Kodėl batai?

Paprastai moterys atidžiai renkasi batelius kiekvienai progai. Kartais prie savo norimų batelių ji gali priderinti visą likusią aprangą. Kodėl batai turi tokią galią? Atsakymas gana paprastas. Kitaip negu drabužiai, kurie gali nebetikti, jei moteris sulieknėja ar priauga antsvorio, avalynės dydis suaugus beveik nekinta visą gyvenimą. Tai investicija, kuri atsiperka, nes bateliai gali tarnauti ilgą laiką.

Bateliai suteikia moteriai pasitikėjimo savimi, ar ji būtų verslo susitikime, ar pobūvyje, nes jie padeda pagerinti laikyseną. Tyrimais yra įrodyta, kad tuomet moteris geriau galvoja apie save, labiau savimi pasitiki ir būna laimingesnės. Bateliai taip pat gali pakoreguoti aprangą ir suknelei ar džinsams suteikti daugiau dėvėjimo variantų. Dažniausiai moterys perka naujus batelius, kad jie papildytų turimą aprangą, o ne renkasi visiškai naujus drabužius.

Meilė batams yra sudėtinga, ypač turint galvoje, kokia skausminga ir nepatogi gali būti kai kuri avalynė. Kartais aplinkiniams sunku suprasti, kodėl moterys avi tokiais nepatogiais aukštakulniais, bet jeigu jie suteikia jai džiaugsmo, kodėl ne?

Skaičiai

Neseniai žurnalas „Glamour“ atliko tyrimą, kuris nustatė, kad moterys per savo gyvenimą avalynei išleidžia vidutiniškai 25 tūkst. dolerių (22,8 tūkst. eurų). Iš pirmo žvilgsnio tokia suma gali atrodyti neįtikėtina, bet prisiminus, kiek kainuoja kokybiški sportiniai bateliai, aukštakulniai ir auliniai batai, suma pradeda augti gana sparčiai. Tyrimo metu prie šios sumos taip pat buvo pridėta po du atsitiktinius pirkinius kasmet.

Žurnalas paskaičiavo, kad moterys per savo gyvenimą vidutiniškai įsigyja 470 porų batų, o tai reiškia, kad kiekvienai porai jos išleidžia apie 53 dolerius (48 eurus). Tačiau tai nereiškia, kad pravėrus moters drabužinę, ant jūsų užvirs kalnas įvairiausios avalynės: moterys konkrečiu gyvenimo momentu savo spintoje vidutiniškai turi po 19 porų batų.

Tyrimas taip pat parodė, kad dauguma merginų ir moterų per metus nusiperka maždaug septynias poras naujų batų. Tokia tendencija pradeda ryškėti maždaug nuo 14 ar 15 metų. Tiesa, reikia pažymėti, kad „Glamour“ tyrime batais buvo laikomos ir paplūdimio šlepetės bei basutės.

Kodėl tiek daug batų?

Skaitytojams gali pasirodyti, kad tokie batų kiekiai yra besaikiai. Tačiau paskaičiavus, kiek reikia avalynės, tokie skaičiai tampa suprantami.

Pirmiausia pagalvokime apie darbą: daugumai pareigybių reikia turėti klasikinius aukštakulnius, kuriuos būtų galima avėti biure. Kai kurios moterys renkasi patogesnę avalynę žema pakulne, bet svarbesniems darbovietės renginiams aukštakulniai yra būtini.

Dauguma moterų taip pat turi žemakulnių batų, kuriuos avi tuomet, kai nori patogumo. Tai gali būti basutės, balerinos bateliai ar sportiniai batai. Vidutiniškai savo kolekcijose jos turi apie šešias poras tokios avalynės.

Tuomet reikia turėti batelių ypatingoms progoms ar vakarėliams. Nors dabar šalia vakarinės aprangos populiaru avėti žemakulnius batelius, dauguma moterų renkasi batelius aukšta pakulne, suteikiančius jų išvaizdai grakštumo. Pobūviams galima turėti vienus aukštakulnius, tačiau šventinės aprangos spalvos ir stiliai gali skirtis, o tai reiškia, kad vienų ir tų pačių batelių nepakaks. Taigi moteris nusipirks dar vienus batelius. Šiais laikais, kai tiek daug dėmesio skiriama madai, nesunku suprasti poreikį turėti prie aprangos priderintus batelius.

Jei moteris sportuoja, jai bus būtini sportiniai bateliai. Jie gali greitai nusidėvėti, nelygu fizinė veikla ir jos intensyvumo lygis. Dauguma sportuojančių moterų turi apie dvi poras sportinių batelių.
 
Dizainerių batai

Dizainerių batai patenka į atskirą kategoriją. Tai itin brangūs pirkiniai, kurie gali gerokai pakylėti vidutinę batams išleidžiamų pinigų sumą. Tačiau jie būna ilgalaikiai, nes yra siuvami iš kokybiškų medžiagų. Tai reiškia, kad moteris kitos poros panašių batų gali nepirkti daugelį metų.  

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)