TV8 eteryje rodomoje medicinos laidos „Sveikas rytojus“ rubrikoje „Sveikas grožis“ bus atskleistos visos sveikos ir gražios šypsenos paslaptys. Šią laidos skiltį kuruojantis plastikos chirurgas Vygintas Kaikaris tvirtina, jog laimingą žmogų galima atpažinti iš jo spindinčių akių ir plačios šypsenos, tačiau kartais odontologinės problemos sukelia kompleksus, kuriuos galima lengvai išspręsti laiku kreipusis į specialistus, rašoma pranešime spaudai.

„Kartais akys šypsosi, bet burna ne, nes žmogaus kompleksuoja dėl nesutvarkytų, nelygių, patamsėjusių dantų. Kažkada mes odontologo kėdės bijojome, o šiandien čia galima ir miegoti, savo dantų sveikatą patikėjus profesionalams“, - laidoje pasakojo V. Kaikaris.

Išsaugoti gamtos duotų dantų estetiką gyvenimo eigoje beveik neįmanoma, nes ilgainiui natūralūs procesai po truputėlį ardo dantų emalį. Dantų dilimas, tamsėjimas, emalio įtrūkimai, dantų plonėjimas, nuskilimai, kartais netgi dantų migravimas, dantų gedimai, traumos ir dantenų ligos užkerta kelią sveikai ir baltai šypsenai. Apie akinančią šypseną visuomet svajojo ir TV laidų prodiuserė Vaida Skaigirė. Moteris pripažįsta, jog jai svarbu ne tik sveiki dantys, bet ir jų estetika.

„Nors dėl savo dantų ar bet kokių kitų su išvaizdą susijusių dalykų didelių kompleksų niekada neturėjau, visada pamąstydavau, kad norėčiau tokios šypsenos, kuri mane džiugintų visokeriopai. Esu emocingas žmogus – garsiai juokiuos, garsiai pykstu, tad mano dantys matomi visada“, - juokėsi V. Skaisgirė.

Vaida Skaisgirė

Moteris atskleidžia, jog koreguoti dantų estetika ryžosi gražaus jubiliejaus proga: „Visuomet pasvarstydavau, kad norėčiau, bet nesiryždavau, kol vieną dieną, trisdešimto gimtadienio proga, pravėriau klinikos duris ir mes pradėjome dantų tvarkymo kelią“.

Žinoma moteris neslepia, jog odontologo kabinetas jai visuomet kėlė neigiamas emocijas, tačiau, sulaukusi profesionalių specialistų įžvalgų konsultacijų metu, nurimo ir ryžosi pradėti kelią tobulos šypsenos link.

„Į kliniką atvykau turėdama problemų ir su nervų kanalais – juos reikėjo perplombuoti, tad klinikoje teko susipažinti su daugybe specialistų. Išgydžius kanalus, atlikome dantų higieną, o tada perėjom prie estetinio plombavimo. Praėjus porai mėnesių turėjau šypseną, kuri nedingsta man nuo veido ir nuo ausies iki ausies šypsausi kiekvienoje gyvenimo situacijoje, kuri džiugina. Kalbant apie patį dantų tvarkymo procesą, tai viskas, ko reikia, yra kantrybė išbūti tas valandas odontologo kėdėje. Daugiau nieko, nes procedūros – visiškai neskausmingos“, - pasakos V. Skaisgirė.

Gydytojai odontologai sako, kad baltą šypseną pasiekti galima trimis būdais: balinant, estetiniu plombavimu arba kompozitinėmis laminatėmis. Kompozitinės laminatės – tai aukštos kokybės, itin plonos specialios plokštelės, pagamintos iš nano hibridinio kompozito. Jos nepriekaištingai padengia priekinių dantų paviršių ir suteikia jiems natūralią gražią formą ir švytintį baltumą. Balinimas namuose, pasak gydytojų, yra nerekomenduojamas ir geriau tai atlikti klinikoje, su saugiomis medžiagomis ir specialisto priežiūra.

„Jeigu pacientui balinimo nepakankama, jam nepatinka pačių dantų forma, į pagalbą atskuba estetinis plombavimas arba estetinės keramikinės laminatės. Pastarosios dažniausiai gaminamos iš keramikos ir jas gamina dantų technikas laboratorijoje, pagal individualų paciento veido ovalą, kaimyninius dantis, pagal paciento pageidavimus, derinama net prie odos spalvos. Didelis privalumas, kad jos atrodo estetiškai, tikroviškai, yra tvirtos ir pacientas gali nebijoti, jog jos nuskils“, - laidoje pasakos bendrosios praktikos gydytoja odontologė Ingrida Žiugždaitė.

Nors balta šypsena išgaunama tiek uždėjus laminates, tiek estetiniu plombavimu, visgi skirtumų yra. Vienas jų – laminatės yra ilgaamžės, jos gali tarnauti 20 ar net daugiau metų, tačiau norint kuo ilgiau išsaugoti pasiektą rezultatą, svarbu žinoti apie teisingą tokių dantų priežiūrą namuose.

„Laminatės yra porcelianas, stiklo keramika, o estetinis – aukštos kokybės kompozitas. Laminatės yra gaminamos laboratorijoje ir kol tai įvyksta, pacientas vaikšto su laikinais dantukais. Estetinis plombavimas yra daromas tiesiai paciento burnoje ir rezultatas gaunamas per vieną dieną. Visgi, jo rezultato puoselėjimui būtina bent du kartus per metus atlikti burnos higieną. Estetinis plombavimas tarnauja nuo 5 iki 10 metų, priklausomai nuo priežiūros“, - teigs bendrosios praktikos gydytoja odontologė Rūta Abloževičienė.

Nors kompozitinės laminatės yra pažangus ir greitas būdas išgauti trokštamai šypsenai, visgi yra tam tikrų aplinkybių, dėl kurių pacientui reikėtų pasirinkti kitą kelią svajonių šypsenos link.

„Jeigu yra labai dideli dantų pažeidimai arba dantys nėra gyvi, tokiais atvejais rekomenduojami kiti gydymo metodai. Taip pat laminatės nerekomenduojamos, jei pas pacientą yra didelis dantų griežimo laipsnis. Tik jį išsigydžius galima galvoti apie kosmetines restauracijas. Netaisyklingas sąkandis signalizuoja, kad dantys yra ne savo pozicijose ir tada mes rekomenduojame pirmiausia išsitiesinti dantis ir tik tuomet galvoti apie kitas procedūras“, - tvirtins odontologė Ingrida Žiugždaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)