Filme „Mes dainuosim“ buvo stengtasi atkurti autentišką 1991-ųjų atmosferą, tad ir priešiškos sovietų kariuomenės ginkluotė bei transportas naudoti tokie, kaip ir anuomet. Svarbiausia filmavimo aikštelės pažiba ir didžiausiu iššūkiu tapo sovietų tankas „T-72“. Toks tanko modelis buvo sukurtas 1971-aisiais ir tebėra kai kurių šalių naudojamas iki šiol. Pasak „Mes dainuosim“ prodiuserio Artūro Dvinelio, dauguma filme regimos karinės technikos – Vytauto Didžiojo karo muziejaus prie Lietuvos Krašto Apsaugos ministerijos Vilniaus skyriaus eksponatai. „Mūsų „ginkluotė“ buvo tokia: vienas tankas „T-72“, keli šarvuočiai „BTR-60“ bei keli „GAZ“ ir „ZIL“ kariniai sunkvežimiai. Dalį šarvuočių filmavimui maloniai suteikė viena Lietuvos specialioji tarnyba. Tačiau bene didžiausia užduotimi tapo prikelti muziejaus techniką – juk reikėjo muziejaus eksponatus transformuoti į prieš kamerą važiuoti galinčias transporto priemones. Daug ką reikėjo sutaisyti, pakeisti naujomis sugedusias detales, perdažyti“, – apie filme nematomus pasiruošimus kalbėjo jis.

Pataisyti tanką žiemą – milžiniškas iššūkis

Anot A.Dvinelio, daugiausia rūpesčių buvo su tanku, kurį iki „Mes dainuosim“ filmavimų važiuojančiu pavadinti galima buvo tik teoriškai. „Lietuvoje daug kas gali sutaisyti ir užkurti sunkvežimį, nors ir seną sovietinį. Su tanku yra daug sunkiau. Tanko „prikėlimu“ pradėjome rūpintis iš anksto, dar iki šalnų, suprasdami, kad jei tankas užšals, bus labai sunku jį užkurti. Galiausiai žmogus, kuris žadėjo tanką atgaivinti ir kurio mes ilgai laukėmė, mus pavedė“, – sakė jis.

Prodiuserio teigimu, padėtis buvo išties prasta – orai šalo ir laiko iki filmavimo liko visai nedaug. „Be tanko šio filmo tiesiog negalėjome įsivaizduoti, tai buvo išties gyvybės ar mirties klausimas. Mūsų laimei, radome žmogų, kuris šį reikalą išmanė ir sutiko padėti. Jis su kelių žmonių komanda plušo prie tanko ištisas dienas, mėgindami suremontuoti neveikiančią techniką, juk atsarginių detalių tankams Lietuvoje niekas neparduoda, tačiau užkurti jo vis nepavyko“, – pasakojo A.Dvinelis. Mechanikams besigalinėjant su tanku, šaltis įsismarkavo. Tam, kad užšalę varžtai atsileistų ir būtų galima dirbti pliusinėje temperatūroje, prie tanko buvo pastatyti dideli pramoniniai šildytuvai, kurie dirbo ir dieną, ir naktį. Gabenti kito tokio pat tanko iš užsienio nebuvo nei laiko, nei pinigų.

„Filmo likimas pakibo ant plauko, atrodė, kad situacija be išeities. Ir štai suskamba mano telefonas. Išgirstu ne žmogaus balsą, o garsų, ausį rėžiantį variklio riaumojimą. Nuoširdžiai sakau, tą akimirką tai man buvo mieliausias garsas pasaulyje. Tankas buvo užkurtas! Visi dėkojame prie jo plušėjusiems žmonėms, kurie padarė viską, ką galėjo ir net tai, ko negalėjo, padarė tikrą stebuklą ir išgelbėjo filmą“, – šiltų žodžių negailėjo prodiuseris.

2014-ųjų žiemą skirtingose Lietuvos vietose nufilmuotoje juostoje „Mes dainuosim“ žiūrovai išvys aktorius Liubomirą Laucevičių, Taurą Čižą, Agnę Sunklodaitę, Ramunę Skardžiūnaitę, Perlių Vaisietą, Darių Petkevičių, Dovilę Karaliūtę, Aistę Diržiūtę, Šarūną Zenkevičių ir kitus.

Naujasis lietuvių kovai už nepriklausomybę ir 1991-ųjų sausio 13-tosios aukoms atminti skirtas režisieriaus Roberto Mullano filmas „Mes dainuosim“ Lietuvos kino teatrus pasieks jau sausio 13 dieną.

Jautrus ir įkvepiantis filmo „Mes dainuosim“ anonsas:
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (62)