„Euroviziją“ laimėjo su sijonu scenoje pasirodęs šveicaras Nemo, paaiškėjo, kelintą vietą užėmė Silvester Belt
Аutoriai:
Paulina Taškutė
Raminta Lukošienė
Gintarė Urnikaitė
Kristina Kanevičiūtė
Žygimantas Gedvila
DELFI
Eurovizija 2024
FOTO: DELFI / Žygimantas Gedvila
Šeštadienio vakarą Malmės arenoje pasirodė 25 šalių atstovai, kurie kovojo dėl pergalės didžiulio dėmesio sulaukiančiame „Eurovizijos“ konkurse. Vakaro pabaigoje paaiškėjo, kas pelnė pagrindinį trofėjų – apdovanojimas keliauja į Šveicariją. Laimėtoju paskelbtas atlikėjas Nemo!
Visos karščiausios konkurso naujienos vienoje vietoje – ČIA.
Paaiškėjo, kad Silvester Belt užėmė 14 vietą, o daugiausia balsų gavo ir dėl nugalėtojo titulo varžėsi Kroatija, Šveicarija ir Prancūzija.
Pirmos penkios finalo vietos pasiskirstė taip: Šveicarija – 591 balai, Kroatija – 547 balai, Ukraina – 453 balai, Prancūzija – 445 balai, Izraelis – 375 balai.
68-asis „Eurovizijos“ konkursas šiemet vyko Švedijos mieste Malmėje. Po daugybės skandalų, Nyderlandų atstovo diskvalifikavimo, dėl nugalėtojo vardo varžėsi atlikėjai iš 25 šalių.
Dainų konkursą šiemet vedė Holivudo žvaigždė Malin Akerman ir legendinė „Eurovizijos“ veteranė Petra Mede.
Pirmajame pusfinalyje kelialapius į finalą iškovojo: Serbija, Portugalija, Slovėnija, Ukraina, Lietuva, Suomija, Kipras, Kroatija, Airija, Liuksemburgas.
Antrojo pusfinalio metu paaiškėjo, kad į didįjį finalą keliauja: Latvija, Austrija, Nyderlandai Norvegija, Izraelis, Graikija, Estija, Šveicarija, Sakartvelas, Armėnija.
Finale taip pat dėl pergalės kovojo konkurso šeimininkė Švedija ir didžiausiomis sumomis konkurso rengimą remiančios Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija bei Italija.
Šeštadienio popietę paaiškėjo, kad iš finalo diskvalifikuojamas Nyderlandų atstovas Joostas Kleinas, kuris atliko dainą „Europapa“.
Pranešta, kad Švedijos policija ištyrė vienos prodiuserių komandos narės skundą dėl incidento po Nyderlandų atstovo pasirodymo ketvirtadienio vakarą vykusiame pusfinalyje. Kol vyksta teisinis procesas, paskelbta, kad jam nederėtų toliau dalyvauti konkurse.
„Eurovizijos“ finalo akimirkos – galerijoje:
Dainų konkurso pradžioje ant Malmės arenos scenos pasirodė 25 šalys, tarp kurių, skambant legendinėms švedų dainoms, pasirodė ir Lietuvos atstovas Silvester Belt.
Tuomet, pasirodžius konkurso vedėjoms, buvo duotas startas balsavimui.
„Eurovizijos“ finalo eiga:
ŠVEDIJA. Marcus ir Martinus – „Unforgettable“
Šiemet už renginio įgyvendinimą atsakingai šaliai atstovaus dvynių duetas Marcus & Martinus.Broliai publikos širdis laimėjo pristatę dainą „Unforgettable“. Daina „Unforgettable“ parašyta Joy’aus Debo, Jimmy „Joker“ Thornfeldto ir pačių dvynių. Praėjusiais metais „Eurovizijoje“ nugalėjusiems švedams pagal konkurso taisykles iš karto numatyta vieta finale.
