Renginio nepraleido ir žinomi veidai. Pianistės muzikos klausėsi TV prodiuseris Gediminas Jaunius, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, festivalio vadovas Valdas Petreikis su žmona balerina Simona Paciukonyte ir kiti.

Naudodama sintezatorius, ambientinės muzikos efektus, H. Rani kuria įspūdingus šiuolaikinės klasikos performansus. Vienintelio atlikėjos koncerto po atviru dangumi laukė ir žinomi šalies kūrėjai.

Hania Rani koncertų įrašai renka milijonines perklausas „Youtube“. Savo pasirodymams ji renkasi išskirtines erdves – nuo karališkųjų Paryžiaus kiemų, šiuolaikiškų Amerikos radijo studijų iki medinių menininkų trobelių Šveicarijos kalnuose.

„Hania Rani – be galo talentinga ir autentiška jauna atlikėja, grojanti labai modernią, estetišką muziką. Visada norime festivalio gerbėjams pristatyti kažką naujo ir netikėto, dėl to labai džiaugiuosi, jog ji pirmą kartą Lietuvoje koncertuos būtent „Midsummer Vilnius“ festivalyje“, – kalba festivalio vadovas Valdas Petreikis.

Vienintelį pasirodymą sostinės auditorijai pianistė atliko Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Festivalyje naudojama „Immersive sound“ technologija sukūrė unikalią patirtį: leido mėgautis koncertu po atviru dangumi tarsi puikioje koncertų salėje.

Įspūdinga garso estetika pasižyminčius pianistės pasirodymus jau yra įamžinusios žinomos radijo stotys, tokios kaip „NPR“ ar „KEXP“, ir jos koncertų geografija kasmet plečiasi vis labiau. Bilietų į atlikėjos koncertus paprastai nelieka dar gerokai iki pasirodymo datos.

„Jeigu reikėtų išskirti tą vienintelį pasirodymą, kurio, kaip klausytoja, labiausiai laukiu šią vasarą, tai neabejotinai būtų Hania Rani. Ji turi viską – puikų muzikinį skonį, charizmą ir gylį, kokio šiais laikais viskame kame labai pasigendu“, – mintimis dalinasi Justė Arlauskaitė-Jazzu.

„Hanią atradau per „Youtube“ algoritmą. Ji yra būtent tai, ko norisi protui pailsinti. Įjungt tą ilgą žvilgsnį pro langą ir pabūti jos kūryboje, tuo pačiu – savyje“, – poetiškai atsiliepia Gabrielė Vilkickytė, šio festivalio scenoje pasirodysianti keliomis dienomis anksčiau.

„Ji yra viena perspektyviausių jaunųjų pianisčių, kurią seku jau penkerius metus! Mane labai žavi tuo, kad naudoja pianiną, kaip šaltinį savo elektronikai. Hanios muzika yra profesionali, akademiška, bet tuo pačiu – jausminė, plaukianti, įtraukianti“, – mintimis dalinasi muzikos prodiuseris, kompozitorius Adas Gecevičius.

Lenkų kompozitorės muzika jau pelnė daugybę tarptautinių apdovanojimų, o naujausias jos albumas „Ghost“ (2023) yra tituluojamas kaip vienas geriausių šiuolaikinės klasikos metų albumų.

Klasikinio fortepijono studijas Hania Rani baigė Varšuvoje, prestižiniame Fryderyko Chopino muzikos universitete. Tačiau jos, kaip post-klasikinės kompozitorės gyvenimas užgimė elektroninės muzikos Mekoje – Berlyne.

Debiutinis pianistės albumas „Esja“ pasirodė prieš penkerius metus, prie jo prisidėjo „Grammy“ nominuotas prodiuseris iš Islandijos – Bergurg Thorisson, dirbantis su tokiais atlikėjais kaip „Bjork“.

Kaip sako pati kompozitorė, kurdama ji miksuoja klasiką, džiazą ir elektroniką – Chopiną su Dave Brubeckiu ir „Moderat“. Ją įkvepia Max Richter, Esbjörn Svensson, Miles Davis, Nils Frahm, Murcof, „Portico Quartet“, „Radiohead“, netgi „The Beatles“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją