Filme pamatysime ne tik legendinį „kalnietį“ Christopherį Lambertą, bet ir puikiai pažįstamus lietuvių aktorius, o juostą filmavo garsus mūsų šalies kino operatorius Ramūnas Greičius.

R. Greičius puikiai žinomas, kaip nufilmavęs tokius lietuviškus kino hitus kaip „Tadas Blinda. Pradžia“, „Kaip pavogti žmoną“, „Ekskursantė“. Jis yra ir kino režisierius, Europos Kino akademijos narys, vienas garsiausių lietuvių operatorių, kūręs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Beveik dešimtmetį jis mokėsi, gyveno ir kūrė Prahoje, grįžęs į Lietuvą surinko operatorių kursą Muzikos ir teatro akademijoje. Buvo įvertintas kaip geriausias Čekijos operatorius. Lietuvoje labiau žinomas kaip operatorius, nors studijuodamas ir dirdamas Prahoje, kaip režisierius sukūrė ne vieną vaidybinį ir dokumentinį filmą.

Tačiau R. Greičiaus pavardė – toli gražu ne vienintelis lietuviškas akcentas filmo titruose. Juose įrašytos ir garsių mūsų šalies aktorių, tokių kaip Mindaugas Papinigis, Darius Gumauskas, pavardės, vienu iš filmo prodiuserių tapo Kęstutis Drazdauskas. „Sobiboras“ buvo filmuojamas Lietuvoje, netoli Vilniaus, kur juostos dailininkai sugebėjo sukurti kraupų 1942-1943 metų vaizdą.

Čia kiek įmanoma autentiškiau buvo atkartota slapta Sobiboro koncentracijos stovykla, kuri iš tiesų veikė Lenkijos teritorijoje, netoli Ukrainos. 1942-1943 metais joje buvo nužudyta tūkstančiai iš visos Europos suvežtų žydų bei rusų karo belaisvių (skirtingais duomenimis, aukų skaičius svyruoja tarp 170 ir 250 tūkstančių).

„Pagerbdami aukų atminimą ir šią šiurpią istoriją, stengėmės kiek įmanoma tiksliau atkurti tragedijos detales, su didžiuliu preciziškumu pasinėrėme į istoriją“, – neslėpė „Sobiboras“ kūrėjai.

„Kalniečiu“ vis dar vadinamas Christopheris Lambertas „Sobibore“ vaidina pagrindinį stovyklos prižiūrėtoją Karlą Frencelį.

1943-aisiais į stovyklą buvo atvežtas rusų karininkas Aleksandras Pečerskis (jį vaidina pats K. Chabenskis). Vos per tris savaites jis sugebėjo suorganizuoti kalinių sukilimą, kurio metu maždaug 400 žmonių, ginkluotų kirviais, nužudė keliolika SS prižiūrėtojų ir per minų lauką pabėgo iš stovyklos. Daugiau nei pusę jų naciai sugavo ir nužudė, likusiems pavyko ištrūkti ir vėliau prisijungti prie partizanų. Po sukilimo Sobiboro koncentracijos stovyklą naciai sulygino su žeme, panaikindami bet kokius savo buvimo pėdsakus. Pats A. Pečerskis sėkmingai išgyveno karą ir mirė tik 1990 metais, sulaukęs 81-erių.

Istorinė drama „Sobiboras“ Lietuvoje pradedama rodyti gegužės 4 dieną.

Filmo anonsas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)