Tad studijoms nebeliko nieko kito, kaip ištraukti iš spintos patikrinus hitus ir duoti žalią šviesą jų pratęsimams. Pirmuoju iš jų tapo 2015 metais pasirodęs „Oskarą“ geriausio animacinio filmo kategorijoje pelnęs projektas „Išvirkščias pasaulis“, kurio antrosios dalies sukūrimui buvo pakviesta patyrusi studijos animatorė Kelsey Mann.

Apie ką mes čia…

Puikiai su Raile susigyvenusių emocijų ramybei ateina galas, kai mergina pasiekia paauglystės amžių ir ją pradeda kamuoti visiškai nauji išgyvenimai. Taip minčių būstinėje netikėtai atsiranda Nerimo, Pavydo, Sugėdinimo ir Nuobodulio emocijos, su kuriomis senbuviams teks susidirbti, nes kitaip jų visų lauks milžiniška katastrofa, kuri galiausiai palies Railės emocinę būklę.

Kūrinio turinys

Pirmoji „Išvirkščio pasaulio“ dalis patenka į mano asmeninį geriausių XXI amžiaus animacinių filmų dešimtuką ne tik dėl puikiai parašyto scenarijaus, gero nenuvalkioto humoro ir itin charizmatiškų pagrindinių veikėjų, bet ir dėl pačios aktualios, bet tuo pačiu jautriai pristatytos temos. Būtent todėl šis edukacinį bruožą turintis filmukas mane papirko, ir, kai sužinojau, jog bus jo pratęsimas, be galo apsidžiaugiau.

Žinoma, jau ne vieną kartą teko pasimokyti, jog geriau reikia nuslopinti lūkesčius, nes kitaip gali laukti milžiniškas nusivylimas. Tad eidamas į kiną norėjau tik vieno – kad filmukas bent jau išlaikytų panašų pirmosios dalies lygį. Ir, mano nuomone, kūrėjams tą pavyko padaryti, nors juosta savo genialumu nepranoko 2015 metų juostos dėl vienos paprastos priežasties – novatoriškumo. Pirmojo „Išvirkščio pasaulio“ dalis stebino išskirtiniais siužetiniais sprendimais ir, aišku, pačia nenuspėjamai šilta istorija, o tęsinys tik papildė jau pradėtą pasakojimą giliais išvedžiojimais, bet be jokio netikėtumo faktoriaus.

Užtat naujovėmis, na, jeigu galima taip pavadinti naujus personažus, tampa keturios emocijos, kurios yra būdingos paaugliams. Ir jeigu pirmasis filmas buvo pristatęs mums mergaitės kai kurias būsenas, čia jau žiūrovams teks stebėti į paauglystę įžengusio jauno žmogaus nuotaikų kaitas. Ir, mano kuklia nuomone, tie žmonės, kurių namuose gyvena paaugliai, arba jau netrukus tokius turės, būtinai privalo pamatyti šią juostą dėl vieno paprasto aspekto – tikroviškai atrodančio vaizdo, nes filmas tiesiog leidžia pasinerti į tam tikras nepatogias temas, su kuriomis vieną dieną teks susidurti kiekvienam tėvui. Ir, galbūt, šiame filme pateikti sprendimo būdai kaip nors pravers ateityje.

Geras ir smagiai nuteikiantis humoras filme taip pat yra, kas džiugina, nes „Pixar“ nebando kartotis, o pristato kaskart sodrius juokelius, kurie tiesiog puikiausiai suveikia. Dėl jų ekrane yra sukuriama žvaliai šmaikšti atmosfera. Veiksmas irgi nestovi vietoje, todėl visuma neatrodo nuobodžiai pateikta ir tai yra dar vienas didžiulis šio filmuko pliusas.

Apibendrinus, nes „spoileriais“ svaidytis nenoriu, pasakysiu, jog tai dar vienas puikus studijos darbas ir tiesiog kokybiškas 2015 metų kino hito pratęsimas, kuris jo nepranoksta, bet ir neatrodo blogiau.

Techninė juostos pusė

Animacija atrodo nepriekaištingai, bet čia, manau, nereikia dėl to stebėtis. Ekrane žiūrovas mato 200 mln. dolerių biudžetą. Menkiausios detalės, išskirtinis personažų ir vietovių dizainas, garso takelis nenuvilia nei akimirkai, todėl žiūrėti šį filmuką man asmeniškai buvo didžiulė palaima.

Aktorių kolektyvinis darbas

Kaip ir įprastai, filmą žiūrėjau anglų kalba, todėl komentuoti apie lietuvišką dubliažą negaliu, bet, žinant kitus „Pixar“ įgarsintus projektus, manau, kad viskas su lietuvišku variantu bus gerai. Bent jau „Raudonoji panda“ ir „Lukas“ man padarė gerą įspūdį.

O kas pasirinks anglišką variantą, galės išgirsti tokių populiarių aktorių balsus kaip Amy Poehler, Lewis Black, Phyllis Smith, Tony’is Hale’as, Paulas Walteris Hauseris, Diane Lane, Kyle’as MacLachlanas, Maya Hawke ir dar daug kitų.

Verdiktas

„Išvirkščias pasaulis 2“ – visiškai nenusileidžiantis savo gilumu ir idėja „Oskarą“ pelniusiam 2015 m. pirmtakui animacinis studijos „Pixar“ filmas, kuris paliečia ne tik aktualias kiekvienam paaugliui temas, bet dar savo lengvu, nenuvalkiotu humoru ir žvaliais siužetiniais sprendimais sugeba prikaustyti prie kino ekrano, suteikiant žiūrovui be galo smagią pramogą.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją