eisiu tik su daina, kurią pati mielai išgirsčiau didžiojoje konkurso scenoje.
Justė Kraujelytė
Atlikėja ir dainų autorė J. Kraujelytė šių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja su kūriniu „Need more fun“.
Po sėkmingo pernai metų debiuto „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje J.Kraujelytė neslepia – lūkesčiai sau ir savo komandos darbui tikrai dideli.
Kalbėdama apie kūrinio žinutę dainininkė teigia, kad kūrinys stipriai atspindi jos šiuo metu ir gyvenimo epizodu patiriamus iššūkius ir pasvarstymus.
„Need more fun“ – ironiškas žvilgsnis į mūsų kasdienybę, kurioje sukamės, ir kartu kvietimas įsileisti nors truputį smagumo, nors šiek tiek nedidelių malonumų ir džiaugsmo į kasdienybę, kad netaptume savo siekių vergais ir robotais“, – sakė J. Kraujelytė.
Po pasirodžiusių dar trijų atlikėjų laidos vedėjai kreipėsi į komisijos narius. S. Stavickis-Stano teigė, kad gražesnio kūrinio, nei atliko Petunija, neįmanoma sukurti.
„Jis man toks artimas, mielas, bet anksčiau netiko jos įvaizdis, taip nesiderino ta puošni suknelė su daina. O dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis. Daina, kaip ir minėjo kolegos, buvo tokio grožio, kad net sėdėdamas studijoje vos nepasiverkiau pabaigoje. Kaip ji griebia už širdies“, – kalbėjo S. Stavickis-Stano.
Anot jo, Noy juda savo keliu, tačiau šiandien jo pasirodymas nebuvo toks geras: „Netraukė viršūnių, nešvariai dainavo, bet tai tik kelio pradžia“.
Tiesa, S. Stavickis-Stano pastebėjo, kad J. Kraujelytė pademonstravo neregėtą profesionalumą, tačiau jam kilo klausimas, ar jos daina iš tiesų galėtų būti „Eurovizinė“.
V. Bikus teigė, kad „Eurovizinių“ dainų yra įvairių, o išsirinkti savo mėgstamiausią, ypač šiame pusfinalyje, yra sudėtinga.
„Petuniją praeitą kartą labai išgyriau, dabar yra sunku rasti žodžių, komisijos nariai turbūt sutiks, kai pasirodymas ne koks, sunku surasti žodžius, bet kai pasirodymas toks geras, kaip Petunijos, taip pat kartais pritrūksta žodžių“, – teigė V. Bikus.
„Viskas labai profesionalu, pati Justė, jos pasirodymas“, – teigė V. Bikus.
Jis taip pat pakomentavo ir Noy pasirodymą. Prodiuseris teigė, kad tai – jaunas atlikėjas, dar tik žengia muzikinio kelio pradžioje.
„Galbūt priedainis galėtų būti ryškesnis, kažkokių pasikeitimų galima įnešti į instrumentalą, bet tai sveikintina, tik pirmyn ir viską daryti maksimaliai drąsiai“, – teigė V. Bikus.
Gabrielius Vagelis
Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje šiemet atlikėjas pasirodo su daina „Šauksmas“.
„Šią dainą sukūriau kartu su švedų prodiuseriu Kim Wennerström. Ją parašėme mini kūrybinės stovyklos metu, negalvodami apie „Euroviziją“. Paklausius demo versijos iš karto atėjo mintis, kad ji galėtų atstovauti Lietuvai šiame konkurse.
Tai stiprus ir įsimintinas kūrinys, o, mano nuomone, pagrindinis dalykas, ko reikia „Eurovizijai“ – tai gera daina. „Šauksmas“ yra apie dviveidiškumą. Apie žmones, kuriuos prisileidi arti ir kurie tau tampa labai brangūs, bet supranti, kad jie prie tavęs elgiasi vienaip, o prie kitų sako visai kitus dalykus“, – pasakojo G. Vagelis.
Rūta Mur
Pasakodama apie kūrinio „So Low“ prasmę, atlikėja – atvira, tai daina apie nepasiekiamą meilę.
„Daina yra apie žmogų, kurio negali turėti ir negalėjimą susitaikyti su tuo. Emocijos tokios tirštos, jog yra krentama į vienatvę ir apatiją. Galima tai vadinti net obsesyvia meile, kuri net jei per stebuklą ir įvyktų, būtų toksiškas, destruktyvus santykis.
Tokie žmonės traukia tada, kai subjektas pats nemyli savęs ir nemano, kad yra vertas geresnio. Negavus trokštamo žmogaus yra gręžiamasi į klausytojus. Galbūt jie galės suprasti mano kančią ir išklausyti mane“, – pasakojo talentingoji Rūta Mur.
Donata Virbilaitė
„Eurovizijos“ konkurse D. Virbilaitė dalyvauja su daina „Dreamer“. Atlikėja teigia, kad ji šįmet dalyvauti atrankoje neketino, tačiau, išgirdusi kantri stiliaus dainą suprato, jog jos vieta – didžiojoje scenoje.
„Išgirsti ir žinai, kad turi sudainuoti tą dainą, – sakė D. Virbilaitė. – Ji – apie ramybę, begalines svajones, kurios iš tiesų yra tokios paprastos ir žemiškos. Apie svajotoją. Tą, kuris niekada nepasiduoda ir nusipiešia pasaulį savo sukurtomis spalvomis“.
Atlikėja pridūrė – būtent ši daina jai padovanojo jausmą, kad atėjo laikas sustoti, įkvėpti oro, nustoti save dalinti tik kitiems, skirti laiko sau, mylimam žmogui, draugams ir artimiesiems.
Po dar trijų pasirodymų R. Zilnys teigė, kad šiame pusfinalyje Rūta Mur jam yra pirmoje vietoje.
„Labai geras pasirodymas, kuris niekuo nepablogėjo nuo pirmojo etapo. Turiu tokią keistą mintį, kai artistas ateina su visiškai paruoštu pasirodymu į „Eurovizijos“ atranką, iki finalo žiūrovams tai gali daryti mažesnį įspūdį. Manau, kad finale, jei yra galimybė, dar reikėtų kažką pakeisti, galbūt tai nepakenktų, bet kūrinys yra labai gražus, klausyčiau ir klausyčiau, žiūrėčiau ir žiūrėčiau“, – sakė R. Zilnys.
Trumpai jis pakomentavo ir Donatos Virbilaitės pasirodymą: „Pavydžiu jai odinės striukės, ji labai graži. Daina irgi visai nieko.“
R. Zilnys pastebėjo, kad G. Vagelis ne vienerius metus bando surasti savo veidą, auditoriją, tačiau vis kažko pritrūksta.
I. Narkutė teigė, kad Rūtos Mur daina nėra optimistiška, priešingai, dainuojama apie skausmą tai, kaip kiti žmonės gali žemai nugramzdinti, tačiau atlikėja stovi ir dalijasi tuo jausmu.