Neseniai ji grįžo iš vyro gimtinės, kur iškilminga vestuvių puota buvo suorganizuota Salah dukterėčiai, rašoma pranešime spaudai.

„Kadangi šventė buvo skirta artimam žmogui, ją planuoti padėjau ir aš. Tuomet sužinojau, kiek iš tiesų kainuoja vestuvių puota Egipte“, – įspūdžiais dalijasi pašnekovė.

V. Elatroush pastebėjo, jog brangiausiai pokylis atsieitų lietuvių pamėgtuose kurortuose – Šarm el Šeiche ar Hurgadoje. Čia viešbučiai yra įpratę prie turistų ir žino, kiek iš jų gali paprašyti.

„Žinoma, kiek kitaip yra, kai dėl kainų tariasi tautietis. Tuomet viskas vyksta greičiau, sklandžiau ir ekonomiškiau“, – neabejoja hipnoterapeutė.

Anot jos, tam, kad geriau perprastų europiečių mentalitetą, Salah nemažai konsultavosi ir su vestuvių patirtį Lietuvoje, ir tarptautinėje rinkoje turinčiais planuotojais. Kai kurie iš jų, skaičiuojantys ilgus veiklos metus, tapo ir jo partneriais: Egipte reikalus tvarko Salah, o mūsų šalyje, pavyzdžiui, „Why Not Events“ kūrybinė komanda.

Už egiptiečio Salah Elatroush ištekėjusi Vilma

Pigiau vestuves, pasak Salah, yra švęsti Kaire ir Aleksandrijoje. Tiesa, pastarojo uostamiesčio dėl vėjo ir potvynių nerekomenduojama rinktis žiemą, bet kitais metų laikais jame bus gaiviau nei likusioje Egipto dalyje.

Patys populiariausi vestuvėms yra maždaug tris – keturis milijonus gyventojų turintys „miesteliai“ – juose yra visos vestuvėms būtinos paslaugos, kurių kainos – prieinamos.

V.Elatroush pasakoja, jog giminaitės vestuvėms buvo išnuomota ne pirmo naujumo, bet itin prabangiai atrodanti salė, talpinanti apie 400 svečių. Į ją jaunieji atvyko apie 18 valandą ir netrukus kieme sutiko pirmuosius nekantriuosius lankytojus.

Įėjimas į šventės vietą, pasak lietuvės, atrodė tikrai įspūdingai – aplinka apšviesta, joje daug žalumos, gėlių.

Vestuvių kaltininkai maždaug valandą prie specialios foto sienelės fotografui pozavo ir vieni, ir su svečiais.

Nors oficiali vestuvių pradžia buvo numatyta 20 val., jaunieji į dirbtinių gėlių puokštėmis išpuoštą salę įžengė pusvalandžiu vėliau.

„Arabiškuose kraštuose kuklesnės vestuvės švenčiamos prie tuščių stalų – nėra nei alkoholio, nei maisto. Tačiau tai yra įprasta ir niekas neįsižeidžia. Labiau pasiturintys

serviruoja maistą švediško stalo principu, o turtingiausia sau leidžia viską. Bet kokiu atveju, vestuvių Egipte esmė yra ne maistas, bet šokiai“, – pasakoja V. Elatroush.

Salah dukterėčia tekėjo išpuoštoje aplinkoje, vakaro metu grojo didžėjus, šventę filmavo du operatoriai ir įamžino fotografas. Po dvi valandas trukusių šokių svečiams pateikti du dešrainius primenantys sumuštiniai su kofta, vestuvinis tortas bei sultys.

„Iškilmės baigėsi kiek po vidurnakčio. Dovanų tą vakarą jauniesiems niekas neteikė. Tai pagal tradicijas daroma vėliau jaunuosius lankant jų namuose“, – sako lietuvė.

Vilma su nuotaka

Anot jos, salės nuoma, dekoracijos, didžėjus, padavėjai, fotografas, karštas užkandis, tortas, gaivieji gėrimai, video operatorius jauniesiems tekainavo kelis tūkstančius eurų.

„Tiek Lietuvoje ar Švedijoje gali kainuoti vien salės nuoma, be dekoracijų. Ir reikia nepamiršti, kad papuošti reikia maždaug 40 stalų bei, kad ir negausiai, pavaišinti 400 žmonių“, – sakė V. Elatroush.

Salah skaičiavimas, lietuviško stiliaus pokylis Egipte kainuotų maždaug tris kartus brangiau, nes reikėtų daugiau maisto, gėrimų ir ilgiau nuomoti salę. Bet, anot jo, didelis privalumas, jo nuomone, yra Egipto klimatas ir galimybė svečiams puotą suderinti su savo atostogomis.

„Mažiau populiariose Egipto vietose yra ir tikrų tikriausias pirkinių rojus. Iš čia vežamės kokybiškus medvilnės ir džinso drabužius, tekstilę, kosmetiką. Visa tai – Salah atradimai. Man svarbu, kad tai, ką įsigiju, atitiktų griežtus ES kokybės reikalavimus. Vis stebiuosi, kad tarp Egipto ir Europos dar nėra glaudžių verslo santykių. Bet, matyt, tai susiję su kultūriniais skirtumais ir baimėmis nesusitarti. Tikrai didžiuojuosi, kad mano vyras gimtinėje ne tik padeda rengti šventes, bet ir suveda bendradarbiauti norinčius žmones“, – sakė V. Elatroush.

Lietuvė patikina – vestuvės Egipte tikrai yra įspūdingos, net jei šeima nėra pati turtingiausia.

„Įdomu buvo tai, kad kartu su suknele, nuotaka gali išsinuomoti ir pageidaujamą dirbtinių gėlių puokštę. Ji labai gražiai atrodo nuotraukose ir yra daug lengvesnė, nei kurta iš gyvų gėlių. Galbūt todėl egiptietės kitokių variantų nė nesvasto“, – svarsto Vilma.

Egipte, anot jos, yra didelis puošnių suknelių pasirinkimas. Nuotakos mėgsta ir įspūdingus, rankomis siuvinėtus nuometus, maždaug 100 – 150 eurų kainuojančias, karūnas primenančias tiaras.

„Viskas sukurta taip, kad iš tiesų darytų įspūdį, sulauktų komplimentų ir puikiai atrodytų nuotraukose“, – sako V. Elatroush.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)