Marcusas ir Martinusas Gunnarsenai yra kilę iš Norvegijos, Elverumo. Broliai išgarsėjo sulaukę vos dešimties, kuomet tapo savo gimtinėje rengiamo konkurso „Melodi Grand Prix Junior“ nugalėtojais. Po šio laimėjimo jųdviejų gyvenimas pasikeitė. 2022 metais dvyniai surengė savo koncertinį turą Europoje ir norvegiškuose „Grammy“ apdovanojimuose laimėjo statulėlę.Vaikinai jau yra išleidę tris albumus, kurie sulaukė didžiulės sėkmės gimtinėje. 2017 metais šiuos brolius „Eurovizijos“ gerbėjai jau matė – duetas skelbė norvegų skirtus balsus kitoms šalims. Tuomet konkursas vyko Kijeve.
UKRAINA. alyona alyona ir Jerry Heil – „Teresa & Maria“
Ukraina į konkursą šiemet siunčia dviejų garsių šalies atlikėjų alyona alyona ir Jerry Heil duetą. Dainininkės atliks kūrinį Teresa & Maria“.
alyona alyona yra populiariausia moteris reperė Ukrainoje ir vietinės didelės leidybos kompanijos, su kuria sutartį yra pasirašiusi 2022 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtojai „Kalush Orchestra“, įkūrėja.
Jerry Heil taip pat neįtikėtinai populiari Ukrainos atlikėja, kurios vaizdo įrašai internete sulaukė milijoninių peržiūrų.
Daina „Teresa & Maria“, kurią duetas atliks konkurse, buvo parašyta siekiant priminti žmonėms, kad kiekvienas gali pasiekti didelių aukštumų ir kad „visos divos gimė taip pat, kaip kiti kaip žmonės“; pabrėžiant, kad mes visi pradedame nuo mažų dalykų ir kad mus apibūdina mūsų nuveikti darbai, veiksmai.
VOKIETIJA. Isaak – „Always On The Run“
„Always on the Run“ – tai vokiečių dainininko ir dainų autoriaus Isaak daina, atstovausianti Vokietijai 2024 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse. Įdomu tai, jog atlikėjui po laimėjimo atrankoje teko koreguoti dainos tekstą, mat jame buvo necenzūrinis žodis, o tai prieštarauja konkurso taisyklėms. Isaak kaip gatvės muzikantas savo muzikinę kelionę pradėjo būdamas vos 12 metų. Jis tobulino savo įgūdžius grodamas gitara, fortepijonu, ukulele ir būgnais. Būtent šiuo formavimosi laikotarpiu jis ne tik išugdė savo nepriekaištingą balsą, gilų ryšį su publika, bet ir iki menkiausių smulkmenų suplanuoja pasirodymų scenoje vaizdą.
Nors yra atsidavęs šeimos vyras, Isaak neslepia, kad jo gyvenimo pagrindas visuomet buvo muzika. Didžiulis lūžis jo karjeroje įvyko 2021 metais, kai atlikėjas laimėjo talentų šou „Show Your Talent“.
LIUKSEMBURGAS. Tali – „Fighter“
Tali yra atlikėja, vokalo mokytoja, muzikos pedagogė ir pirmoji Liuksemburgo „Eurovizijos“ dainų konkurso dalyvė per daugiau nei 30 metų.
Neseniai ji su savo muzikos grupe išvyko į Niujorką, kur koncertavo tokiose vietose kaip „RockWood Music Hall“, „Mercury Lounge“, „Arlene's Grocery“ ir „The Delancey“. 2021 m. ji išleido savo debiutinį EP „Lose You“. Tali šiuo metu kuria savo debiutinį albumą su nauja grupe „Blue Stripes“.
Be klestinčios popmuzikos ir dainų kūrimo karjeros, ji vaidino trumpametražiame nepriklausomame filme „Agua“, taip pat padarė sėkmingą karjerą teatre.
IZRAELIS. Eden Golan – „Hurricane“
„Eurovizijos“ dainų konkurse Švedijai atstovaus atlikėja Eden Golan su daina „Hurricane“. 20-metė TV šou „Hakochav Haba“ („Kita žvaigždė“) finale įveikė kitus tris kandidatus. Žiuri ir klausytojus ji sužavėjo sudainavusi „Aerosmith“ dainą „I Don't Want To Miss A Thing“. Po pergalės ji šią dainą atliko dar kartą ir skyrė ją Gazos Ruože laikomiems įkaitams ir jų šeimoms.
Tik vėliau nuspręsta, su kokia daina atlikėja pasirodys „Eurovizijos“ scenoje. E. Golan gyvena Tel Avive. Žiniasklaidos pranešimais, didžiąją savo vaikystės dalį ji praleido Rusijoje, tačiau prieš dvejus metus grįžo atgal į Izraelį.
Kai kuriose šalyse, taip pat socialiniuose tinkluose, pasigirdo balsų, reikalaujančių dėl Gazos karo pašalinti Izraelį iš šių metų konkurso.Suomijoje, Islandijoje ir kitose valstybėse, be to, būta raginimų boikotuoti renginį. Tačiau „Eurovizijos“ organizatoriai buvo nusiteikę prieš Izraelio pašalinimą iš konkurso. Anot jų, renginys turi likti apolitiškas. Nors po Rusijos invazijos į Ukrainą organizatoriai 2022 m. paskelbė, kad agresorės atlikėjų „Eurovizijoje“ nebus. Rusija nedalyvaus ir šiais metaus.
LIETUVA. Silvester Belt – „Luktelk“
Šiemet Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovauti išrinktas 26-erių Silvestras Beltė, kurio sceninis pseudonimas – Silvester Belt. Jis į konkursą vyksta su lietuviška daina „Luktelk“. Atlikėjas gimė Kaune. Baigė Vestminsterio universitetą Londone, kur studijavo komercinį muzikos atlikimą. 2010 m. dalyvavo Vaikų „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje. Atlikęs dainą „Pi-pa-po“ pateko į finalą. Lietuvoje muzikinių projektų gerbėjai jį galėjo išvysti „X Faktoriuje“, „Lietuvos balse“.
Lietuvą vaikinas tikino palikęs dėl itin svarbios priežasties. Prieš televizijos kameras jaunuolis drąsiai prabilo apie netradicinę orientaciją, dėl kurios gimtinėje jautėsi svetimas. „Prasidėjo problemos dėl orientacijos. Pradėjau klausti savęs, kokie žmonės man patinka. Žinojau, kad Lietuvoje apie homoseksualumą, homoseksualus kalba visiškai nepozityviai. Kai kurie žmonės keistai į mane žiūri, dėl to prasidėjo depresinės nuotaikos. Norėjosi bėgti nuo savęs. Galvojau, kad išvažiavimas padės pradėti kitą gyvenimo etapą", – kalbėjo tuomet 20-metis projekto „X Faktorius" dalyvis.
Silvestras džiaugiasi, kad depresija – jau praeityje ir nuo savęs jis daugiau nebebėga. Atlikėjas patikino, kad daina „Luktelk“ yra visiškas jo charakterio atspindys.
ISPANIJA. Nebulossa – „Zorra“
Ispanijai šiemet atstovauja Nebulossa su daina „Zorra“. Synt-pop duetas yra kilęs iš lietuviams puikiai pažįstamo kurorto – Alikantės. Vokalistė Mery Bas ir sintezatoriaus virtuozas Markas Dasoussa nugalėjo išankstinėje Ispanijos atrankoje į „Euroviziją“, festivalyje „Benidorm Fest“. Dueto daina „Zorra“ ištisas savaites laikėsi šalies topų viršūnėse. Taip pat tapo antru pagal populiarumą hitu, kurį visame pasaulyje siuntėsi daugiausia interneto vartotojų. Dainos žodžiai – autobiografiniai. Jie tapo savotiška saviterapija Mery, norėjusiai atsikratyti diskriminacijos pojūčio, kurį jautė išsireikšdama savo laisvą sielą. Muzikinę karjerą ji pradėjo sulaukusi 50-ies. Ji skatina žmones išsilaisvinti iš visuomenės klijuojamų etikečių ir švęsti savo tapatybę bei laisvę.
