1. KIPRAS
Kiprui 2019 m. Eurovizijos dainų konkurse atstovaus atlikėja Tamta. Ji atliks dainą „Replay", kurią prodiusavo Alexas P. Pasirodymo pastatymui vadovaus žinoma meninė režisierė ir choreografė Sacha Jean-Baptiste. Tamtos daina bus išleista vėliau, rašoma eurovision.tv.
Ši laida dar labiau padidino jos populiarumą ir išgarsino ją abiejose šalyse ir dar Kipre. Tamta atliko savo kūrinius daugybėje festivalių, klubų ir muzikos renginių visame pasaulyje – nuo Gruzijos iki Australijos. Be to, ji bendradarbiavo su žinomiausiais pasaulio atlikėjais ir prodiuseriais – tokiais kaip Alexas P., Yacoubas Rami, Dimitrisas Kontopoulosas, „Gravitonas", Mikolasas Josefas, Mihai Traistariu, Helena Paparizou ir Sakisas Rouvasas. Tamta turi daug gerbėjų Graikijoje, Kipre, Gruzijoje ir kitose šalyse.
2. JUODKALNIJA
Juodkalnijai Tel Avive atstovaus grupė „D mol" su daina „Heaven" Kelias dienas pirmavusi gerbėjų apklausose, grupė „D mol" sugebėjo užkariauti ir Juodkalnijos publikos širdis.
Galiausiai žiūrovai Juodkalnijoje turėjo balsuoti siųsdami SMS pranešimus ir galutinai nuspręsti, kas atstovaus jų šaliai 64-ajame Eurovizijos dainų konkurse.
Bilietai į Tel Avivą atiteko grupei „D mol". Renginio metu transliuotojas RTCG padovanojo kelionę į Tel Avive vyksiantį Eurovizijos dainų konkursą vienam iš žiūrovų, dalyvavusių SMS balsavime. Dainą „Heaven", kuri iš pradžių vadinosi „Ti", sukūrė Dejanas Božovićius, o žodžius jai parašė Aleksandaras Miličićius, skelbiama eurovision.tv.
Grupę „D mol" sudaro šeši nariai. Apie grupę neatskleidžiama daug informacijos, nes tai bus jos debiutas tarptautinėje scenoje. Tikimasi, kad per ateinančias savaites pasirodys daugiau informacijos apie šią grupę.
Po Serbijos ir Juodkalnijos atsiskyrimo, joms tapus dviem atskiroms valstybėms, Juodkalnija debiutavo Eurovizijos scenoje 2007 m. Iš dešimties iki šiol konkurse Juodkalnijai atstovavusių dalyvių į konkurso finalą pateko tik du – 2014 ir 2015 m. Pernai Vanja Radovanovićius pusfinalyje atsidūrė 16-oje vietoje su kūriniu „Inje". Reikės palaukti iki pirmojo pusfinalio, kuris įvyks gegužės 14 d., kad pamatytume, ar šiemet Juodkalnija trečią kartą pateks į finalą.
3. SUOMIJA
Suomijai 2019 m. Eurovizijos dainų konkurse atstovaus atlikėjas Darude kartu su dainininku Sebastianu Rejmanu. Darude yra vienas iš sėkmingiausių šių laikų suomių atlikėjų, žinomas ir pasaulio muzikos arenoje – jis yra viena iš ryškiausių šokių muzikos žvaigždžių.
Atlikėjas vadinamas „didžiausiu Suomijos muzikos eksportu", jis yra gavęs nemažai prestižinių apdovanojimų, tokių kaip 3 suomių „Grammy" apdovanojimai, o kur bekeliautų – mojuoja „siniristilippu" (Suomijos vėliava su mėlynu kryžium). Darude yra rengęs pasirodymus didžiausiuose festivaliuose ir garsiausiuose klubuose visame pasaulyje. Vienas iš didžiausių jo kaip didžėjaus pasirodymų ko gero yra Naujųjų metų renginys Helsinkyje, kur jis pasitiko 2017-uosius metus kartu su 100 tūkst. žiūrovų. Tai buvo vienas iš Suomijos nepriklausomybės 100-mečiui skirtų renginių.
Būtent tai, kad per visus pasirodymus didžėjus pabrėžia, kad yra iš Suomijos, ir paskatino jo gimtąją šalį paprašyti jo atstovauti Suomijai 2019 m. Eurovizijos dainų konkurse. Darude atliks tautos išrinktą dainą „Look Away" kartu su vokalistu Sebastianu Rejmanu, kuris ir sukūrė šią dainą.
Daugybe talentų išsiskiriantis S. Rejmanas yra ne tik muzikantas, bet ir aktorius. Jis yra žinomas kaip grupės „The Giant Leap" narys ir kaip vieno iš populiariausių Suomijos draminių serialų „Syke" aktorius. Darude gerbėjai visame pasaulyje susipažins su S. Rejmano balsu – jis įdainuos Darude „Moments of a Lifetime" kūrinius. Charizmatiškasis S. Rejmanas papildys Darude pasirodymą ir įkvėps jam naujos gyvybės ir energijos.
4. LENKIJA
Lenkijai 2019 m. Eurovizijos dainų konkurse atstovaus grupė „Tulia", Tel Aviva ji atliks dainą „Fire of Love" („Pali się"). Šios grupės pradžia laikytina 2017 m. spalio mėn., kai „Depeche Mode" oficialiame savo gerbėjų puslapyje paskelbė įdomią folklorinę savo didžiausio hito „Enjoy the Silence" versiją.
Labai greitai po šio renginio buvo išleistas debiutinis grupės albumas, kuris gavo tris prestižinius apdovanojimus Lenkijos nacionaliniame dainų festivalyje Opolėje. Po to „Tulia" pasirodė 2018 m. Sopoto festivalyje ir 2018 m. „Lato z Radiem" festivalyje Gdynėje. Debiutinis „Tulia" albumas Lenkijoje jau tapo platininiu. Dvigubame albume yra 20 kūrinių, 7 iš kurių – originalios kompozicijos, atskleidžiančios meninį grupės potencialą. Albume figūruoja tokios lenkų superžvaigždės, kaip Kasia Kowalska ir Marcinas Wyrostekas.
Lapkričio 23 d. buvo išleistas penktas „Tulia" singlas „Pali się". Dainą įkvėpė vienas iš gražiausių pastarojo meto lenkų filmų – Paulo Pawlikowskio „Šaltasis karas". „Tulia" vokalistės yra Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka ir Tulia Biczak. Šios jaunos, bet patyrusios atlikėjos dainuoja unikaliu lenkų folkloro stiliumi, vadinamu „śpiewokrzyk" („rėkiantis dainavimas").
5. SLOVĖNIJA
Slovėnija savo atstovą į Euroviziją išrinko sostinėje Liublijanoje įvykusiame nacionalinės atrankos finale EMA („Evrovizijska Melodija"). Gegužę į Tel Avivą vyks duetas Zala Kralj & Gašperas Šantlas su daina „Sebi". Šių metų nacionalinės atrankos renginį vedė Ajda Smrekar.
Iki bendradarbiavimo abu atlikėjai turėjo patirties muzikoje – Zala perdainuodavo kitų atlikėjų kūrinius ir kūrė originalias dainas, Gašperas grojo gitara ir kūrė muziką. Atlikėjų teigimu, jų projektas stiprus tuo, kad jiedu sugeba kurti dainas ir jas atlikti vienas kitam.
Slovėnija „Eurovizijos" dainų konkurse Pirmą kartą Eurovizijos dainų konkurse Slovėnija dalyvavo 1993 m. 1995 ir 2001 m. Slovėnija pakilo į 7 vietą – tai geriausias iki šiol pasiektas šios šalies rezultatas. Nuo 2004 m., kai atsirado pusfinalis, Slovėnija į didįjį finalą sugebėjo pakliūti penkis kartus. 2019 m. gegužės 14 d. vyksiančiame Eurovizijos dainų konkurse Tel Avive Slovėnijos atstovai dainuos pirmojoje pirmojo pusfinalio dalyje.
6. ČEKIJA
Šiuo metu grupę sudaro Albertas Černý (pagrindinis vokalas, gitara), Jeronýmas Šubrtas (bosinė gitara ir klavišiniai) ir Antonínas Hrabalas (mušamieji). Albertas Černý gimė 1989 m. vasario 17 d. Čekijos plieno gamybos mieste Třinec, esančiame Slovakijos – Lenkijos pasienyje. Albertas kuria muziką ir žodžius „Lake Malawi" dainoms (jis taip pat kūrė dainas ir savo ankstesnėje grupėje „Charlie Straight"). Jis yra gavęs keturis Čekijos muzikos akademijos „Anděl" apdovanojimus, du „Slavík" apdovanojimus ir MTV apdovanojimą.
7. VENGRIJA
Vengrijos nacionalinėje atrankoje „A Dal 2019" dėl dalyvavimo Eurovizijos dainų konkurse laimėjo Joci Pápai. Po trijų preliminarių atrankų, dviejų pusfinalių ir nacionalinio finalo atstovauti Vengrijai išrinktas Eurovizijos veteranas, kuris Tel Avive atliks dainą „Az én Apám". Į „A Dal 2019" filmavimus televizijoje pakliuvo trisdešimt atlikėjų, o finale jų liko tik aštuoni.
Joci Pápai yra ne tik gabus dainininkas, bet ir kuria dainų muziką bei žodžius ir yra išleidęs du albumus – 2005 ir 2017 m. Šių metų dainoje „Az én apám" jis apdainuoja savo santykius su tėvu. Vengrija Eurovizijos dainų konkurse Eurovizijos dainų konkurse Vengrija dalyvauja nuo 1994 m.
Tais metais šaliai atstovaujanti Friderika Bayer su daina „Kinek Mondjam El Vétkeimet?" užėmė ketvirtą vietą. Pernai Vengrijai atstovavo metalo grupė AWS, kurios ugningas pasirodymas užtikrino Vengrijai vietą Eurovizijos finale Lisabonoje. Šiemet Vengrija dalyvaus pirmajame pusfinalyje gegužės 14 d.
8. BALTARUSIJA
Kaip atlikėja, ZENA gali pasigirti gana solidžiu muzikiniu repertuaru. Ji yra išleidusi daugiau nei 20 dainų ir 10 vaizdo klipų. „Eurovizijos" scenoje ZENA tikrai nėra naujokė. 2015-aisiais ji tapo vaikų „Eurovizijos" dainų konkurso finalininkė, o 2016-aisiais laimėjo trečią vietą.
Pernai ZENAI buvo pasiūlyta būti viena iš Minske vykusio vaikų „Eurovizijos" dainų konkurso vedėjų. ZENA yra tikra socialinių tinklų žvaigždė. Jos „Instagram" paskyrą yra užsiprenumeravę daugiau nei 93 tūkst., o „YouTube" puslapį – 48 tūkst. gerbėjų. Pastarojo peržiūros jau viršija 15 mln. Laisvalaikiu ZENA mėgsta šokti ir piešti.
9. SERBIJA
Atlikusi dainą „Write to Me", ji laimėjo trečią vietą 2007-ųjų vaikų „Eurovizijoje". 2008-aisiais Nevenai teko dalyvauti Batipaljos mieste, Italijoje, surengtame festivalyje. Čia ji buvo pripažinta geriausio balso savininke ir apdovanota sidabro medaliu. Pastarąjį įteikė pats Italijos prezidentas Giorgio Napolitano. 2009-aisiais ši Serbijos dainininkė tapo Cherceg Novyje, Juodkalnijoje, vykusio festivalio „Suncane Skale" laimėtoja.
2010-aisiais N. Božovic buvo pripažinta geriausia debiutante Vrniačka Banioje (Serbija) vykusiame festivalyje ir atsidūrė tarp konkurso „The Voice of Serbia" pirmojo sezono finalistų. Didžiosios „Eurovizijos" scenoje Nevena pirmą kartą pasirodė 2013-aissiais, kaip viena iš grupės „My 3" narių.
Pirmajame pusfinalyje kūrinį „Ljubav Je Svuda" atlikęs kolektyvas liko 11-as. Nevena Božovic buvo viena iš žiuri narių, kai teko spręsti, kas atstovaus Serbijai 2015-ųjų metų „Eurovizijoje". 2007-aisiais dainininkei teko garbė dalyvauti Baltarusijoje organizuojamame festivalyje „Slavianskij Bazar". Čia ji iškovojo trečią vietą.
10. BELGIJA
Eliotas bendravimo su dainos autoriumi pradžią prisimena štai kaip: „Pierre'as pakvietė mane į savo namus Lježe. Aš supažindinau jį su savo patirtimi ir turimais lūkesčiais. Gitarą pirmą kartą į rankas paėmiau būdamas 7-erių. Po poros muzikos teorijos studijų metų susiformavo mano skonis. Ypač pamėgau anglišką popmuziką ir melancholiškas dainas.
Pierre'as pasiūlė pasiklausyti juodraštinės dainos „Wake Up" versijos. Ji man iškart patiko. Dar aptarėme kūrinyje paliečiamas temas.
„Wake Up" – tai tarsi raginimas jauniems žmonėms būti aktyviems ir veikti išvien siekiant kilnių tikslų. Mūsų siunčiamos žinutės esmė – kvietimas būti draugiškiems ir atviriems." Po konkurso „The Voice Belgique" Eliotas pasirodė keliuose Belgijoje surengtuose koncertuose. Eliotui dar tik 18-a. Šiuo metu jis mokosi paskutinėje Monso miesto Šv. Stanislovo koledžo klasėje.
11. GRUZIJA
2014-aisiais Oto teko pasirodyti už gimtosios šalies ribų vykusiame konkurse „The Voice of Ukraine". Čia dainininkui atiteko garbinga antra vieta. 2016-aisiais jis vėl pelnė antrą vietą. Taip nutiko dalyvaujant televizijos šou „Your Face Sounds Familiar". Po poros metų Oto Nemsadzė pasirodė Ukrainos Lvovo arenoje surengtame roko grupės „Okean Elzy" koncerte.
Šiemet Oto Nemsadzė tapo konkurso „Georgian Idol" laimėtoju ir jam automatiškai buvo patikėta ginti šalies garbę 2019-ųjų didžiojoje „Eurovizijoje". Šiuo metu dainininkas darbuojasi prie antro savo albumo. Jis dažnai pasirodo Gruzijoje vykstančiuose įvairiuose plataus masto muzikiniuose renginiuose.
12. AUSTRALIJA
Australijos atstovė šių metų „Eurovizijoje" Kate Miller-Heidke yra plačiai pripažinta dainų autorė, per savo karjerą išmėginusi šiuolaikinės popmuzikos, folkloro ir operos žanrus. Australijoje ji yra išleidusi keturis studijinius albumus. Jų dainos buvo įvertintos kaip platininės, be to, ne kartą figūravo populiariausių albumų bei singlų dešimtukuose.
Naujausias dainininkės albumas „O Vertigo!", vos pasirodęs, iš karto pakilo į ketvirtą Australijos populiariausių albumų sąrašo vietą, pralenkė visus dažniausiai skambančius įrašus ir buvo nominuotas ARIA (Australijos įrašų pramonės asociacijos) apdovanojimui.
Ją buvo galima išvysti ir Sidnėjaus operos teatre pastatytame miuzikle „Jerry Springer: The Opera". Debiutinė Kate Miller-Heidke, kaip kompozitorės, opera „The Rabbits" buvo sukurta organizacijos „Opera Australia" užsakymu. Jos premjera įvyko 2015-aisiais Perto festivalyje. Vėliau pastatymas buvo įtrauktas į Melburno, Sidnėjaus ir Brisbano teatrų repertuarus ir tapo ypač populiarus.
Šis muzikinis spektaklis laimėjo keturis Helpmanno apdovanojimus, tarp kurių – prizai už geriausią muziką ir geriausią naują darbą. 2015-aisiais Kate Miller-Heidke įsiveržė į nacionalinę televiziją. Čia jos debiutu tapo vaidmuo keturių dalių muzikiniame mini seriale „The Divorce".
2016-aisiais ji išleido pirmą retrospektyvinę savo darbų kompiliaciją „The Best Of Kate Miller-Heidke: Act One". Tai dviejų diskų komplektas, į kurį, be įrašų iš anksčiau pasirodžiusių albumų, buvo įtraukta ir nauja Tarptautinei moters dienai skirta daina „You've Underestimated Me, Dude". 2016-aisiais keletą savo dainų Kate Miller-Heidke atliko su Tasmanijos simfoniniu orkestru Hobarto mieste surengtame muzikos festivalyje „Mona Foma".
Už vizualinius pasirodymo sprendimus tąkart buvo atsakinga menininkė Amy Gerhardt. Įspūdingas šou buvo įvertintas Helpmanno apdovanojimu kaip geriausias 2016-aisiais Australijoje surengtas šiuolaikinis koncertinis pasirodymas.
Nuo tada jis kartais rengiamas ir kituose Australijos miestuose. Kate Miller-Heidke yra įrašiusi tris koncertus su Sidnėjaus simfoniniu orkestru. Bendro darbo rezultatas – 2017-aisiais išleistas albumas „Live at the Sydney Opera House" buvo nominuotas keliems ARIA apdovanojimams, įskaitant nominaciją už geriausią klasikinės muzikos albumą.
Bendradarbiaudama su Keiru Nuttallu, Kate Miller-Heidke sukūrė muziką ir tekstą miuziklui „Muriel's Wedding: The Musical". Jo premjera įvyko 2017-ųjų lapkritį Sidnėjuje. Visus šiuos metus spektaklis bus demonstruojamas Sidnėjaus ir Melburno teatruose.
2018-aisiais jis pelnė net penkis Helpmanno apdovanojimus. Vienas iš jų buvo suteiktas už originaliausia pripažintą muziką. Pirmą kartą Australijoje surengtos „Eurovizijos" nacionalinės atrankos finale Kate Miller-Heidke, bendru žiuri ir publikos sprendimu, buvo išrinkta atstovauti šaliai 2019-ųjų „Eurovizijoje".
Nacionalinės atrankos finalas įvyko šių metų vasario mėnesį Gold Kousto mieste. Australijos atstovė Tel Avive vyksiančiame dainų konkurse atliks naujausią savo singlą „Zero Gravity", parašytą bendradarbiaujant su Keiru Nuttallu. Šiuo metu dainininkė įrašinėja savo penktą studijinį albumą.
13. ISLANDIJA
Islandijai šių metų „Eurovizijoje" atstovaus kolektyvas „Hatari". Tai pripažinimą pelniusi grupė, kurianti technomuzikai artimu stiliumi, savo kūrybą grindžianti antikapitalistinėmis nuotaikomis, distopijos idėjomis, o pasirodymams bei įvaizdžiui nepagailinti užuominų į sadomazochistinius polinkius. „Hatari" – tai politiškai motyvuotas daug sričių apimantis projektas, kurio tikslas – atkreipti dėmesį į nuožmią, visa gniuždančią agresiją, kurios nestinga kasdienybėje.
Štai kaip patys atlikėjai aiškina kolektyvo koncepciją: „Ko nors pakeisti mes negalime, tačiau galime priversti pažvelgti į neoliberalios visuomenės nuopuolį, jos anomalijas, atkreipti dėmesį į kiekvieną beprasmišką minutę, paaukotą absurdiškai konkurencijai, ir į juokingą kainą, už kurią žmonės sutinka parsiduoti, darydamiesi vis labiau apgailėtini. Mes galime išrėkti, kad esame svarbūs, bet it lunatikai iriamės kasdienėje rutinoje.
Į Tel Avivą grupę iš Islandijos lydės ir grafikos dizaineris Ingi Kristjanas Sigurmarssonas, vaizdo menininkas Baldvinas Vernharðssonas bei kostiumų kūrėjų duetas Karen Briem ir Andri Hrafnas Unnarssonas. Visi jie ir anksčiau yra prisidėję prie multimedijai priskiriamų „Hatari" pasirodymų.
„Hatari" dalyvavimas „Eurovizijos" dainų konkurse yra pirmas drąsus grupės žingsnis realizuojant globalaus pobūdžio misiją, kurios tikslas – demaskuoti nepataisomą kapitalizmo nuosmukį.
„Hatari" komanda į visumą bando sujungti pačius įvairiausius Islandijos muzikos ir meno elementus. Vienas iš kolektyvų įkūrėjų, Matthiasas Tryggvi Haraldssonas, yra žurnalistas ir rašytojas. Jis baigė teatro ir performanso meno studijas Islandijos meno akademijoje ir yra puikiai vertinamas kaip dramaturgas.
Kitas „Hatari" įkūrėjas, Klemensas Hanniganas, yra muzikantas, medžio dirbinių kūrėjas ir dizaineris, šiuo metu studijuojantis vizualiuosius menus Islandijos mano akademijoje.
Trečias grupės narys Einaras Hrafnas Stefanssonas yra muzikantas, prodiuseris ir garso inžinierius, praeityje bendradarbiavęs su įvairiomis Islandijos grupėmis. Solbjort, Andreanas ir Astros yra studijavę šiuolaikinį šokį Islandijos meno akademijoje. Visi jie laikomi daug žadančiais kūrėjais gimtosios šalies šokios scenoje. „Hatari" žada pakviesti prisijungti prie nihilizmo nuotaikomis persunktos kelionės į pasaulio centrą.
14. ESTIJA
2016-aisias, per Stokholme vykusią įrašų sesiją, Victoras Crone susipažino su estu Stigu Rasta. Kūrėjai netrukus rado bendrą kalbą ir labai greitai Stigas pasiūlė Victorui atvykti į Estiją. Nuo tada jie ir toliau dirba kartu, todėl Victorui tenka gana dažnai važinėti į Estiją.
Per vieną jo viešnagę ir buvo sukurta daina „Storm". Pirmiausia gimė kūrinio tekstas, o tinkamo priedainio dar teko kelis mėnesius palaukti. Galutinė dainos versija buvo baigta kaip tik tada, kai buvo paskelbta paraiškų dalyvauti atrankoje į „Euroviziją" pradžia. Į konkursą kūrinys pateko ne be Stigo Rastos ir visos kūrybinės grupės iniciatyvos.
Pasak atlikėjo, dainą „Storm" kiekvienas gali interpretuoti savaip, tačiau jis pats mano, kad tai kūrinys apie tai, kaip tenka atlaikyti sunkumus, žinant, kad kada nors jie baigsis. Atstovavimą Estijai dainininkas laiko didele garbe ir ypač rimtai vertina jam patikėtą užduotį. Šiuo metu jis apsistojęs Estijoje ir siekia dar vieno išsikelto tikslo – kasdien išmokti bent po vieną naują estišką žodį. Jį maloniai nustebino ypač šiltas Estijos publikos sutikimas.
Victoras Crone nuoširdžiai nori, kad juo didžiuotųsi taip draugiškai jį priėmusi šalis. Laisvalaikiu, kai netenka koncertuoti, Victoras mėgsta žaisti tenisą ir ledo ritulį. Pastaruoju metu jam teko treniruotis su buvusiais ir dabartiniais Estijos nacionalinės ledo ritulio komandos nariais. Dar dainininkas noriai plaukioja palei Stokholmo salyną nuosava motorine valtimi, žaidžia populiarų žaidimą „Counter-Strike" ir du kartus per dieną medituoja.
15. PORTUGALIJA
Portugalijos atstovas šių metų „Eurovizijos" scenoje – Conan Osiris. Šis sceninis pseudonimas priklauso 30-ies metų atlikėjui Tiago Mirandai. Conan yra iš Lisabonos, o savo gimtadienį jis švenčia sausio 5 d. Tą pačią dieną yra gimęs ir Hajao Mijadzakis, garsus animacinių filmų režisierius, be kita ko, sukūręs ir animė stiliaus serialą „Future Boy Conan".
Galbūt todėl viena iš jo karjeros stotelių tapo darbas legendinėje Lisabonos seksualinių reikmenų parduotuvėje. Kaip muzikos kūrėjas Conan debiutavo 2014-aisiais, įrašydamas išskirtinai instrumentinį albumą, pavadinimu „Silk".
Vėliau, 2016-aisiais, pasirodė jo albumas „Musica Normal". Kalbėdamas apie pastarąjį Conan pareiškė: „Normali muzika – tai bet kokia muzika, kurią geba suvokti gyva būtybė. Normali muzika yra tokia muzika, kuri tinka, viskam, kuo tik įmanoma norėti užsiimti: juoktis, verkti, šokti, keliauti, palysti po dušu ir t. t."
2017-ųjų gruodį Conan išleido trečią albumą – „Adoro Bolos", o 2018-aisiais debiutavo televizijoje. Tąsyk pasirodė populiarioje vakarinėje programoje „5 Para a Meia-Noite".
Šio šou vedėja – Filomena Cautela, viena iš 2018-aisiais Lisabonoje surengtos „Eurovizijos" vakaro šeimininkų. 2018-ųjų pabaigoje Conan buvo pasiūlyta sukurti dainą Portugalijos nacionaliniam atrankos į „Euroviziją" konkursui, tačiau menininkas nusprendė, kad savos kūrybos dainą pats gali ir atlikti. Kūrinį „Telemoveis" geriausiu pripažino tiek komisija, tiek žiūrovai.
16. GRAIKIJA
Ji bendradarbiavo ir vienoje scenoje drauge pasirodė su tokiais muzikantais kaip LP, Albinu Lee Meldau, Tomu Baxteriu, Yasmine Hamdan, Oddisee, Kadebostany, koncertavo prestižinėse visos Europos salėse, arenose ir muzikos festivaliuose, pavyzdžiui, „The O2 Academy", „Rockwave Festival", SNFCC, „Megaron" koncertų salėje ir „Sofar Sounds" ir „Amnesty International" festivalyje „Give a Home"
17. SAN MARINAS
„Eurovizijos" dainų konkurse San Marinui jau antrą kartą atstovaus Serhatas – patyręs dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris. Jis taip pat veda ir prodiusuoja televizijos laidas. O šių veiklų Serhatas nutarė imtis po to, kai Stambulo universitete įgijo odontologo specialybę.
Jiedu drauge surengė turą po Rusiją, Baltarusiją ir Moldovą. Nuo 2013-ųjų Serhatas savo muzikinę karjerą tęsė Vokietijoje. Jis išleido dar vieną tarptautinį šokių hitą su Je M'adore. Kūrinys keliose Europos šalyse užkariavo šokių muzikos topus, o Vokietijos didžėjų ir šokių muzikos topo viršūnėje karaliavo penkias savaites. Tarp Serhato apdovanojimų – „Auksinis Aleksandrijos miesto raktas", įteiktas už tarptautinę muzikinę karjerą, taip pat „Didysis garbingo žaidimo prizas", kuriuo apdovanojo Turkijos nacionalinis olimpinis komitetas.
Tačiau „Eurovizijos" gerbėjai Serhatą geriausiai prisimena kaip San Marino Respublikos atstovą 2016-aisiais Stokholme vykusiame Eurovizijos dainų konkurse, kur jis atliko dainą „I Didn't Know". Nors Serhatas nepateko į didįjį finalą, jo daina Jungtinių Valstijų šokių muzikos tope pasiekė 25 vietą. 2018-aisiais dainininkas išleido naują dainos „Didn't Know" versiją, kurią atliko drauge su legendine Jungtinių Valstijų dainininke Martha Wash.
Jis taip pat kartu su buvusia „Eurovizijos" dainų konkurso nugalėtoja Helena Paparizou išleido naują dainos „Total Disguise" versiją. Naujasis Serhato albumas prodiusuojamas Švedijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje. Jis bus išleistas 2019-ųjų gegužę. Serhatą San Marino televizija RTV pasirinko antrą kartą atstovauti šaliai „Eurovizijos" dainų konkurse – jis bus San Marino atstovas 2019-ųjų konkurse Tel Avive. Šįkart jis yra ne tik dainos atlikėjas, bet ir kompozitorius bei žodžių autorius.