Kaip DELFI pasakojo mokyklos vadovė, Pix studijos“ savininkė Eglė Žiūkaitė, konkurencija grožio versle negailestinga, reikalavaimai jaunoms merginoms auga kasmet, tad vien gražaus veidelio sėkmingai tarptautinei karjerai nebeužtenka.
Tad būsimoms pasaulio podiumų užkariautojoms ir jau sėkmingai dirbančioms manekenėms antradienį ir trečiadienį buvo surengtos vaikčiojimo podiumu pamokos, dėstomi makiažo pagrindai, profesionali stilistė surengė stiliaus paskaitą, merginos taip pat buvo mokomos pozuoti. Daug dėmesio buvo skirta pokalbiams apie modelio etiketą bei sveiką gyvenimo būdą ir taisyklingą mitybą.
„Mergina negali bet kaip užlipti ant podiumo, todėl mes matome daug šlepsinčių, kreivai kojas statančių merginų, kurios galvoja, kad tai yra labai madinga ir faina. Jei pasižiūrėtume, aukštosios mados kolekcijos pristatymų, tokių modelių yra vienetai. To mokyti būtinai reikia“, – DELFI pasakojo E. Žiūkaitė.
Anot pašnekovės, kaip ir bet kurios kitos srities profesionalui, labai svarbu turėti savo braižą. Modelio vizitinė kortelė – išvaizda, todėl net ir nulipus nuo podiumo reikia sugebėti atrodyti puikiai.
„Dažnai matome, kad modeliai jį (braižą – DELFI) turi – lengva apranga, marškinėliai, šortukai, ilgi plaukai. Iš tiesų labai dažnai kai kurioms to stiliaus reikia paieškoti“, – mados pasaulio užkulisius atskleidžia profesionalė.
E. Žiūkaitės teigimu, modelio karjeros siekianti mergina turi atrodyti kuo natūraliau. Mat jaunystė ir kosmetikos nesugadintas veidas – didžiulis pranašumas.
„Svarbu mokėti nepersidažyti ir mokėti gerai atrodyti natūraliai. Labai dažnai paauglės nusidažo plaukus, neaišku ką pasidaro su antakiais, lūpos irgi kažkaip padažytos. Jos yra jaunos ir gražios ir tai yra jų didžiausias privalumas. Joms nereikia stengtis atrodyti vyresnėmis, kad atrodytų geriau“, – akcentuoja moteris ir priduria, kad merginos charakteris siekiant tarptautinės karjeros taip pat labai svarbus. Ji turi spinduliuoti gera energija ir geromis emocijomis. Ji turi būti nuolanki, patraukli, daug šypsotis ir būti komunikabili.
„Tu save parduodi agentūrai ir visada turi būti maloni, turi mokėti bendrauti, – paaiškina ji. – Pirmas įspūdiss gali pasakyti labai daug“.
Dar viena opi problema, su kuria susiduria daug jaunų gražuolių – netinkama mityba: „Nepavalgo, persivalgo. Tada po mėnesio staiga puola valgyti viską. Galvoja, kad savaitę nevalgys, o po to galės prisivalgyti. Jos negali savęs alinti dietomis. Nors žinau, kad jos tikrai save alina. Bet apie tai reikia kalbėti“.
Pašnekovė neslepia, kad daug jaunų merginų, kurios yra be galo gražios jų šeimos nariams ir aplinkiniams, modeliais būti vis dėlto negali – „ne visoms joms duota“.
„Kai atsistoji tarp 176 cm ūgio lieknų merginų ir pamatai save ne tokią, būna labai sunku psichologiškai. Pasaulis yra žiaurus, ypač grožio industrija. Ten begalinė konkurencija. Lietuvaitės gražios, bet gražios ir ukrainietės, ir rusės, ir baltarusės“, – negailestingus mados pasaulio užkulisius atvėrė DELFI pašnekovė.
Kiek merginų turi įgimtus duomenis, reikalingus modelio darbui?„Su duomenimis ateina viena-dvi merginos iš dešimties. Kartais trys. Neslepiame ir įvardijame, kad egzistuoja tam tikri kūno ir ūgio standartai, į kuriuos tu turi patekti. Tai yra verslas ir nieko nepadarysi. Jei mergina turi duomenis, jas tikrai galima iškokyti“, – sako E. Žiūkaitė.
Pašnekovė juokauja, kad Lietuva neretai vadinama modelių fabriku, bet sėkmės istorijų galima surasti kiekvienoje šalyje.