Taip pat gana skeptiškai į kompiuterinių žaidimų ekranizacijas žiūri kino profesionalai ir kritikai, kurių bendras visų kompiuterinių žaidimų ekranizacijų vidurkis portale „Rottentomatoes“ sudaro vos 18 iš 100 % pozityvių atsiliepimų.
Artėjant dar vienai svarbiai ir ilgai lauktai populiarios kompiuterinių žaidimų serijos „Warcraft“ ekranizacijai, pristatome dešimt kino kritikų blogiausiai įvertintų kompiuterinių žaidimų ekranizacijų, apie kurias nori užmiršti ne tik gerbėjai, bet ir patys jų kūrėjai.
10 blogiausių kompiuterinių žaidimų ekranizacijų pagal „Rottentomatoes“:
1. „Vienas tamsoje“ (angl. „Alone in the Dark“) – kritikų reitingas: 1%
Populiaraus žaidimo „Vienas tamsoje“ ekranizacijos darbai buvo patikėti žinomam blogų filmų „kepėjui“, vokiečiui Uwe Bollui, kuris per visą savo ilgą karjerą sugebėjo į kino ekranus perkelti dešimtis žinomų kompiuterinių žaidimų. Šis 2004 metais pasirodęs filmas laikomas pačiu blogiausiu jo karjeros darbu ir pačiu blogiausiu visų laikų ekranizuotu žaidimu.
Siužeto epicentre atsiduria privatus detektyvas (akt. Christianas Slateris), specializuojantis paranormaliuose reiškiniuose. Jam į pagalbą ateina archeologė ir muziejaus kuratorė (akt. Tara Reid). Abu jie tyrinėja dingusios civilizacijos pėdsakus.
2. „Žūtbūtinis mūšis 2: sunaikinimas“ (angl. „Mortal Combat 2: Annihilation“) – kritikų reitingas 3%
Pirmasis „Žūtbūtinis mūšis“ nors ir nebuvo šedevras, tačiau jis įgavo kultinį statusą, ir netgi dabar, kai kine dominuoja patobulintos CGI ir Motion Capture technologijos, filmas žiūrisi visai gerai. Juosta visame pasaulyje užsidirbo 125 mln. dolerių, kas paskatino kūrėjus imtis tęsinio. Deja, bet antrame filme neliko nei pirmosios dalies aktorių kolektyvo, nei smagaus veiksmo ir tuo labiau siužeto, priartinančio mus prie žinomo žaidimo dvasios. Filmas patyrė finansinę nesėkmę, buvo sutryptas žiūrovų ir kritikų, o taip pat galutinai padėjo tašką į tolimesnį frančizės vystymą.
3. „Tylioji kalva 2“ (angl. „Silent Hill: Revelation“) – kritikų reitingas 5%
Kino kritikai nebuvo labai patenkinti pirmuoju 2006 metais išleistu filmu, tačiau jis visame pasaulyje užsidirbo 100 mln. dolerių. Tęsinio prireikė laukti 6 metus. Jo veiksmas prasidėjo ten, kur pasibaigė pirmoji dalis. Ekranizacija buvo paremta tračiąja žaidimo dalimi, kuri laikoma kol kas geriausiu serijos žaidimu. Filmo autoriams pavyko išlaikyti baugiai atrodančią žaidimo atmosferą, tačiau vien jos nepakako, kad filmą būtų įmanoma žiūrėti ir nuosekliai sekti veikėjų veiksmus.
4. „Dvigubas drakonas“ (angl. „Double Dragon“) – kritikų reitingas 8%
Klasikinis devintojo dešimtmečio muštynių žaidimas kino ekranuose atgimė tik 1994 metais. Tačiau tai vienas iš tų atvejų, kai nėra jokio siužeto, o tik vienas vienintelis tikslas – sumušti visus priešininkus. Kūrėjai panašiai ir pasielgė – pristatė mažo biudžeto ir pigiai atrodančių muštynių filmą, kuriame siužetas vertė balsu juoktis visiems žmonėms, kurie pasižiūrėjo šį filmą. Filmas pasakoja apie du brolius, kurie bando sustabdyti piktadarį, norintį užvaldyti pasaulį. Pagrindinius vaidmenis filme atliko Robertas Patrickas ir Markas Dacascos.
5. „Eskadrilės vadas“ (angl. „Wing Commander“) – kritikų reitingas 10%
1999 metais pasirodęs daug žadantis fantastinis veiksmo filmas su jaunais ir itin perspektyviais aktoriais Freddie Prinze jaunesniuoju, Saffron Burrows ir Matthew Lillardu tapo vienu iš didžiausių tų metų nesusipratimų. 100 minučių populiariosios žaidimo „Eskadrilės vadas“ ekranizacijoje pagrindinių vaidmenų atlikėjai atrodė taip, lyg nežinodami, ką veikia filme. Siužetas buvo išjuoktas, o filmas, kuris kainavo 30 mln. dolerių, patyrė finansinį fiasko užsidirbdamas tėvynėje vos 11 mln. dolerių.
