„Džiugu matyti jus visus gražiausioje Lietuvos kultūrinėje erdvėje – Valdovų rūmuose. Šiemet pavasaris pateikė daug siurprizų, bet niekas neprilygsta tai nuotaikai, kurią neša neeilinis, jubiliejinis „Kino pavasaris“ – jis suburia žiūrovus“, – į susirinkusiuosius kreipėsi Kultūros ministras Šarūnas Birutis. Iš ministro rankų Fredericui Jugeau įteikta padėka už idėją įsteigti pirmąjį festivalį Lietuvoje dar 1994 metais. „Kino pavasario“ iniciatorius atsiimdamas prizą bandė prisiminti lietuvių kalbą.

Geriausias lietuviškas filmas

Balsuodami internete, mobilioje programėlėje ir kino teatruose žiūrovai vertino labiausiai patikusį darbą iš lietuviškų filmų programos. Jos koordinatorė Justė Zavišaitė ir 2014 m. žiūroviškiausio lietuviško filmo „Nematomas frontas“ vienas iš režisierių – Vincas Sruoginis – paskelbė, kad žiūroviškiausiu lietuvišku filmu pripažintas programoje „Lietuviai svetur“ rodytas dokumentinis filmas „Gyvenimas yra šventas“, pasakojantis apie garsiausią Kolumbijos lietuvį, buvusį Bogotos merą Antaną Mockų.

Sauliaus Macaičio apdovanojimas

Tarptautinė kritikų žiuri viso festivalio metu žiūrėjo programos „Kritikų pasirinkimas“ filmus tam, kad išrinktų geriausią darbą. Ceremonijoje dalyvavę kritikai Paulo Bertolinas ir Carmen Gray paskelbė nugalėtoją – juo tapo Abderrahmane’o Sissako drama „Timbuktu“. Filmo kūrėjams teko prestižinis Lietuvos kino kritiko Sauliaus Macaičio apdovanojimas.

Geriausias metų Lietuvos aktorius ir aktorė

„Kino pavasario“ žiūrovai festivalio metu rinko geriausią metų Lietuvos aktorę ir aktorių. Geriausia aktore pretendavo tapti Jurga Šeduikytė, Aistė Diržiūtė bei Severija Janušauskaitė. Daugiausia balsų surinko Aistė Diržiūtė, sukūrusi vaidmenį Alantės Kavaitės filme „Sangailės vasara“. „Tai garbė, džiaugsmas ir atsakomybė“, – džiaugėsi A. Diržiūtė.

Vytautas Kaniušonis, Marius Repšys ir Andrius Žiurauskas susikovė dėl Geriausio metų aktoriaus apdovanojimo. Juo didžiuotis gali Marius Repšys, juostos „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ žvaigždė. Geriausią metų Lietuvos kino aktorių Marių Repšį ir aktorę Aistę Diržiūtę muzikiniu sveikinimu pasveikino ir asociacija AGATA, vienijanti visus Lietuvos atlikėjus, aktorius ir muzikos leidėjus. 

Geriausias studentiškas filmas

Geriausią studentišką filmą šiemet rinko speciali žiuri, sudaryta iš režisieriaus ir scenaristo Igno Jonyno, kino tyrinėtojos Natalijos Arlauskaitės bei prodiuserės Ievos Norvilienės. Nugalėtoju tapo Lino Mikutos filmas „Pakeleiviai“. Žiuri taip pat įsteigė ir Specialų paminėjimą – jis skirtas Jurgio Matulevičiaus filmo „Tardytojas“ operatoriui.

Geriausias vertimas

Jau antrus metus „Kino pavasaris“ kartu su su Lietuvos literatūros vertimų sąjunga skiria premiją „Už geriausią kino vertimą“. Šiemet prizas atiteko Andriui Patiomkinui. Geriausio kino vertimo apdovanojimas – nauja iniciatyva, siekianti padidinti publikos jautrumą kino vertimo kokybei ir paskatinti vertėjus kelti kūrybinį meistriškumą.

Ypatingo dėmesio susilaukė Vilniuje viešintis lietuvių kilmės režisierius Michaelis Hazanavicius – jam festivalio direktorė Vida Ramaškienė įteikė „Kino pavasario“ garbės apdovanojimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją