Nes būkime biedni, bet teisingi – finansiniu hitu tapęs „Savižudžių būrys“ nuvylė daugelį, veiksmo trileriai „Sabotažas“ ir „Mokesčių rinkėjas“ buvo pernelyg chaotiški ir nuobodūs, o naują frančizę turėjęs pradėti „Netflix“ fantastinis filmas „Ryškumas“ tiesiog nepateisino lūkesčių.

Ir dabar, po ketverių metų visiškos tylos, Davidas Ayer‘as nusprendė sugrįžti į didžiuosius kino ekranus su dar vienu veiksmo prifarširuotu projektu „Bitininkas“, kuriame šįkart pirmuoju smuiku groja veiksmo filmų žvaigždė Jasonas Stathamas.

Ar šis tandemas pasiteisins? Štai kur svarbus klausimas, bet, kaip visada, atsakymą į jį pateiksiu šiek tiek vėliau.

Apie ką mes čia…

Gyvenantis ramų gyvenimą ir bitininkyste užsiimantis buvęs „superagentas“ Adamas Klėjus vieną dieną neiškenčia, kai jo kaimynystėje gyvenanti moteris nusižudo. O viskas dėl sukčių padarytos machinacijos, kurios metu ji prarado visas gyvenimo santaupas. Norėdamas surasti, kas yra atsakingas už šią neteisybę, Adamas aptinka slaptą ir įtakingą organizaciją, su kuria netrukus jam teks stoti į kovą.

Kūrinio turinys

Taigi turime dar vieną tipinį veiksmo žanrui priklausantį filmą su Jasonu Stathamu, bet kartu ir tipinį Davido Ayer‘o stiliaus filmą. Ir toks tandeminis kokteilis, mano nuomone, suveikia kuo puikiausiai, nes šie ponai tinka vienas kitam, kaip niekas kitas.

Būtent tai ir tampa svarbiausiu šios veiksmo juostos pliusu, kuri ne tik kad visiškai nepabosta, bet dar ir primena tuos senus gerus 90-ųjų veiksmo projektus (kitaip vadinamus „bajavykus“), kuriems daug kas iš mūsų jaučia savotišką nostalgiją. Trumpai kalbant, kas augo 90-aisiais ir turėjo VHS grotuvą, puikiai žino, ką turiu omenyje.

Pati filme pateikta istorija nėra kažkuo ypatinga, neskaitant to, kad blogiukams spardyti užpakalių atvyksta bitininkas. Žinoma, kažkiek juokinga, bet pasižiūrėjus į bendrą šios istorijos paveikslą, tampa aišku, kodėl šis veikėjas yra taip gerai apmokytas kautis ir taip profesionaliai elgiasi su ginklais. Na, o viso šio pasakojimo esmė – kerštas. Taip, elementarus kerštas, kuris pateiktas gal ir ne taip grakščiai bei stilingai, kaip „Džono Viko“ serijoje, bet tikrai sukeliantis nemenką adrenalino dozę dėl ekrane tvyrančios įtampos.

Pagrindinis filmo veikėjas Klėjus irgi nėra kažkuo ypatingas, be to, kad jis savo srities profesionalas, kuriam vieną dieną baigiasi kantrybė ir jis eina į karą su vieną konkrečia organizacija. Kažką primena? Ogi beveik visus keršto temą gvildenančius filmus. Ar tai blogai šiuo atveju? Ne, visiškai ne, nes filmas pirmiausia dovanoja mums išties įdomiais būdais kerštaujantį pagrindinį personažą.

Tiesa, blogiukai filme nėra labai jau ryškus, dėl to net gaila, nes kai kuriais momentais atrodo, kad Klėjus tiesiog naikina kažkokius beveidžius botus, kaip kokiame kompiuteriniame žaidime. Nors jis pats visos juostos metu atsiskleidžia tikrai neblogai.

Tad veiksmo fiesta, įtampos kupini epizodai ir kietas kaip koks velnias pagrindinis personažas suteikia peržiūrai išties gerus įspūdžius. Tačiau svarbiausia einant į tokius filmus nusiteikti, kad su tikrove jie neturi nieko bendro, nes jų pagrindinis tikslas yra sukelti žiūrovams smagią brutalumo kupiną pramogą ir tiesiog nostalgiją tiems seniems, laiko patikrintiems žanro projektams.

Techninė juostos pusė

Ne vieną kartą Davidas Ayer‘as yra mus pamaloninęs su kietai atrodančiais techniniais sprendimais ir šįkart jis tą taip pat padarė, nes filmas vizualiai atrodo tikrai pagirtinai. Meninis apipavidalinimas ir pats produkcijos dizainas pateikti išties tvarkingai.

O įtampą sukelianti muzika, žvaliai veiksmą pristatęs operatoriaus darbas ir staigumu pasižymintis vaizdo montažas tiesiog leido man kine praleisti itin gerą laiką, nes, kaip jau rašiau, pramogą šis filmas tikrai sugeba suteikti ne vien paprastu ir brutaliu siužetu, bet ir audiovizualinės dalies pliusais.

Aktorių kolektyvinis darbas

Jasonas Stathamas gal ir nėra gero filmo garantija, bet užtat veiksmo plane jis yra nepakartojamas. Šiame filme jis lygiai taip pat, kaip ir kituose, spinduliavo savo brutalia charizma ir ne ką mažiau brutaliais fiziniais sugebėjimais spardyti užpakalius netikėliams. O tai ir yra svarbiausia veiksmo žanrui priklausančiuose filmuose, kuriuose jis vaidina.

Juostoje pasirodo dar ir tokie žymūs aktoriai kaip Jeremy‘is Ironsas ir Joshas Hutchersonas, kurie, žinoma, nublanksta prieš Jasono Stathamo testosteronu valdomą žavesį, bet jie man irgi patiko.

Verdiktas

„Bitininkas“ – brutalumu perpildytas, įtampos nestokojantis ir žvaliu veiksmu papuoštas Jasono Stathamo keršto temą gvildenantis filmas, kuris suteikdamas neprailgstančią pramogą kine sukelia dar ir kažkiek nostalgijos tiems klasikiniams 90-aisiais pasirodžiusiems veiksmo projektams. Na, o svarbiausia, jog šįkart dar ir režisierius Davidas Ayer‘as nenuvilia, dėl ko irgi yra džiugu.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)