ESTIJA. „5Miinust“ ir „Puuluup“ – „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“
Estijai šiemet atstovauja specialiai „Eurovizijos“ dainų konkursui susijungusios grupės „5MIINUST“ ir „Puuluup“ su kūriniu „(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi“. Jau šešerius metus grupė „5MIINUST“ yra itin svarbi dalis šios šalies popmuzikos scenoje. Tuo tarpu „Puuluup“ – tarptautinių apdovanojimų pelnęs duetas, folkloro muziką tiekiantis su zombišku prieskoniu. Nepaisant žanrų skirtumų, abiejų grupių muzikiniai kraštutinumai susilieja tarpusavyje ir skamba sklandžiai. „5MIINUST“ save vadina ugninga šios kolaboracijos jėga, o jų kolegos kūriniui išskirtinumo suteikia retai girdimos medinės lyros skambesiu.
AIRIJA. Bambie Thug – „Doomsday Blue“
Airijai šiais metais konkurse atstovaus atlikėja bei dainų autorė Bambie Thug (Bambie Ray Robinson) su daina „Doomsday Blue“. Muzikos žvaigždė teigia, kad daina yra apie širdies skausmą, apgaulę ir nelaimingos meilės skausmą, apibūdina ją kaip „sprogstančią“ ir „sunkią“, bet taip pat „saldžią“ ir „kilusią iš sielos gelmių“. Bambie Thug savo muzikai yra sugalvojusi net atskirą terminą – „ouija-pop“.
Dar būnant vaiku, Bambie buvo diagnozuotas ADHD. Šiuo metu ji gyvena Rytų Londone, priklauso LGBTQ+ bendruomenei ir įvardija save „jie“.
Laisvalaikiu atlikėja kartais dirbdavo vakarėlių princese neįgaliems vaikams skirtuose renginiuose, anksčiau turėjo „OnlyFans“ paskyrą ir ten skelbė savo pornografines nuotraukas.
Dainininkė praktikuoja neopagonišką raganavimą, apraiškų magiją. Raganavimas padarė didelę įtaką Bamby Thug muzikai, jos kuriamose dainose yra užkoduotas ne vienas mistinis simbolis.
LATVIJA. Dons – „Hollow“
Latviją reprezentuoja atlikėjas Dons su daina „Hollow“. Dons – Latvijos poproko ikona ir bene daugiausiai apdovanojimų per pastarąjį dešimtmetį pelnęs atlikėjas. Baladė „Hollow“ buvo sukurta kartu su airių dainų autoriumi ir prodiuseriu Liamu Geddesu bei amerikiečių dainų autore Kate Northrop. Iš pradžių ši daina buvo išleista latvių kalba. Dainininkas įkvėpimo semiasi iš sielą virpinančių melodijų, o kuriant šią dainą visi bendražygiai jautė – bus kažkas ypatingo. Savo koncetuos Dons rengia didžiausiose arenose ir net stadionuose. Jis jaučiasi laimingas, kad gali stovėti prieš minias žmonių ir skleisti savo magiją.
GRAIKIJA. Marina Satti – „Zari“
Graikai atstovauti šaliai „Eurovizijoje“ išsirinko atlikėją Mariną Satti su daina „Zari“. Pripažinta dainininkė ir dainų autorė savo šaliai atstovauja per 50-ąsias Graikijos dalyvavimo „Eurovizijos“ dainų konkurse metines. Per savo karjerą ji išvystė unikalų skambesį, kur susipina skirtingos muzikinės tradicijos, su kuriomis ji užaugo. Jos dainose girdisi graikų, arabų ir Balkanų tradicinio skambesio. Marina Graikijai atstovavo ir EBU „Euroradio Jazz Orchestra" koncerte, kur pristatė Peterio Herbolzheimerio kūrinius. Taip pat dainavo John F. Kennedy centre Vašingtone vykusiame „World Jazz Nonet“ koncerte. 2022 m. gegužę Marina išleido pirmąjį albumą „Yenna“, o 2023 m. eksperimentavo pristatydama trumpametražį dokumentinį filmą „Flabouro“ ir dainą–komentarą „Tucutum“ apie Balkanų trapo muziką, kuris tapo virusiniu.
