Angelina Jolie, Nicole Kidman, Michaelas Keatonas ir Jude’as Law jau atvyko į Veneciją, kur vyksta prestižinis festivalis, truksiantis iki rugsėjo 7 dienos, o Bradas Pittas ir George’as Clooney į Lido salą turėtų atvykti sekmadienį.
Tačiau galimybių imti interviu iš jų yra nedaug, teigia apie 100 žurnalistų, kurie pasirašė atvirą protesto laišką.
„Festivalis atveža žinomus vardus, kad pasiektų prestižą ir nušvietimą žiniasklaidoje, bet paskui, atrodo, ištinka amnezija, kai kalbama apie realius žurnalistus“, – rašoma laiške, šią savaitę paskelbtame privačioje feisbuko grupėje „International Film Festivals Journalists“.
Vadinamieji „spaudos desertai“, kurių metu režisieriai ir jų aktoriai vienas po kito duoda trumpus vaizdo interviu žurnalistams prieš savo filmus, šiemet beveik išnyko, išskyrus tuos, kurie skirti didžiausioms žiniasklaidos priemonėms.
O tie, kurie liko nuošalyje, vietoj to turi tenkintis festivalio rengiamomis spaudos konferencijomis arba žvaigždžių pasirodymais ant raudonojo kilimo.
Vienas Prancūzijos spaudos pareigūnas AFP sakė, kad platintojai nebegali sau leisti mokėti didelių sumų už interviu, kurias nustato kino studijos.
„Kino žurnalistikai gresia išnykimas“, – rašoma laiške, kuriame priduriama, kad interviu su didelėmis žvaigždėmis padeda laisvai samdomiems žurnalistams tęsti darbą, todėl jie gali rašyti apie mažiau žinomus filmus ir naujus talentus.
Laisvai samdomi žurnalistai teigia pastebėję, kad ši tendencija stiprėja ir kituose kino festivaliuose, įskaitant Kanų bei Berlyno, tačiau „(žvaigždžių) nepasiekiamumo mastas per šį artėjantį festivalį yra beprecedentis“.
Trečiadienį, pirmąją festivalio dieną, viena laisvai samdoma vokiečių žurnalistė spaudos konferencijoje kreipėsi į festivalio direktorių Alberto Barberą, prašydama jį tarpininkauti.
„Atvykstame čia dirbti, o bendravimas šiais metais neįmanomas, nes mums neduodami jokie interviu, – sakė ji. – Nevyksta jokie „desertai“.
A. Barbera sakė, kad apie šią problemą nežino, tačiau pažymėjo, kad festivalis tokių interviu neorganizuoja ir neturi didelių galių daryti įtaką jo organizatoriams, vadindamas tai „rinkodaros pasirinkimu, kurį reikia gerbti“.
Tarptautinės žurnalistų grupės organizatorius, laisvai samdomas italų žurnalistas Marco Consoli, sakė, kad nesulaukė jokios oficialios reakcijos į laišką.