Ir štai, COVID-19 pandemijos laikotarpyje, kino ekranus pasiekė tęsinys, kuris nesurinko tiek pat kiek pirmtakas, bet sugebėjo perkopti pusės milijardo dolerių ribą ir tapti pelningu. Aišku, galima teigti, jog susidomėjimas „Venomu“ sumažėjo, bet nereikia pamiršti, jog 2021 metais užsidirbti tokią solidžią sumą svajoti galėjo bet kas, nes buvo ir ribojimai, ir žmonės vis dar vengė viešų vietų.
Na, o po trejų metų, atėjo metas trilogijos finalui. Bent jau taip teigia originalus „Venomo 3“ pavadinimas, kurį išvertus tiesiogiai gautųsi „Paskutinis šokis“. Bet ar čia išties pabaiga? Tuoj sužinosite.
Apie ką mes čia...
Galiausiai susigyvenę lyg geriausi bičiuliai, Edis su Venomu yra priversti leistis į pavojingą kelionę, kad išvengtų didelių nemalonumų. Iš vienos pusės, juos medžioja mokslininkai, norintys juos ištirti, iš kitos – įtūžę Venomo gentainiai, kurie atskrieja į Žemę. Kas laimės šioje kovoje, nežinia, bet toks dviejų pasaulių susidūrimas gali reikšti Edžio ir Venomo pabaigą.
Kūrinio turinys
Rašydamas pirmosios ir antrosios „Venomo“ dalių apžvalgas minėjau, kad nesu labai didelis šios kino serijos gerbėjas, nes tai visiškai prastai „Marvel“ komiksus ekranizavusi istorija. O ir patys filmai atrodė man kaip atkeliavę iš ankstyvųjų 2000-ųjų projektai. Tačiau atsižvelgus į kitus „Sony“ solinius darbus „Žmogaus-voro“ visatoje kaip „Morbius“ ar „Madame Web“, „Venomo“ serija mano akimis atrodo dar visai pakenčiama, o ir pramogos funkcija 2018 ir 2021 metais pasirodę filmai įgyvendino visai neblogai.
Trečiai daliai neturėjau jokių lūkesčių, nors žinojau, kad ji bus glaudžiai susijusi su būsimais studijų „Marvel“ ir „Sony“ projektais. Ir taip, tai yra filmas, kuris iš dalies tampa įvadu į kelis ateityje suplanuotus projektus. Kokius? Na, čia jau paliksiu intrigą ir taip išvengsiu nereikalingų „spoilerių“, bet tai išties dideli projektai.
Kas liečia patį filmo siužetą, tai jis pakankamai padrikas ir chaotiškas, nors ir turintis visai smagių komedinių elementų, kurie mano nuomone čia suveikė žymiai geriau nei prieš tai buvusioje dalyje. Tad pasijuokti iš keistų bei absurdiškai efektingų epizodų, kurie ir tampa pagrindiniu „Venomo 3“ cinkeliu, tikrai galima. Veiksmo čia irgi daugiau nei prieš tai, dėl ko žiūrovams nereikės nuobodžiauti belaukiant kokio nors svarbaus susidūrimo su priešais.
Veikėjų gretos pasipildė, bet antraplaniai personažai ne itin atsiskleidžia, kad žiūrovas galėtų suvokti jų paskirtį bei kai kuriuos motyvus. Na, yra ir yra, bet labai jau įsigilinti į juos, o tuo labiau, susitapatinti su jų pasaulėžiūra man nebuvo elementaraus noro. Trumpai kalbant, vaikščiojančios klišės ir tiek. Edžio ir Venomo duetas šįkart kažkaip dramatiškiau atrodė, dėl ko aišku reikia padėkoti filmo režisierei Kellei Marcel, kuriai pavyko įnešti į visumą jautresnių akimirkų. Ir pagrindinis blogiukas. Kas žiūrėjote anonsus matyt žinote, kas juo tapo, bet jeigu taip bendrai, jis čia buvo pristatytas tik kaip įvadas į žymiai rimtesnį konfliktą, kuris bus parodytas ateityje. Smagu, taip, bet visiškai neišnaudotas jo potencialas, todėl kažkiek net liūdna, nes galima buvo tiesiog apsieiti be jo, o pristatyti pilnavertiškai kaip tą padarė su Tanosu filme „Keršytojai: Begalybės karas“.
Apibendrinant, galiu pasakyti, kad trečiasis „Venomo“ filmas – tai nėra labai geras filmas, bet jis tikrai galva aukščiau už antrąjį, dėl ko manau verta jį pasižiūrėti kine, jeigu aišku mėgstate „Marvel“ komiksų ekranizacijas ir Jums yra smalsu, kuo gi bandys mus stebinti ši serija ateityje. O ar čia finalinis „Venomo“ serijos akordas? Manau, kad kol kas taip, bet ateityje visko gali būti.
Techninė juostos pusė
Iš techninės dalies, „Venomas 3“ nesugeba pasiūlyti nieko naujo, todėl tiek vizualūs efektai, tiek ir dekoracijos ar pats pabaisų dizainas atrodo identiškai kaip ir prieš tai buvusiuose filmuose. Užtat vaizdo montažas neatrodo taip klaikiai kaip prieš tai, o ir kameros darbas sugebėjo išties efektingai perteikti svarbiausius veiksmo epizodus. Garso takelis geras, laikantis įtampoje ir aišku sukuriantis reikiamą juostos siužetui atmosferą. Ir dar kokios čia dainos... Davido Bowie’io „Space Oddity“, Cato Stevenso „Wild World“ ir Maroon 5 „Memories“ tapo tikra šio filmo puošmena.
Aktorių kolektyvinis darbas
Mėgstu Tomą Hardy’į, bet man be galo sunku buvo žiūrėti į jį tokiame liurbio amplua kaip Edis Brokas. Čia situacija šiek tiek pasikeičia ir jo įkūnytas personažas įgauna daugiau charakterio bruožų, dėl ko bendras Edžio psichologinis portretas pasikeičia į geresnę pusę. Taip ar taip, jis čia yra pagrindinė žvaigždė ir ant jo pečių viskas laikosi.
Antrame plane turime visiškai neišnaudotus Chiwetelį Ejioforą, Stepheną Grahamą ir Juno Temple. Aišku, smagu juos buvo pamatyti, bet manau, kad jie tokio pobūdžio kine tiesiog švaisto savo talentą.
Verdiktas
„Venomas 3“ – kažkiek geresnis nei antra dalis, bet toks pat savo siužetu plokščias, primityviai juokingas ir tuo pačiu dramatiškiau perteiktas komiksinis projektas, kuris tampa savotišku įvadu į žymiai didesnius studijų „Sony“ ir Marvel“ ateities planus. Na, o didžiausiais pliusais trilogijos finale tampa Tomo Hardy’io charizma, neblogas humoras ir neprailgstantis veiksmas su keliomis siužetinėmis staigmenomis.