DIDŽIOJI BRITANIJA. Olly Alexander – „Dizzy“
Oliveris Aleksandras Thorntonas, geriau žinomas Olly Alexander vardu, yra anglų dainininkas, LGBT+ aktyvistas. Jis išgarsėjo kaip pagrindinis popmuzikos grupės „Years & Years“ vokalistas. Šiuo metu jis mėgaujasi šlove kaip solo atlikėjas. Olly Alexanderis ir toliau išlieka viena ryškiausių šiuolaikinės popmuzikos žvaigždžių pasaulyje – jis ne tik sėkmingų dainų, populiarių hitų autorius, bet ir aktorius bei mados ikona. Per savo karjerą atlikėjas yra bendradarbiavęs su tokiomis muzikos legendomis kaip seras Eltonas Johnas, Kylie Minogue ir „Pet Shop Boys“.
Per įvairius interviu ir labdaros kampanijas Alexanderis propagavo saugesnį seksą ir ŽIV patikrą bei iniciatyvas prieš LGBT patyčias. Jis taip pat atvirai kalbėjo apie savo kovą su depresija, savęs žalojimu, valgymo sutrikimais ir nerimu nuo 13 metų amžiaus. Jis neslepia, jog yra homoseksualus ir 2017 m. pristatė BBC dokumentinį filmą, nagrinėjantį ryšį tarp buvimo gėjumi ir psichinės sveikatos sutrikimų vystymosi. Jame jis atviravo apie savo kovą su bulimija.
„Dainą parašiau praėjusią vasarą su Danny L Harle, pradėjome nuo žodžio „Dizzy“, nes jis man tiesiog šovė į galvą ir man patiko. Mąsčiau apie linksmus dalykus, dėl kurių gali svaigti galva, ir prisimenu, kaip sakiau „svaigsta nuo bučinių“, todėl daina yra apie tai, kaip jausti tokį intensyvų emocijų bangavimą žmogui, kuris visiškai apverčia tavo pasaulį aukštyn kojomis“, – apie eurovizinę dainą „Dizzy“ pasakojo Olly Alexander.
NORVEGIJA. „Gåte“ – „Ulveham“
Norvegijai šiemet atstovauja grupė „Gåte“ su daina „Ulveham“. Ši grupė į aukštumas norvegų muzikinėje padangėje prasiveržė dar 2000-ųjų pradžioje. Unikalus tradicinės norvegų liaudies ir roko muzikos derinys iš rūsio, kur anksčiau repetuodavo, juos iškėlė į didžiausias pasaulio scenas. „Gåte“ pardavė daugiau nei 100 000 albumų, pateko tiesiai į „VG-lista“ sąrašo viršūnę ir 2002 m. laimėjo „Spellemann“ „Metų naujoko“ statulėlę. Vis dėlto visuomenės numylėta ir kritikų pripažinta grupė ryžosi net 12 metų pertraukai, o 2017 m. ir vėl sugrįžo į sceną. Tačiau ši pertrauka jiems nesutrukdė ir „Gåte“ vėl žaibiškai išpopuliarėjo.
ITALIJA. Angelina Mango – „La noia“
Italijai šiemet atstovauja atlikėja Angelina Mango su daina „La noia“. Atlikėja gali pasigirti 4 platininiais ir 2 auksiniais įrašais bei sausakimšomis koncertų salėmis. Aukščiausiame populiarumo taške ji atsidūrė 2023 m. Kaip ir „eurovizinė“ daina, taip ir kiti jos kūriniai pasižymi išskirtiniu muzikos stilių mišiniu. Čia susilieja itališkas ir amerikietiškas repas, R&B ir instrumentinė muzika. Savo dainose dainininkė ir dainų autorė gvildena jai aktualius klausimus ir temas, tokias kaip Z kartai būdingi nerimo sutrikimai, meilė, laisvės poreikis ir šeimos vertybės. Angelina Mango mylima savo gerbėjų ir socialiniuose tinkluose, daugybę sekėjų turi paauglių pamėgtame „TikTok“.
SERBIJA. Teya Dora – „Ramonda“
Serbijai šiemet atstovauja Teya Dora su daina „Ramonda“. Šiuolaikinę popmuziką atlikėja derina su Balkanų tradicijų įtaka bei nuoširdžiais dainų žodžiais. Šis nepaprastas junginys sulaukė pripažinimo tarp milijonų pasaulio melomanų. Neseniai ji buvo pripažinta daugiausiai klausytojų „Spotify“ platformoje Balkanuose sulaukusia atlikėja. Jos įrašai išklausyti daugiau nei 3 milijonus kartų. Netekusi tėvo ir patyrusi daugybę asmeninių išgyvenimų, visuomenę atlikėja įkvepia atsparumu ir viltingu požiūriu į gyvenimą.
SUOMIJA. Windows95man – „No Rules!“
Atstovauti Suomijai konkurse siunčiama grupė „Windows95Man“ su daina „No rules!“.Atrankos į „Euroviziją“ nugalėtojai neslėpė, kad ši pergalė jiems visiškai netikėta, kadangi favorite iki šiol buvo laikyta atlikėja Sara Siipola su kūriniu „Paskana“. Juolab, kad „Windows95Man“ sulaukė mažiausiai įvertinimų iš komisijos. Tad duetą, kurio lyderis – atlikėjas Henri Piispanen, į konkursą išsiuntė televizijos žiūrovai.
Nors nostalgiškas grupės pavadinimas skamba itin originaliai, paaiškėjo, kad „Windows95Man“ kertasi su „Eurovizijos“ taisyklėmis, kuriose aiškiai rašoma, jog ant scenos negali būti reklamuojamas joks prekinis ženklas. Atstovų Suomijai atveju, grupė prisistato panaudodama didžiulį „Windows“ operacinės sistemos logotipą. Tad priimtas sprendimas šio įvaizdžio konkurso scenoje atsisakyti. Taip pat turės keistis ir dueto pavadinimas. „Nuo dabar prasidės didysis darbas. Jau pradėkime galvoti apie grupės pavadinimą. Beje, kad ir ką sakytų užrašas ant marškinėlių, jūsų charakterio tai nepakeis“, – paaiškėjus nugalėtojams komentavo vienas komisijos narių. Konkurso aistruoliai iš viso pasaulio nepraleido progos padiskutuoti apie suomių pasirinkimą. Daug kam šis numeris – šmaikštus, netikėtas, tačiau ne vienas komentatorių tikina, kad tokios šventės „Eurovizijos“ scenoje ir laukia.
PORTUGALIJA. Iolanda – „Grito“
Iolanda Costa, žinoma kaip iolanda (stilizuota visomis mažosiomis raidėmis), yra portugalų dainininkė ir dainų autorė.
Iolanda gimė 1994 m. Figueira da Foz mieste. Nuo mažens ji puoselėjo didžiulę aistrą muzikai, o jos pašaukimas neliko nepastebėtas ir tėvams, kurie išsiuntė ją mokytis muzikos į muzikos mokyklą Pombalyje, o vėliau – į konservatoriją. Būdama 17 metų ji persikėlė į Lisaboną, kur baigė komunikacijos mokslus. Atlikėja koncertuodavo baruose irdalyvavo nacionaliniuose talentų konkursuose, tada persikėlė į Londoną, kur studijavo dainų kūrimą Britanijos ir Airijos šiuolaikinės muzikos institute, Sasekso universitete.
