Tačiau juostos kūrėjas ir kelios nepriklausomos studijos, kurios finansavo projektą, ne itin skubėjo pradėti antros dalies kūrimą, o ir visokios teisinės problemos su ant bankroto slenksčio atsidūrusia kompanija „STX“ taip pat pavėlino tęsinio pasirodymą. Kol galiausiai viskas nestojo į savo vėžes ir, praėjus septyneriems metams nuo pirmtako pasirodymo kino ekranuose, horizonte pradėjo šmėžuoti „Vagių irštva 2“.
Ar buvo verta tiek laukti? Į šį klausimą atsakysiu jau netrukus.
Apie ką mes čia…
Gudriai apgautas ir tuo pačiu pažemintas, brutalus ir ne itin švariais darbo metodai pagarsėjęs Los Andželo detektyvas Nikas O’Brajenas nori keršto. Jo taikiniu tampa profesionalus vagišius Donis, kuris persikėlė į Europą, kur su nauja gauja „Pantera“ planuoja dešimtmečio apiplėšimą. Susekęs jį, Nikas priverčia Donį paimti į jį komandą, nes būti mažai finansinės naudos duodančioje įstatymo pusėje Nikui jau seniai įgriso.
Kūrinio turinys
Supraskite mane teisingai – pirmasis filmas nėra koks nors kinematografinis ar veiksmo žanro stebuklas, bet kartu tai visai gerai sukaltas, brutalus, testosterono perpildytas, nenuobodus ir puikią pramogą sugebantis suteikti projektas, kuris asmeniškai man visai smagiai susižiūrėjo tiek kine, tiek per pakartotiną peržiūrą namie besiruošiant tęsinio premjerai.
Ir nors nelabai tikėjausi tęsinio, nes, mano nuomone, ši savo istorija primityvi, bet visai smagų netikėtą siužetinį vingį pabaigoje turinti juosta buvo užbaigta, nepaisant atviro finalo, sužinojęs, kad 2025 m. į kinus atkeliaus jos pratęsimas, kažkiek net apsidžiaugiau. Visgi pastaruoju metu man kažkaip trūksta tokio „diediško“, bekompromisio ir 90-aisiais alsuojančio kino, kuris leistų elementariai atsipalaiduoti ir pasinerti į savotišką nostalgiją, primenančią VHS eroje dominavusius projektus.
Naujas filmas turi viską, ką turėjo pirmoji dalis, bet mano akimis siužetas tęsinyje tapo dar labiau šabloniškas ir vientisas, nors, tiesą sakant, čia irgi pastebėjau kelis visai gudrius sprendimus, leidusius man nenuobodžiai stebėti ekrane besirutuliojantį veiksmą. Tik gal staigmenų filme mažiau, o ir visuma turi panašumų su penkta „Greitų ir įsiutusių“ dalimi, kuri kino ekranus pasiekė 2011 m. Tačiau tas manau neturėtų trikdyti į kino salę susirinkusių žiūrovų, nes, kaip bebūtų, visa tiek šios, tiek pirmosios dalies esmė – efektingi apiplėšimai, brutalumu perpildyti veiksmo epizodai ir žaibiški susišaudymai. Žinoma, iki legendinio „Karščio“ toloka, bet užtat nenuobodu.
Personažai taip pat nestovi vietoje, nors jų atsiskleidimas čia žymiai vangesnis nei to norėtųsi. Ypač tas pasakytina apie Donį, kuris ir šiame filme buvo pateiktas iš paslaptingos perspektyvos. Detektyvas Nikas kaip buvo karštakošis ir nepalaužiamas vyrukas, tokiu ir liko, o ir apie jo gyvenimą mums per daug žinoti kaip ir nereikėjo, nes pirmame filme jis atsiskleidė visu gražumu, pradedant darbo specifika ir užbaigiant asmeninėmis problemomis. Iš naujokų labiausiai išsiskyrė Slavko, kuris savo daromais sprendimais ir erzino, ir kartu suteikė šiai istorijai neblogą įtampos nestokojantį pamatą.
Tad bendrai gavosi labai pavėluotas, bet bent jau pirmosios dalies kokybę sugebėjęs išlaikyti tęsinys, kuriam nereikia teikti daug lūkesčių, o tiesiog pasimėgauti jame pateiktu veiksmu, apiplėšimų planavimais ir personažų brutalumu. O kine tą daryti bus dar smagiau.
Techninė juostos pusė
Ką galima pasakyti apie filmo techninę dalį? Ji išties nebloga, o ir vaizdo montažas su efektingu kameros darbu tapo vienu iš svarbiausių šio projekto efektingumo kozirių. Garso takelis labai jau standartinis tokio žanro kinui, bet ir reikiamu momentu laikantis įtampoje, o meninis apipavidalinimas su produkcijos dizainu niekuo neišsiskiriantis nuo kitų panašių filmų.
Aktorių kolektyvinis darbas
Yra tokia aktorių kategorija, kuri vaidina beveik visuomet taip pat, bet kartu turi kažkokį tai patrauklumą, kuris sužavi. Ir Gerardas Butleris bent jau man yra toks aktorius, kurio filmus aš žiūriu vien dėl jo charizmos. Na, o kas svarbiausia, jog jam tinka toks brutalių vyrukų tipažas. O’Shea Jacksonas jaunesnysis irgi nedemonstruoja nieko įspūdingo, bet kartu su Gerardu jie sudaro pakankamai įtikinamą duetą, o ir ant jų pečių buvo užkrautas tęsinio siužetas.
Filme galime išvysti populiaraus serialo „Gomora“ žvaigždę Salvatore’ą Espositą, kuris įnešė į projektą šiek tiek šviežumo, taip pat čia pasirodo Orlis Shukas, Evin Ahmad ir Cristianas Solimenas.
Verdiktas
„Vagių irštva 2“ – labai pavėluotas ir tiesiog jau nereikalingas, bet pramoginę funkciją su lengvai vystomu siužetu, įtampa ir testosterono perpildytu veiksmu atliekantis 2018 m. hito pratęsimas, kurio koziriu tampa šauniai sukalta techninė dalis su charizmatiškais pagrindiniais aktoriais – Gerardu Batleriu ir O’Shea Jacksonu jaunesniuoju – priešaky.