Apie savo ligą Arvydas Stonys nebijo kalbėti – jis drąsiai dalinasi savo istorija, atrastomis naujienomis, dalyvauja įvairiuose susitikimuose ir konferencijose. Žinomas vyras tikina, jog kad ir kokia kraują stingdanti yra vėžio diagnozė, negalima jos bijoti ir privalu domėtis visais galimais gydymo metodais, kurių šiai dienai yra išties daug.

Kaip rašoma pranešime spaudai, vienas jų Arvydo buvo atrastas žymaus Didžiosios Britanijos onkologo, Kembridžo universiteto profesoriaus Roberto J. Thomo kartu su didele mokslininkų komanda sukurtas specialus augalinis preparatas, kupinas polifenolinių junginių, kurie, vartojami reguliariai, padėjo garsiam iliuzionistui pažaboti ligą bei šiandien džiaugtis puikiais rezultatais.

„Šiai dienai jaučiuosi gerai ir džiaugiuosi naujienomis, kad mano liga traukiasi. Užsienyje atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad Glisono rodiklis, kuris parodo kiek yra piktybiškas vėžys, mažėja. Prieš du su puse metų buvo nustatytas Glisono rodiklis 7, o dabar nustatytas Glisono rodiklis 6, todėl nebereikia radikalaus gydymo. Be to, ligos regresiją parodė ir pakartotiniai MRT tyrimai bei nuolatinė PSA stebėsena“, - pasakojo pozityvumo nestokojantis A. Stonys.

Paklaustas, kas pasikeitė jo gyvenime išgirdus klastingą prostatos vėžio diagnozę, vyras atviravo, jog prireikė nemažai pastangų, jog pakeistų savo gyvenimo būdą, tačiau pasiekti rezultatai tik dar labiau skatina laikytis naujų įpročių, bei atsisakyti senųjų.

„Labai rūpinuosi savo sveikata ir savo gera savijauta, beveik nevalgau mėsos, sportuoju ir kasdien vartoju mokslininkų sukurtą specialų papildą po 3 kapsules 3 kartus per dieną. Prieš diagnozę gyvenimas buvo kitoks, niekur nereikėjo valdyti savęs, būdavo ir vakarėliai, ir tortas, ir tris kartus per dieną skaniai pagaminta mėsytė, o dabar pasikeitė faktiškai viskas - pasikeitė mityba, pasikeitė fizinis aktyvumas, stengiuosi kaip įmanoma daugiau judėti, mat anksčiau pakankamai sėslus gyvenimas būdavo. Be to, mąstymą irgi tvarkiausi savo, nes pozityvumo kartais pritrūkdavo. Ir tie pokyčiai, jie baisūs tada, kuomet esi priverstas juos daryti. Bet tik kol stovi ant to slenksčio, jį peržengus pamatai, kad pokyčiai jokių nepatogumų nesuteikia, gyvenimas tampa šiek tiek kitoks, bet jis toks pat įdomus ir efektingas“, - drąsiai teigia A. Stonys.

Vyras pripažįsta, jog laiku pagauta už uodegos onkologinė liga šiandien nebėra nuosprendis, mat medicina yra sparčiai pažengusi į priekį nei buvo prieš 20-30 metų. Arvydas ragina visus rūpintis savimi, daugiau judėti, vartoti papildomai įvairių polifenolių, neignoruoti profilaktinių programų, reguliariai lankytis pas šeimos gydytoją ir savimi rūpintis tol, kol nėra per vėlu, nes onkologinė liga gali užklupti kas trečią iš mūsų.

„Pirmas dalykas, kurį reikia suvokti, jog kieme jau XXI amžius ir vėžio diagnozė nebėra mirties nuosprendis. Mokslas yra pažengęs į priekį labai smarkiai, reikia domėtis, ieškoti įvairių naujų gydymo ir gyvensenos metodų. Dauguma atvejų vėžys yra suvaldomas, čia kaip su danties skausmu: jei lauksi nieko nedarydamas – dantį teks pašalinti, tačiau jeigu laiku susiimsi, tai dantį gali pavykti ir išsaugoti. Tas pats yra ir su vėžiu, savimi rūpintis reikia nuolatos, negalima į tai numoti ranka, nes vėžys yra klastinga liga, kai tu ją pajunti, dažniausiai jau būna per vėlu ir dėl to tenka sutelkti visas įmanomas jėgas keičiant mąstymą ir gyvenseną. Džiaugiuosi, kad žmonėms, kurie į mane kreipiasi, galiu patarti ir padėti“, - teigia A. Stonys.