ARMĖNIJA. „Ladaniva“ – „Jako“
Armėnijai šiemet atstovauja grupė „Ladaniva“ su daina „Jako“. Duetą sudaro vokalistė Jaklin Baghdasaryan ir prancūzų multiinstrumentalistas Louis Thomas. Dueto dainose – ritmų įvairovė: čia galima išgirsti nuo tradicinių Balkanų melodijų iki džiazo ir regio. Jų kuriama muzika peržengia sienas – tradicinės armėniškos melodijos praturtinamos kelionėse po Lotynų Ameriką, Afriką ir Reunjono salą atrastomis muzikinėmis idėjomis. 2019 m. susibūręs duetas „Ladaniva“ visuotinio pripažinimo sulaukė su hitu „Vay Aman“ (2020 m.), kuriame atsiskleidė jų novatoriškas požiūris į muziką. Grupė 2023 m. Prancūzijos leidybinėje kompanijoje „Pias“ išleido debiutinį albumą.
KIPRAS. Silia Kapsis – „Liar“
Kiprui šiemet atstovauja Silia Kapsis su daina „Liar“. Silia – kipriečių ir graikų kilmės dainininkė, gimusi ir užaugusi Australijoje, Sidnėjuje, kur irgi yra garsi pramogų industrijoje. Ji yra Australijos jaunimo scenos menų trupės „AYPAC“ pagrindinė vokalistė, ne kartą dainavusi daugelyje aukšto lygio renginių visame pasaulyje. 2022 m. ji išleido debiutinę dainą „Who Am I?“, kurią parašė ir sudainavo būdama 12 metų. Kiti singlai „No Boys Allowed“ ir „Disco Dancer“ pasirodė 2023 m. Silia dirbo su pasaulinio garso choreografais ir buvo atrinkta į „ImmaBeast Dance Company“ Los Andžele, taip pat šoko su Stephenu tWitch Bossu laidoje „The Jennifer Hudson Show“.
ŠVEICARIJA. Nemo – „The Code“
Šveicarijai šiemet atstovauja atlikėjas Nemo su daina „The Code“. Nemo gimė 1999 m. mažame Šveicarijos miestelyje. Jis nuo mažens groja smuiku, fortepijonu ir būgnais. Nemo išgarsėjo per naktį, kai 2016 m. uždainavo radijo „SRF Virus“ laidoje . Šis jo pasirodymas žaibiškai išplito žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose. Vėliau atlikėjas išleido du EP, iš kurių net 7 dainos atsidūrė Šveicarijos topų viršūnėse. 2020-ieji Nemo tapo pokyčių metais. Tada jis pradėjo rašyti ir prodiusuoti kūrinius kitiems atlikėjams bei leisti dainas anglų kalba. Savo kūryboje kūrėjas nagrinėja tokias temas kaip lytinė tapatybė, psichinė sveikata ir vietos šiame pasaulyje paieškos.
SLOVĖNIJA. Raiven – „Veronika“
Slovėnijos atstovė Raiven apibūdinama kaip „muzikos alchemikė“. Ji garsėja kaip mecosopranas, dainų autorė bei atlikėja, arfininkė.
Raiven į konkursą patekti bandė ne vienerius metus. 2021 metais moteris su daina „Volkovi“ laimėjo garsųjį Slovėnijos muzikos festivalį „Popevka“.
Ji žinoma ir operos scenoje, ir teatre, o Liublianos muzikos akademijoje yra įgijusi magistro laipsnį, tyrinėdama elektrooperos žanrą.
Pasak Raiven, daina „Veronika“ įkvėpta garsios grafienės istorijos, kuri buvo pirmoji moteris, nuteista už raganavimą Slovėnijoje. Pranešama, kad ji buvo nužudyta savo uošvio įsakymu dėl žemesnio statuso ir jo nepritarimo jos santuokai su sūnumi.
