Dalyvauti virtualioje premjeroje bus galima ČIA.
„Maža mergaitė Mora grimzta begalinėje jūroje. Bangose plūduriuojantis fortepijonas, kurį iš pradžių Mora palaiko maža sala, tampa jos laikinu išsigelbėjimu. Atradusi, kad paspaudusi instrumento klavišus, ji gali valdyti vėją, Mora pradeda kelionę po miegantį pasaulį. Pažindama jį ir jame gyvenančias būtybes, Mora ieško būdų, kaip prikelti tą pasaulį iš snaudulio“, – rašoma filmo aprašyme.
„Jeigu žmogui viduje skauda ir jis nori pagyti, geriausias vaistas – įsivaizduoti save mažu vaiku, susipažinti su tuo savo vidiniu vaiku. Tada to vaiko paklausti, ar esi ten, kur norėtumei būti, ar gyvenime eini, vedama savo svajonių, ar tiesiog seki kažkieno kito tau paliktais ženklais? Paklausti – ar tau viskas gerai?“, – pranešime spaudai sako kino pasaulyje debiutuojanti J. Šeduikytė.
Susitikimas su vidiniu vaiku yra jos kūryboje vyraujantis leitmotyvas. Tačiau šį kartą, kaip pasakoja J. Šeduikytė, nebebuvo įmanoma visko, ką ji nori pasakyti, sudėti į muzikos kūrinį. Tam tikrus jai svarbius simbolius perteikti galėjo tik vaizdas.
Antruoju filmo dugnu režisierė įvardija dainos gimimo procesą, kurio simboliu tampa fortepijonas. Bangose sudužusio instrumento klavišai padeda mažai mergaitei surasti būdą, kaip išjudinti sustingusį ir apmirusį emocijų pasaulį. Šį fragmentą kūrėjų siūloma perskaityti, kaip mintį, kad susigyvenus su skausmu, liūdesiu, kokia nors problema, tai transformuojasi į kūrinį.
„Mora Mora“ atsirado iš ilgą laiką J. Šeduikytę kankinusių slogių sapnų. „Jurga man atsiuntė šūsnį savo aprašytų sapnų. Skaitydama tą fantasmagorišką medžiagą supratau, koks puikus filmas galėtų iš to išeiti. Ir štai jis pradeda savo kelionę po pasaulį“, – sako J. Šeduikytės idėja sukurti filmą patikėjusi prodiuserė G. Burokaitė.
J. Šeduikytė yra šio filmo scenarijaus autorė, režisierė ir kompozitorė. Filmo animaciją kūrė: animacijos režisierius Robertas Nevecka; pagrindinė animatorė Lina Vaiškūnaitė; animatoriai Pijus Čeikauskas, Pijus Balkaitis, Justinas Erminas; fonų dailininkas Gediminas Skyrius. Daina, skambanti filme, kurta drauge su Mario Basanov ir kaip atskiras kūrinys bus pristatyta po „Moros Moros“ premjeros Lietuvoje.
„Procesas buvo be galo įdomus ir man nepatirtas: sukurti minutę filmo animatoriams kartais truko mėnesius. 10 minučių filmą kūrėme dvejus metus, nors viskas vyko labai sklandžiai. Prisimenu, kai pirmą kartą pamačiau nupieštą Mora, ji, galima sakyti, buvo tokia pat, kaip mano vaizduotėje“, – sako J. Šeduikytė. – „Labai džiugina tendencija, kad kūrybos procese viskas tik šviesėja. Tai ir „Mora Mora“, nors ir kurta mano tamsių sapnų pagrindu, išėjo švelni ir viltinga“.
„Mora Mora“ dalyvauja oficialios Otavos tarptautinio animacinių filmų festivalio programos filmų konkurse, skirtam jaunajai auditorijai. Tačiau režisierė ir prodiuserė nevadino filmo, griežtai skirto tik vaikams ar jaunimui. „Suaugęs žmogus supras, kas vaikystėje buvo ne taip ir ką reikėtų išspręsti, o vaikas, išgyvenantis tai dabar ir jau gebantis esamą situaciją susieti su savo vidine būsena, lengvai susitapatins“, – priduria J. Šeduikytė.
2018 m. filmas su pradiniu scenarijumi laimėjo kino industrijos renginyje „Baltic Pitching Forum“, 2019 m. buvo pristatytas „European Short Pitch“ filmų pristatymo forume Breste, Prancūzijoje. Šiemet filmas buvo pristatytas kino industrijos atstovams skirtoje Kanų festivalio mugėje „Baltic Shorts“.
Animacinio filmo „Mora Mora“ premjera Lietuvoje planuojama kitais metais.