Apie moksliškai įrodytos subalansuotos ir polifenoliais papildytos mitybos svarbą mūsų sveikatai ir kovai su užklumpančiomis ligomis šį sekmadienį kalbės ir žymiausi Lietuvos ir Europos profesoriai TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“. Daržovėse ir vaisiuose gausu fitocheminių medžiagų – polifenolių, kurie ne tik suteikia augalams spalvą, aromatą ir skonį, bet ir apsaugo žmogaus organizmo ląsteles nuo pažeidimų. Didžiosios Britanijos mokslininkai, atlikę klinikinius tyrimus su onkologiniais ligoniais, įrodė, kad granatų, brokolių, ciberžolės ir žaliosios arbatos kapsulės akivaizdžiai pagerina sergančių vėžiu gyvenimą, o suderinti skirtingų augalų polifenoliai ir koncentruoti į vieną kapsulę, dėl sinerginio jų poveikio sėkmingai slopina vėžio progresavimą, stiprina imunitetą ir veikia uždegiminius procesus.

„Tyrimo hipotezė buvo, jog jeigu šie produktai, turtingi polifenolinių junginių, gali saugoti žmogų kasdien, tai ir bus jų antivėžinė savybė. Tyrimas parodė, jog polifenolių ir kitų fitocheminių medžiagų turinčio preparato poveikis tikrai geras, tačiau susidūrus su pacientais, pamačiau, kad poveikis dar geresnis, nes jie ne tik vartojo papildą, bet ir pakeitė savo gyvenimo būdą“, - laidoje „Sveikatos medis“ kalbės Kembridžo universiteto profesorius, Benfordo ir Adenbruko ligoninių onkologas Robert J. Thomas, dalindamasis patarimais, kaip pakeisti gyvenimo būdą, kad užkirsti kelią grėsmingoms ligoms.

Mityba, kurioje gausu augalinių polifenolių, anot mokslininkų, padeda išvengti vėžinių susirgimų, senatvinės demencijos, artrito, širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimų rizikos. Lietuvoje viešėjęs vienas garsiausių Europos sveikatinimo mokslininkų, mitybos specialistas iš Didžiosios Britanijos Paul Clayton įrodė, jog subalansuota mityba ir natūralūs polifenoliai atitolina senatvę ir lėtines uždegimines ligas.

„Jeigu pažiūrėtume į maisto visumą, kuri mums yra prieinama šiandieną, aiškiai matytume, jog maistas yra kupimas druskos, cukraus, kalorijų, tačiau išsisėmęs viso kito. Žemas vitaminų, mikroelementų ir gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų vartojimas yra viena iš priežasčių, kas sukelia mums lėtinius uždegimus“, - apie mitybos svarbą organizmui laidoje kalbės mokslininkas P. Clayton.

Sveikas gyvenimo būdas ir polifenolių gausi mityba siejama su lėtesniu vėžio progresavimu - tam pritaria ir žymus Lietuvos profesorius, Santaros klinikų vidaus ligų centro vadovas Virginijus Šapoka. Daugybę metų rūpindamasis pacientų sveikata, medikas prašo visų mylėti save, sureguliuoti mitybą ir pasitelkti į pagalbą subalansuotus ir moksliškai patikrintus polifenolių gausius papildus, kurių dėka galima sumažinti cheminių vaistų poreikį ir užkirsti kelią grėsmingoms ligoms.

„Mityboje turi būti labai įvairių ir vaisių, ir daržovių, nes kiekvienas augalas yra turtingas skirtingų mūsų organizmui reikalingų medžiagų. Polifenoliai turi labai ryškų antioksidacinį poveikį, ir reaktyvias deguonies formas, kurios ir sukelia ląstelių žūtį, labai gerai antioksidantai sunaikina ir atstato mūsų ląstelės gyvybingumą. Tokiu būdu mes turim gražesnę odą, sveikesnius plaukus, turime energijos, raumenyną, nenykstantį taip greitai jeigu kartu ir sportuojam. Tai reiškia, jog mes turim gauti kiekvieną dieną pakankamą kiekį polifenolių“, - patarimus dalins profesorius V. Šapoka.

Kokia turi būti mityba, jog išvengtume onkologinių ligų, ką valgyti, jog netektų susidurti su lėtinėmis uždegiminėmis ligomis, kuo naudingos omega-3 riebalų rūgštys bei daugybę kitų naudingų sveikatai patarimų - jau penktą sezoną skaičiuojančioje medicinos laidoje „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas - sekmadienį, 15 val. tik per TV8!


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)