KROATIJA. Baby Lasagna – „Rim Tim Tagi Dim“
Kroatijai šiemet atstovauja „Baby Lasagna“ su daina „Rim Tim Tagi Dim“. Išskirtinį projektą sukūrė dainininkas ir dainų autorius Markas Purišičius. Jo požiūris į muziką tautiečius žavi laisvumu. Kūrėjas nevengia humoristinių, neįpareigojančių tekstų. Kurdamas pasitelkia, jo nuomone, nuspėjamus aranžuotės standartus, tačiau kūriniais stengiasi perteikti gilesnes žinutes apie aplinkos problemas. „Baby Lasagna“ misija – linksminti, o tuo pačiu atkreipti dėmesį į socialinius ir dvasinius visuomenės iššūkius.
SAKARTVELAS. Nutsa Buzaladzė – „Firefighter“
Sakartvelui šiemet atstovauja Nutsa Buzaladzė su daina „Firefighter“. Ši atlikėja iš Tbilisio dalyvavo ir nugalėjo daugelyje įvairių konkursų.Tarp pasiekimų – 2023 m. „American Idol“ televizijos šou, kur ji duetu su Kylie Minogue atliko kūrinį „Can't Get You Out Of My Head“. 2019 m. Nutsa išleido debiutinį albumą pavadinimu „Nutsa22“, kuriame skamba ne tik gruzinų, bet ir anglų kalba. Na, o į muzikos aukštumas ji prasiveržė su hitu „Gelodebi“. Pristačiusi šią dainą ji ėmėsi gastrolių po šalį su gyvo garso grupe. Nutsa save apibūdina kaip motyvuotą, aktyvią, energingą merginą, kuri yra tikra itin darbšti, gal net linkusi į darboholizmą. Tačiau tiktai dėl to, kad be galo myli savo veiklą.
PRANCŪZIJA. Slimane – „Mon Amour“
Prancūzijai šiemet atstovauja atlikėjas Slimane su daina „Mon Amour“. Savo karjerą pradėjęs Paryžiaus fortepijono baruose šiandien jis rengia turus po sausakimšas koncertines arenas. Slimaneo yra puikus talento, aistros ir atkaklumo pavyzdys. 2016 m. nugalėjęs projekte „The Voice“, jis išpopuliarėjo žaibiškai. Iš viso jis yra pardavęs per 2 milijonus albumų, pelnęs 5 muzikos apdovanojimus, o jo įrašai „Youtube“ kanale yra peržiūrėti bent 2 milijardus kartų. Socialiniuose tinkluose Slimane seka apie 7 milijonai sekėjų. Dainos „Mon amour“ žodžius jis kūrė su neišskiriamais savo partneriais Yaacovu ir Meiru Salah, su kuriais muzikuoja nuo 15 metų.
AUSTRIJA. Kaleen – „We Will Rave“
Austrijai šiemet atstovauja Kaleen su daina „We Will Rave“. Ši atlikėja tvirtina muzikos pasauliui esanti neabejinga nuo pat gimimo. Esą vos pradėjusi vaikščioti, pademonstravo ir pirmuosius šokio judesius. Be galo mėgdavo įvairias muzikines laidas, kurių metu neatsitraukdavo nuo televizoriaus ir šokdavo. Būdama septynerių mažoji reiverė laimėjo pirmąjį nacionalinį šokių čempionatą.
Iš viso ji yra dalyvavusi daugiau nei 100 nacionalinių ir Europos čempionatų bei 5 pasaulio čempionatuose. 2021 m. Kaleen užėmė Ispanijos ir Bulgarijos jaunimo „Eurovizijos“ dainų konkurso kūrybos vadovės pareigas, o 2022 m. – Ispanijos kūrybos vadovės ir visos produkcijos režisierės. 2023 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse Liverpulyje ji padėjo Austrijai, Armėnijai, Vokietijai ir Gruzijai rengti sceninius pasirodymus. Na, o dabar jai pačiai atėjo eilė atsidurti dėmesio centre.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.