6. „Gatvių kovotojas“ (angl. „Street Fighter“) – kritikų reitingas 12%
Kai „Gatvės kovotojas“ pasirodė kompiuterinių žaidimų salonuose, jis iš karto tapo tikru hitu tarp tuometinių „geimerių“, todėl studija „Universal Pictures“ nedelsdama investavo 35 mln. dolerių ir pabandė ekranizuoti šį žinomą muštynių žaidimą. Filmas visame pasaulyje užsidirbo 99 mln. dolerių, tačiau buvo šaltai priimtas žaidimo gerbėjų. Pagrindinį vaidmenį filme atliko tuomet populiarus veiksmo filmų aktorius Jeana- Claude‘as Van Damme‘as. Aktorius įkūnijo pulkininką Gilą, kuris turėjo sustabdyti piktadarį teroristą. Filmas kupinas kvailų scenų, dialogų ir labai juokingai atrodančių muštynių.
7. „Hitmanas“ (angl. „Hitman“) – kritikų reitingas 14%
2007 metais į kino ekranus atkeliavo vieno populiariausių „stealth action“ (kai žaidėjui reikia veikti taip, kad jo valdomą veikėją nepastebėtu joks priešas) tipo žaidimų ekranizacija, kuri pasakojo apie samdomą žudiką – agentą 47. Pagrindinį vaidmenį filme atliko Timothy‘is Olyphantas. Filmas visame pasaulyje užsidirbo 100 mln. dolerių, tačiau buvo negailestingai sudarkytas žaidimo gerbėjų, o taip pat ir kino kritikų. 2015 metais buvo pristatyta naujoji „Hitmano“ kino versija, tačiau ir ji tapo šaltai priimtu projektu.
8. „Superbroliai Mario“ (angl. „Super Mario Bros.“) – kritikų reitingas 15%
Su šiuo filmu buvo bandyta įrodyti, kad viso pasaulio „geimeriai“ paklusniai subėgs į kino ekranus dėl savo mėgiamo žaidimo ekranizacijos. Deja, to įrodyti nepavyko. 1993 metais pasirodęs filmas sugebėjo visame pasaulyje užsidirbti vos 20 mln. dolerių, nors tuo metu būtent žaidimas „Mario“ buvo pačia populiariausia pramoga paaugliams. Pagrindiniuose vaidmenyje pasirodė Bobas Hoskinsas ir Johnas Leguizamo, o pagrindinį blogiuką suvaidino Dennisas Hopperis. Pasak gandų, filme galėjo pasirodyti Arnoldas Schwarzeneggeris, Tomas Hanksas ir Danny‘is DeVito. Tačiau ir jie nepadėtų šiam projektui, kuris buvo toks nenusisekęs, jog japonų kompanija „Nintendo“ atsisakė daugiau kada nors perkelti į kino ekranus šiuos herojus.
9. „Maksas Peinas“ (angl. „Max Payne“) – kritikų reitingas 16%
Yra tokie žiūrovai, kurie gali visą filmo rodymo laiką matyti tik Marką Wahlbergą su šautuvu ir jie bus laimingi. Matyt būtent tokiai auditorijai buvo sukurtas filmas „Maksas Peinas“, paremtas populiariu kompiuteriniu žaidimu. Galbūt dar ir tiems, kurie mėgsta „Nuodėmių miestą“ (angl. „Sin City“) ir jame vaizduojamą neo-nuaro stilių. Filme nėra visiškai jokios nuoseklios istorijos, o kartoniniai efektai ir neįdomiai atrodantys veikėjai dar labiau sugadina įspūdį peržiūros metu. Filmas taip pat patyrė finansinį fiasko, studijai atnešęs apie 40 mln. dolerių nuostolių.
10. „Doom“ (angl. Doom“) – kritikų reitingas 19%
Tik dabar Dwayne‘as Johnsonas yra tokio kalibro žvaigždė, kuri sau leidžia paleidinėti naujas kino frančizes, o taip pat ir neša solidžius pinigus studijoms, kurios jį samdo. Tačiau 2005 metais tai buvo tik pradedantis karjerą aktoriaus imtynininkas, kurio pirmieji bandymai buvo ir sėkmingi, ir nelabai sėkmingi. Šis atvejis būtent nesėkmingas. Filmas pasakoja apie elitinį karių būrį, kuris buvo nusiųstas į Marso planetą, kad išgelbėtų vietinius kolonizatorius. Gelbėjimosi operacija nepavyko, todėl patiems kariams teko akis į akį stoti su nenugalimomis pabaisomis. Juostoje buvo galima pamatyti visus svarbius žaidimo „Doom 3“ elementus, tačiau siužetinė linija ir jos pateikimas labai rėžė akis. Kainavęs 60 mln. dolerių, filmas visame pasaulyje užsidirbo vos 55 mln. dolerių.
Taip pat žemus kino kritikų įvertinimus turi ir tokios žaidimų kino ekranizacijos kaip „Absoliutus blogis“ (angl. „Resident Evil“), „Postalas“ (angl. „Postal“), „Persijos Princas: laiko smiltys“ (angl. „Prince of Persia: The Sands of Time“), „NFS: ištroškę greičio“ (angl. „Need for Speed“) ir kt.
Artimiausiomis žaidimų ekranizacijomis taps šiais metais pasirodysiantis filmas „Žudikų brolija“ (angl. „Assassins Creed“) ir kitų metų pradžioje laukiamas finalinis „Absoliutus blogis“.