Skraidantys automobiliai

2005 m. profesorius Frinkas išrado mašiną, leidusią Bartui ir Lizai pažvelgti į savo ateitį, į 2013-uosius. Mardžė paliko Houmerį, nes jis ištaškė beveik visas jųdviejų santaupas namui po vandeniu, o už likusius pinigus nusipirko skraidantį automobilį. Nors tai prototipas, negalintis pasigirti sklandžiu skrydžiu, bet visgi kvantinį tunelį įveikia. Kokia tikimybė, kad vieną dieną ir mes skrajosime automobiliais? 2017 m. „Renault“ pristatė futuristiškai atrodantį koncepcinį automobilį, pavadintą „Float“, kuris gali judėti bet kuria kryptimi nesisukdamas. Tokia pati technologija naudojama kuriant „Tesla“ projekto „Hyperloop“ traukinius.


Proto kontrolė naudojant muziką

2001 m. pasirodžiusi serija „New Kids on the Blecch“ nejuokais išgąsdino tėvus. Joje Bartas su savo bičiuliais tampa naujos grupės nariais. Paskui paaiškėja, kad ši grupė – slaptas Karinio jūrų laivyno projektas, kurio tikslas – „praplauti“ paauglių smegenis pasąmonę veikiančiais dainų tekstais. Kalbant apie tokio scenarijaus tikėtinumą, nemažai žmonių mano, kad hiphopo muzika „plauna“ smegenis.

Virtualus maistas

Vienoje serijoje „Simpsonų“ veikėjai nusikelia į ateitį, į 2030-uosius. Houmeris ir Mardžė mėgaujasi „virtualiais saldainiais“, užsidėję virtualios tikrovės akinius. Deja, net ir virtualios kalorijos nepadėjo greitąjį maistą mėgstančiam Houmeriui sulieknėti. Kruizinių laivų kompanija „Royal Caribbean“ planuoja savo klientams pasiūlyti pietus su virtualios tikrovės elementais – kiekvienas kąsnis perkels į kitą virtualią aplinką. Beje, Cornellio universiteto maisto mokslininkai nustatė, kad sūris, valgomas malonioje virtualios tikrovės aplinkoje, yra gardesnis.

Marso kolonizavimas

Mardžė visai neapsidžiaugia, kai Liza tampa vienpusės kelionės į Marsą savanore, todėl nusprendžia vykti kartu su ja. Tiesą sakant, vildamiesi priversti Lizą persigalvoti, savanoriais užsirašo visi šeimos nariai. Bendrovės „Exploration Incorporated“ užmojis – kolonizuoti Raudonąją planetą iki 2026 m. pabaigos. Pakilimo metu neapsieinama be nesklandumų, tačiau Liza ir Mardžė visgi nusileidžia Marse 2051-aisiais, bet tada Liza išreiškia pageidavimą skristi į Venerą. Elono Musko įmonė „SpaceX“ planuoja artimiausiu metu rengti krovinių gabenimo skrydžius į Marsą. Tiesa, norint visiškai kolonizuoti Marsą, mums prireiks sunkiai protu suvokiamos pinigų sumos.

Holograminis paštas

Dar vienoje gyvenimui ateityje skirtoje serijoje dykaduonis Bartas gauna holograminį pranešimą, kuriame jo grupė kviečiama groti klube. HD3 hologramos, atvaizduojamos trisieniame holografiniame įtaise, jau naudojamos parduotuvėse, pavyzdžiui, mažmeninės prekybos elektronika tinklas „Best Buy“ įsigijo daugiau nei 500 tokių prietaisų. Ar holograminis paštas – netolima ateitis? Visko gali būti. Aišku tik viena, tokia paslauga bus nepigi.

Žaliosios energijos užgniaužimas

582-oje „Simpsonų“ serijoje Liza išranda saulės energija varomą automobilį ir juo lenktyniauja „Alternatyvios energijos derbyje“, tačiau alaus „Duff“ dirižablis užstoja saulę, ir Lizos automobilis sustoja likus vos keletui centimetrų iki finišo linijos. Keistas sutapimas? O gal perspėjimas, kad didelės įmonės gali sabotuoti žaliosios energijos ir energijos iš atsinaujinančiųjų išteklių naudojimą savo interesams tenkinti?

Didelė ekologinė nelaimė

„Simpsonų filme“ („The Simpsons Movie“) vaizduojama didžiulė ekologinė katastrofa, kuri tikrai įmanoma, tačiau jos likvidavimo būdas – kol kas visiškai neįtikimas. 2007 m. pasirodžiusiame animaciniame filme Houmeris į jau ir taip nepaprastai užterštą Springfildo ežerą išpila kiaulės išmatų ir sukelia ekologinę krizę. Norėdamas užkirsti kelią teršalų plitimui, prezidentas įsako visą miestelį uždengti stikliniu kupolu. Ar tokia ekologinė nelaimė gali įvykti (didžiulis užteršto vandens kiekis)? Gali. Ir jau ne kartą įvyko.


Ivankos Trump kandidatavimas į prezidento postą 2028 m.

„Simpsonai“ gana subtiliai leido suprasti, kad Donaldo Trumpo pirmoji dukra Ivanka Trump sieks šalies vadovės posto, kai 2016 m. serijoje Houmeris segėjo I. Trump rinkiminės kampanijos ženkliuką su užrašu „Ivanka 2018“. 2017 m., suėjus 100 dienų nuo tada, kai D. Trumpas tapo JAV prezidentu, pasirodė „Simpsonų“ serija, kurioje I. Trump pakeičia Aukščiausiojo Teismo teisėją Ruth Bader Ginsburg. D. Trumpo dukra tikrai galėtų pamėginti tapti JAV prezidente ar, bent teoriškai, Aukščiausiojo Teismo teisėja, nes tai neprieštarauja Konstitucijai.

Sniego žmogus egzistuoja

Vienoje serijoje iškylaudamas su šeima Houmeris netyčia išsipurvina nuo galvos iki kojų, o mokslininkai jį per klaidą palaiko sniego žmogumi ir išveža tyrimams atlikti. Visgi 2002 m. serijoje būtent Bartas susidūrė akis į akį su sniego žmogumi, išlipęs iš autobuso Kanadoje. Žinoma, sniego žmogaus egzistavimas dar nėra įrodytas, bet kas čia žino.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją