Šeštadienio vakarą žmonės rinkosi į itin jautrią ceremoniją - šalia pagrindinės prieplaukos, Nidos Šlovės take, pristatytos naujos plokštės, kuriose – legendinės grupės „Hiperbolė“ penketuko pirštų, Kastyčio Kerbedžio, Ingos Valinskienės ir Gintaro Zdebskio delnų atspaudai.

Penktadienio koncertas taip pat buvo skirtas neseniai anapilin iškeliavusiam ilgamečiam radijo stoties „Lietus“ vadovui, daugelio puikiai žinomų hitų kūrėjui G. Zdebskiui.

Kovo mėnesį, pasklidus žiniai apie netikėtą žinomo dainų ir tekstų autoriaus, buvusio ilgamečio radijo stoties „Lietus“ vadovo Gintaro Zdebskio mirtį, jo bičiulis, renginių ir laidų vedėjas Arūnas Valinskas užsiminė apie svarbius Gintaro atminimo įamžinimo planus. Planai realybe virto būtent festivalio „Nida“ metu – čia atidengtas G. Zdebskio atminimą žymintis jo plaštakos įspaudas.

„Mes buvome artimi bičiuliai. Jis – vienas iš tų, kurie kūrė mūsų „Nidos“ festivalio simbolius. Festivalio himnas yra būtent Gintaro Zdebskio ir Ovidijaus Vyšniausko daina. Mes esame daug tų dainų ir projektų visokiausių kartu kūrę, darę“, – pasakojo A. Valinskas.

Jis taip pat pridūrė, kad šių metų jubiliejiniame festivalyje „Nida“ G. Zdebskis taip pat turėjo reikšmingų planų.

„Apskritai, Nidos festivalyje ir Lietuvos muzikos padangėje jis paliko savo pėdsaką. Jis buvo pasiruošęs ir jau buvo pradėjęs rašyti dainą, šių metų jubiliejinio festivalio finalinę dainą. Buvo pradėjęs kurti ir muziką, ir tekstą – mes buvome su juo sutarę. Deja, taip neįvyko“, – sakė A. Valinskas.

Pirmąkart istorijoje imtas jau mirusio žmogaus delno atspaudas

„Kai jis netikėtai mirė, iš karto kilo idėja, kad reikėtų įamžinti jo delną už nuopelnus lietuviškai muzikai. Mes kreipėmės į artimuosius, jie davė sutikimą. Jis yra pirmas, kurio atminimas įamžinamas jau nuėmus delno atspaudą nuo mirusio žmogaus. Aš labai dėkingas skulptoriui, kuris tai padarė. Šeštadienį tas delnas atidengtas papildomai prie visų kitų“, – sakė A. Valinskas.

Delnų atidengimo ceremonija Nidoje

Jis taip pat atskleidė daugiau detalių, kaip yra atliekama tokia atspaudo paėmimo procedūra.

„Atspaudas yra spaudžiamas į vašką. Į vašką spaudžiamas šiltas delnas, tu turi palaukti, kol jis pradeda vėsti, o tada tą delną iš tos stingstančios masės po truputį išimi ir lieka idealus atspaudas, kur net idealiai lieka delno linijos – viskas lieka. Šiuo atveju, netinka šiltas vaškas, nes delnas yra šaltas. Atspaudas buvo paliekamas molyje. Yra toks skulptorių molis – jis truputį kitokią faktūrą palieka. Čia jau skulptorių techninės detalės“, – kalbėjo A. Valinskas.

Planus pakoregavo netikėta mirtis

„Yra trys subjektai, kurie siūlo nominantus į Nidos šlovės taką: organizatoriai, savivaldybė ir „Agata“. Savivaldybė pasiūlė įamžinti Ingą Valinskienę – jos delnas bus. Mes pasiūlėme Kastytį Kerbedį. „Agata“, bendru mūsų visų sutarimu, pasiūlė grupę „Hiperbolė“. Buvo jau suderinta, jau buvo pradėta gaminti, bet staiga, kai atsitiko ta nelaimė, čia buvo jau organizatorių pasiūlymas visiems, ar jie sutiktų, kad prie tų trijų atsirastų dar ir ketvirtas delnas – Gintaro Zdebskio delnas. Visi mielai pritarė“, – pasakojo A. Valinskas.

Arūnas Valinskas

Po ceremonijos vyksiančiame didžiajame šeštadienio vakaro koncerte kurorto lankytojų laukia geriausi muzikos grandų hitai. Juos publikai skirs Marijonas Mikutavičius, Inga Valinskienė, Kastytis Kerbedis, Ovidijus Vyšniauskas, Česlovas Gabalis, Stepas Januška, Virgis Stakėnas, Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė, Agnė ir Giedrius Arbačiauskai, Laura Remeikienė, Egidijus Sipavičius, grupės: „Huge Soul“, „Pelenai“, „Vairas“, „DAR“, „Patruliai“, „Džentelmenai“.

Dalis koncerto bus skirta grupei „Hiperbolė“. Publika turės progą išgirsti „Hiperbolės“ legendas – Viktorą Praprą, Igorį Beriną ir Arvydą Šnarą.